Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do Admina/Moderacji


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie timeout

 

Administracja IRCa tak mi odpisała:

 

 

Więc pytanie do osób które mają problemy - macie tepsę albo cokolwiek na jej łączach (np. Netię)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że kochana tepsa kompletnie zablokowała

> katowice.ircnet.pl dla wszystkich użytkowników neo? Coś zostało

> zgłoszone, coś jest robione w tym kierunku żeby ten problem usunąć?

 

Obecnie to są jedynie spekulację, a teraz zaczął się weekend. Może w

poniedziałek będzie coś wiadomo.

 

Czyli krótko mówiąc k***a szukam proxy...

 

Ridllic, Orange, Netia, Tele2, nawet wrocławski Lanet siedzą na łączach tepsy. Dialog jest niezależny i chyba UPC też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przemiłym telefonie do Bok-u neostrady zaproponowałem im aby mi lepiej odblokowali adres katowice.ircnet.pl po czym pan powiedział (w głowie na pewno to było "spieprzaj dziadu :mrgreen: ") ,że zajmie się jak najszybciej problemem na mojej linii czyli 3 tygodnie mur beton . Bok "orange" to już w ogóle nie wiedzą o co ich pytam tak ,że nie wdawałem się w dalsza dyskusje :mrgreen:

 

Icuś jak znajdziesz jakąś alternatywę daj opis bo znam się na tym jak na hodowli jedwabników :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temat przeglądam pobieżnie. Sprawa jest taka: znajdujesz proxy, które działa jak łącznik. Neostrada widzi proxy, nie widzie IRCa, i tak na odwrót. Czyli na tym powinno na 100% zadziałać - problem jest tylko taki żeby znaleźć dobre proxy i odpowiednio skonfigurować mIRCa albo inny klient. Mi na razie na każdym potencjalnym proxy wywala że nie mogę się z nim połączyć. Z kolei na transparent proxy nic nie zrobię bo te ostatnie charakteryzują się tym że neo zobaczy IRCa i dupa blada. Są jeszcze bouncery (BNC) ale primo ten biznes już kosztuje a ja nie mam zamiaru ani złamanego grosza płacić za głupotę tepsy secundo nie wiem czy bouncery wykorzystuje się na serwerach czy klientach IRC. Więc: neo odblokowuje IRCnet / my zmieniamy serwer / zmieniamy sieć / zmieniamy neta. U mnie ostatnie niemożliwe, pierwsze może być mało prawdopodobne, IMO opcja 2 jest najlepsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym takim optymistą że to tylko weekend. To neostrada.

 

shadow_no, z tego co gdzieś się doczytałem prawdopodobnie ciężko będzie znaleźć jakiś niezablokowany *.ircnet.pl. Po prostu nullroute poszedł jednym rzutem po wszystkich ircnetach, prawdopodobnie neo wprowadziła jakieś filtry, zacytuję z innego forum:

TP wcieliła w życie blackholing i ucina na brzegówkach to, co im MAPS

i/lub CERT zapoda jako "fuj". Problem w tym, że blokowane IP są często

tylko reflektorami, a źródła w sporej mierze chronione są randomizacją

przydzielanych przez ISP adresów IP. Również przez samą TP.

 

[edit] Zamiast marudzić powinienem sprawdzić czy działa. U mnie już ruszyło! ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×