Skocz do zawartości
Nerwica.com

podejrzenia


duskfall

Rekomendowane odpowiedzi

W kroplówce raczej była sól fizjologiczna z glukozą, skoro postawiła na nogi.

Już starczy z tym magnezem, potasem i wapniem! Nie wiem kto tak wyprał wam mózgi na tym forum, że jak jakiś problem to albo tarczyca albo magnez. To tak nie działa.

 

Duskfall twoje leczenie nie może się opierać na doraźnych wizytach. Albo idź do porządnego lekarza albo kręć się w kółko po izbach przyjęc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto tak wyprał wam mózgi na tym forum, że jak jakiś problem to albo tarczyca albo magnez. To tak nie działa.

Mój mózg nie jest wyprany ;)

Po prostu ostatnio jak moja mama miała problemy z sercem i wylądowała na pogotowiu okazało się, po badaniach krwi że miała w organizmie śladowe ilości potasu i magnezu i dostała to w kroplówce...........

 

Ale tak jak piszesz eligojot, albo duskfall zgłosi się do jakiegoś konkretnego lekarza albo dalej będzie se gdybał na forum.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaa to zamiast siedzieć na forum i hipochondrykować zrób sobie:

-badania krwi

-badania moczu

-ekg

-usg serca

-usg czego tam chcesz

-badanie okulistyczne

-badanie laryngologiczne

-na konsultacje do kardiologa

 

I wszystko powinno się wyjaśnić.

Idź do lekarza - proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-badania krwi - robilem

-badania moczu - robilem

-ekg - serca? robilem

-usg serca - zamierzam

-usg czego tam chcesz - :o

-badanie okulistyczne - nie ma potrzeby

-badanie laryngologiczne - tego tez nie

-na konsultacje do kardiologa - zamierzam ;)

 

No OK, a które miałeś z tych:

 

posiewy z gardła, ucha, zatok, ew. prześwietlenia, proteinogram, wskaźniki stanu zapalnego: OB, CRP, ASO, prokalcytonina, HIV, boreliozę, przeciwciała przeciwjądrowe, przeciwmięśniowe, wskaźniki wątrobowe, reumatoidalny test lateksowy, IgA, IgG, IgM, markery wirusów hepatotropowych, CD4/CD8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. huhh, mnostwo czasu minelo odkad zagladalem na to forum.

nie wyjasnilem moich problemow zdrowotnych, ktore mam wlasciwie do dzisiaj.

jestem okropnym nerwicowcem, wciaz sie boje, ze mam chorobe somatyczna, ktora mnie powoli zabija. wiem, ze serce mam zdrowe, procz "wypadania platka z zastawki mitralnej"

objawy o ktorych pisalem ustepowaly, wznawialy sie. mialem czas, aby je analizowac.

przede wszystkim zauwazylem, ze moj wysoki puls (cisnienie mam w normie) pojawia sie po posilku, glownie. jak cos wypije tez. a co do moich objawow:

wysoki puls (kolo 100 po posilku), dolegliwosci zoladkowe (odbija mi sie, boli mnie brzuch czasem), brak apetytu, rozdraznienie, rozkojarzenie, bole w dole kregoslupa, sennosc, bole glowy (w okolicach czola)

a co do tarczycy, to wykonywalem badania i wyszlo wszystko ok, z tego co czytalem (widzialem jedno zastrzezenie - "echogenicznosc nieznacznie niejednodorna" - nie wiem co to moglo znaczyc [ft4, ft3 w normie, rozmiary tez])

nie wiem gdzie szukac odpowiedzi na moje dolegliwosci. choruje na wypadanie platka z zastawki i tężyczkę - obie dolegliwosci nie odpowiadaja objawom wyzej - podejrzewam. czy jest mozliwosc, zeby byla to nerwica?

od zawsze mialem problemy z nerwica, jednak mam watpliwosci, czy moje objawy na pewno sa jej wynikiem.

 

co do moich perypetii na ostrym dyzurze, to lekarz mial watpliwosci, bo mam wypadanie platka, o tkorym mu nie wspomnialem.

wiem jedno - serce mam 'zdrowe', tarczyca mam 'zdrowa' - a mimo to mam problemy z pulsem, mam podwyzszone TSH.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie takie objawy:

- kołatanie serca (potrafi budzić mnie nocą, noce są najgorsze)

- wysoki puls

- ucisk i palenie w klatce piersiowej

- duszności

- straszny lęk, że coś mi się stanie

- do tego zaczęła mnie boleć ręka w nadgarstku, tam, gdzie są żyły i pod palcem wskazującym - tam ociupinkę spuchnięte.

 

Poszłam prywatnie do kardiologa, od razu skierował mnie na pogotowie, ale badania, oprócz pierwszego EKG dobre. Tzn. immunochemia, biochemia, morfologia (nieznacznie podwyższone białe krwinki), EKG po kroplówce się unormowało. Dostałam też metocard i jakiś płyn do picia. Rozpoznanie: częstoskurcz zatokowy.Nerwica.

 

Ja nadal się źle czułam, więc poszłam do innego lekarza, internista-kardiolog. Chciała mnie kierować do szpitala, ale na razie czekamy, co się będzie dalej działo, bo załatwiam sprawy formalne z ubezpieczeniem i zameldowaniem, bo przeprowadziłam się z innego miasta. EKG u nie wyszło nie za dobrze, ale RTG klatki piersiowej w porządku. Zażywam concor (bloker na serce, by tak nie waliło), relanium 2mg, IPP na osłonę żołądka i magnez. Mam wykonać echo serca, hormony tarczycy i zgłosić się do kardiologa. Po concorze w dzień czuję się o niebo lepiej, ale w nocy tragedia, co druga nieprzespana, bo budzi mnie szybkie bicie seeca i duszności i ucisk w klatce. Po relanium troszkę przestaje pobolewać ręka, ale nie do końca. I ja już nie wiem, czy ja sobie wymyślam, czy na pewno coś mi jest... Szaleję z niepokoju.

 

[Dodane po edycji:]

 

Tę bolącą rękę smaruje Ketonalem, bo znalazłam w domowej apteczce. No i generalnie staram się jej nie forsować. Ostatnimi czasy to albo leżę, albo siedzę i nic więcej. Jestem zmęczona i zmartwiona. I ciągle chce mi się pić. Za to nie mam apetytu, jem na siłę, przez ostatnie 2 tyg schudłam 5kg... A i tak byłam szczupła. Ach, przy tym wszystkim ciśnienie mam dobre...

 

[Dodane po edycji:]

 

Popołudniami, tak po 15-16 czuję się nie najgorzej, ale tylko chwilowo... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duskfall, Sorry , ale nie chciało mi się czytać wszystkiego i nie wiem jakie badania porobiłeś. Więc zapytam czy robiłeś np na grzybicę i inne związane z układem pokarmowym? Bo skoro widzisz wyraźne powiązania objawów z posiłkami to chyba w tym kierunku trzeba by poszukać.

Ps Wypadanie płatka też mam, to częste u nerwicowców i wydaje mi się ,że objawy lady_butterfly jak na sam płatek są zbyt nasilone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duskfall, Sorry , ale nie chciało mi się czytać wszystkiego i nie wiem jakie badania porobiłeś. Więc zapytam czy robiłeś np na grzybicę i inne związane z układem pokarmowym? Bo skoro widzisz wyraźne powiązania objawów z posiłkami to chyba w tym kierunku trzeba by poszukać.

Ps Wypadanie płatka też mam, to częste u nerwicowców i wydaje mi się ,że objawy lady_butterfly jak na sam płatek są zbyt nasilone.

 

nie, nie robilem.

 

a co do platka, to roznie bywa. niektore osoby maja bardzo silne objawy, u niektorych nie objawia sie to w ogole. kiedys mialem bardzo silne objawy, choc nie wiem czy wynikaly z platka, czy z nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×