Skocz do zawartości
Nerwica.com

podejrzenia


duskfall

Rekomendowane odpowiedzi

czy usg serca moze w stu procentach wykazac zapalenie miesnia sercowego?

 

wstaje rano z okropnym biciem serca. mam ciagle dusznosci, ciezko mi sie oddycha. mam stan podgoraczkowy. szybko sie mecze, szczegolnie przy wysilku. mam bole w klatce piersiowej i lewym barku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to takie proste... idz do lekarza, idz do kardiologa. nie dosc, ze takie cos kosztuje, to to wymaga czasu, zanim tam pojde. ja tu ledwo zyje, konieczna jest jakas alternatywa. rozumiem cie, ale jednak uawzam, ze takie slowa nie pomagaja ludziom, ktorzy mysla ze zaraz zdechna. z drugiej strony, to ogromna odpowiedzialnosc wzywac pogotowie, szczegolnie jak kazdy w domu uwaza cie za panikarza. w koncu zapalenie miesnia sercowego brzmi jak cos powazniejszego, zwlekanie na termin pojscia do kardiologa to walka ze samym soba i ryzykowanie wlasnego stanu zdrowia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długookresowy charakter dolegliwości raczej wyklucza zapalenie mięśnia sercowego. To jest ciężka choroba i u młodych ludzi 20% tzw. nagłych śmierci jest spowodowane przez właśnie to schorzenie, więc cóż, to raczej nie to. Diagnozuje się przede wszystkim na podstawie USG, CRP i OB.

Czy Ty od momentu napisania pierwszego posta na forum i pytaniach o nerwicę wogóle miałeś robione jakieś badania?

 

---- EDIT ----

 

Długookresowy charakter dolegliwości raczej wyklucza zapalenie mięśnia sercowego. To jest ciężka choroba i u młodych ludzi 20% tzw. nagłych śmierci jest spowodowane przez właśnie to schorzenie, więc cóż, to raczej nie to. Diagnozuje się przede wszystkim na podstawie USG, CRP i OB.

Czy Ty od momentu napisania pierwszego posta na forum i pytaniach o nerwicę wogóle miałeś robione jakieś badania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oburzaj się, ale jesli chcesz się dowiedzieć co jest z toba, to do lekarza iść musisz. Ja będziesz robić to TSH, to razem z ft4 i ft3. Przy zapaleniu mieśnia sercowego występuję gorączka, czyli powyżej 38*C.

Ale mówię Ci to otwarcie, że u Ciebie, jeżeli rzeczywiście coś jest to ma to charakter zakaźny, a nie hormonalny, bo to nie te objawy.

 

Jeszcze raz: objawy masz, jeśli się uprzeć, jak przy nadczyności, ale to wyklucza lekko podwyższone TSH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam do czynienia z dziwnymi objawami. pewnie brzmie jak hipochondryk, ale jednak czuje, ze cos jest nie tak i mysle, ze to moze nie miec zwiazku z nerwica. ostatnio mam mnostwo infekcji i takie tam, ale to nie to chcialem powiedziec. moje podejrzenia kraza wokol hormonow.

bylem ostatnio na badaniach, wykazaly one lekko podwyzszone tsh. moje objawy to biegunki, pobudliwosc (nie wiem co ze soba zrobic), podwyzszony puls, problemy z oddychaniem, straszny niepokoj i poczucie zagrozenia zycia. czy uwazacie, ze podwyzszone tsh ma z tym zwiazek? nie wiem naprawde w ktorym kierunku isc. ciagle infekcje mnie wykanczaja i zbijaja z tropu; nie wiem czy powinienem isc do endokrynologa czy lekarza od chorob zakaznych.

 

Moze zdazalo Ci sie przeginac z amfetamina ^^

Tez tak kiedys mialem hih... neuroleptyki dobrze sobie z tym poradzily no i sam sie pokurowalem jeszcze depresantami, juz sie zupelnie tetnem i takimi tam nie przejmuje hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piatek robie tf4 i tpo, takie mialem wskazania.

zamierzam tez zrobic ekg serca

 

---- EDIT ----

 

Moze zdazalo Ci sie przeginac z amfetamina ^^

Tez tak kiedys mialem hih... neuroleptyki dobrze sobie z tym poradzily no i sam sie pokurowalem jeszcze depresantami, juz sie zupelnie tetnem i takimi tam nie przejmuje hehe

 

nie, nie zdarzalo mi sie

 

---- EDIT ----

 

znowu wstaje rano, budze sie z wysokim pulsem, mimo ze cisnienie ok. bardzo mnie to meczy, mam bole w klatce, trudnosci z oddychaniem, puls 115..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze słówko do tego tematu.

 

Ja się naprawdę świetnie NIE orientuję w chorobach tarczycy czy innych zaburzeniach hormonalnych. Jak szczęście dopisze to za parę lat będę wypełniał ubytki zębów, leczył kanałowo, nakładał korony...

 

Gotuje się we mnie jak widzę jak banda mędrków powiela zasłyszane w kolejce w aptece tezy i wpędza chłopaka w jakieś nieistniejące choroby. Zanim coś napiszecie, to zastanówcie się dwa razy.

 

A jak chcecie wiedzieć więcej to czytajcie jakieś AUTORYZOWANE artykuły medyczne, a nie rubryki zielarskie w tabloidach.

 

A jak myślicie że TSH się podwyższa tylko od tarczycy, to uwaga ciekawostka!, przeczytajcie sobie przykładowo co to jest potworniak, tylko nie myślcie, że odrazu go macie. A takich czynników tylko dla TSH są dziesiątki.

 

Trochę pokory i zaufania do lekarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie ciągle mam kontakt z krwią, bo nie ma takiego zabiegu, który jest bezkrwawy.

Dziąsła, szczególnie chore, są przekrwione i wystarczy czasem tylko otrzeć choćby lusterkiem, a już krwawią, więc nawet kontrole nie są bezkrwawe.

Człowiek może się łatwo zakrztusić śliną i może zakaszleć, tym samym przenosząc ją do mojego oka, nierzadko wraz z krwią.

 

Gdybym wierzył we wszystko to, co piszą na Necie, to chyba bym musiał na klinice chodzić w kombinezonie... A niech ktoś spróbuje zrobić procedurę reendo w masce na twarz, gdzie ostrość widzenia jest podstawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalo sie. jestem po wizycie na pogotowiu. Zrobili mi wpierw ekg, pozniej zdecydowali ze trzeba zrobic rentgen klatki. dali mnie pod kroplowke. Rentgen klatki wyszedl ok. Po kroplowce zrobili mi jeszcze jedno ekg i wypisali mnie do domu. Mieli jakies zastrzezenia do ekg, ale nie byli zbyt konkretni. cala historia. ciekaw jestem tylko, czemu robili dwa razy ekg i o jakie zastrzezenia im chodzilo. Kroplowka szczerze mowiac postawila mnie na nogi, na izbie przyjec normalnie nie wiedziaelm co sie dzieje, tak sie zle czulem. teraz jestem troche spokojniejszy i /o dziwo/ nie boli mnie klatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duskfall, Skoro niepojący był już wynik ekg powinieneś postarać się, żeby założyli ci tzw. aparat holtera na 24h (to takie dwudziestoczterogodzinne ekg) tam widać jak na dłoni wszelkiego rodzaju zaburzenia rytmu serca, poza tym powinieneś mieć zrobione echo serca - nie dostałeś zaleceń od lekarza z pogotowia?

Co dostałeś w tej kroplówce, czy to przypadkiem nie był magnez+potas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×