Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natręctwa związane z liczbami i słowami, projekt.


Tramp

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Od bardzo długiego czasu cierpię na nerwicę natręctw. Ostatnio jednak postanowiłem z mojej wady uczynić zaletę. Studiuję etnologię i wpadłem na pomysł napisania pewnej pracy. Żeby nie rozpisywać się długo, wiąże się ona z natręctwami dotyczącymi liczb (szczególnie rytuałami powatrzanymi określoną ilość razy) i słowami. Chodzi o słowa których nie lubimy, o te, które sądzimy że mogą spowodować jakieś nieporządane efekty, o takie, które funkcjonują jak zaklęcia (ciekawą kumulacją jest tu powtarzanie określonych formuł określoną liczbę razy). Również takie, które objawiają się w czytaniu i pisaniu, np. niemożność użycia pewnych słów, kończenie przy czytaniu danej strony na wyrazie o zabarwieniu pozytywnym. Są to natręctwa, na które sam cierpię (stąd między innymi ten post jest tak nieskładny, mam tego świadomość). Nie mogę jednak oprzeć się tylko i wyłącznie na moich doświadczeniach. Chciałbym w związku z tym złapać kontakt z osobami, które mają podobne problemy. Proszę, pomóżcie mi w moim projekcie, a ja również postaram się Wam pomóc rozmową i dzieląc się doświadczeniami. Możemy kontaktować się w jakikolwiek sposób, czekam na razie na odzew na forum. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie jest to próba zarobienia kasy, już spieszę z wyjaśnieniami. Chodzi mi o przeprowadzenie "czegos w rodzaju wywiadów", czyli najzwyczajnie w świecie o rozmowę, w kótrej opisane przez Was doświadczenia byłyby dla mnie materiałem badawczym, czy raczej punktem odniesienia dla moich własnych doświadczeń. Jako, że jesteśmy pewnie rozsiani po całej Polsce nie liczę nawet na spotkanie "w realu", ale chociaż na korespondecję, czy to mailową, czy przez PW. Zaskoczyła mnie szybka odpowiedź, więc odezwę się jeszcze jutro. Niestety, mam teraz limitowany dostęp do internetu, bo jestem poza domem, dlatego odezwę się jutro. Dodam jeszcze, że interesują mnie wszelkiem rytuały towarzyszące pójściu spać, wstawaniu, podróży i ogólnie życiu codziennemu. Założyłem ten temat, żeby sprawdzić czy uda mi się w ogóle nawiązać kontakt, rozmowy chciałbym natomiast prowadzić "prywatnie" i oczywiście anonimowo. Dlatego proszę o odzew wszystkich, którzy byliby gotowi mi pomóc.

 

hackthebrain, dziękuję za odpowiedź, odezwę się jutro :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jeżeli chodzi o mnie to przed snem sprawdzam czy wszystkie drzwi (oczywiście sprawdzam zamki), jak wychodze do pracy sprawdzam czy wyłączyłam wszystko z prądu, kurki od gazu (chociaż mam kuchenkę, która sama się blokuje nawet gdybym zapomniała ją wyłączyć), a gdy jestem w pracy to licząc pieniądzę od danego klienta przeliczam je nawet 4 razy i czasami przez to liczenie wszystko mi sie opóźnia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałam tutaj opisac po krótce moje objawy nerwicy natręctw(nie wiem na pewno czy to ta przypadłość ale takie mam podejrzenia) otóź są one związane właśnie z liczbami i ze słowami. Moje natrętne myśli polegają na tym że co chwilę muszę robić taką rzecz... np. jade w autobusie wpada mi do ucha jakieś słowo z piosenki na przykład gramofon ...i sie zaczyna ....zaczynam przeliczac to słowo na wszelkie mozliwe sposoby tak je dziele zeby tylko zmiesciło sie na palcach u jednej reki...wiem ze to dziwne ale bardzo czesto mnie to dopada...czy to jest ta nerwica natrectw ???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×