Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ofiara gwałtu, czyli trudny los mężczyzn


pieklomezczyzn

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety standardy są jak zawsze te same, kobiety sie traktuje jak dzieci specjalnej troski, aby sie skupiać tylko na ich krzywdach, sprawach, potrzebach, a mężczyźni ciągle pominięci, nie ma wspierania dla mężczyzn. Chciałbym żeby to sie zmieniło, bo to jak zacięta płyta, odgrywająca ciągle melodie że kobiety są dobre, krzywdzone, dyskryminowane, a mężczyźni źli, wykorzystywacze. Chciałbym teraz opisac pobieżnie jak mężczyźni są traktowani i nazwe to gwałceni życiowo przez kobiety, ciągłe wyrachowanie ze strony kobiet, wyśmiewanie potrzeb męskich, przemoc psychiczna kobiet, a zapewne i przemoc fizyczna i gwałty fizyczne kobiet o których mężczyźni nie mówią, zrób to zrób tamto wykaż się że jesteś męski, traktowanie mężczyzn jak instrumenty, jak sie przedstawiają sprawy rozwodowe - mężczyzna traktowany jak bankomat, a kobieta jako ta co mają się jej należeć wszelkie wsparcia, wiek emerytalny, jak wygląda praca kobiet a mężczyzn, kobiety przeważnie prace filiżankowo biurkowe, mężczyźni trudne i niebezpieczne prace, seks niezwykle ważne sfera wyśmiewana, bo pzecież kobiety nie mają problemów z seksem bo zawsze ktoś się znajdzie, 20% mężczyzn nawet nie dostaje propozycji seksu często całe życie, musza zawsze to oni się wysilić, stręczenia mężczyzn skoro myślisz o seksie to jesteś płytki, traktujesz przedmiotowo, zezwierzęcony, statystyczna kobieta otrzymuje seks w oprawie na starcie i głosi że myśli o miłości(bo seks ma), jak są traktowani mężczyźni gdy jest wojna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pieklomezczyzn jesteś pewien, że odpowiedni dział? 

Zgodze sie, ze działają stereotypy krzywdzące dla mężczyzn, ktore nie są dobre. Co mnie w tym wszystkim najbardziej uderza? Że nawet kiedy mówimy o męskim cierpieniu, i słusznie, bo jest ogromne, zaniedbane, zepchnięte do piwnicy milczenia – to i tak, prędzej czy później, ktoś znajdzie sposób, by winą obarczyć… kobiety.

Bo to przecież matka nie nauczyła, bo partnerka nie rozumiała, bo dziewczyna nie wyciągnęła za uszy...

Ktoś kiedykolwiem słyszał by wobec męskiego bólu oczekiwano od ojców, dziadków, kolegów, że będą uczyć empatii, troski, bliskości? Nie, lepiej powiedzieć, że to kobiety zawiodły.

A może właśnie dlatego mężczyźni cierpią, bo za długo wymagaliśmy, żeby to kobiety ciągnęły ich emocjonalny rozwój, zamiast żeby świat mężczyzn też się tym zajął?

Uczucia mężczyzn są ważne. Ich ból jest realny. Ale droga do leczenia nie może prowadzić przez kobiece poświęcenie. Bo to nie jest miłość tylko niewolnictwo w ładnym opakowaniu. 

Tu nie chodzi o walkę tylko o równą ludzką godność. Dla wszystkich. O uznanie emocji bez względu na płeć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pieklomezczyzn napisał(a):

Chciałbym teraz opisac pobieżnie jak mężczyźni są traktowani i nazwe to gwałceni życiowo przez kobiety

W wielu rzeczach się z tobą zgadzam, w wielu nie, ale błagam, nie nadużywajmy (i nie rozwadniajmy w ten sposób) słowa „gwałt”, czy „zgwałcenie”, niezależnie od płci.

 

Przemoc psychiczna to przemoc psychiczna, a nie zgwałcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Catriona napisał(a):

Czemu mam wrażenie że to troll? 🤔

Myślę że nie. Tacy faceci istnieją. Budują swoją tożsamość na poczuciu krzywdy i niesprawiedliwości zaznanej od kobiet. Żyją w Internecie w swoich bańkach i się radykalizują. Zajrzyj np. na wykop, do komentarzy pod jakimś znaleziskiem o kobietach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków, to mężczyźni mężczyznom zgotowali ten los. Za większość wymienionych tu negatywnych zjawisk i patologii odpowiedzialna jest tzw. toksyczna męskość i patriarchat.

 

Choć za trudny los mężczyzn odpowiada nie tylko społeczeństwo, ale też wrodzone cechy - mężczyźni, w związku z tym że mają tylko jeden chromosom X, są bardziej podatni na choroby i ich ciężki przebieg, i żyją krócej. Ot, geny. Nic się na to nie poradzi. Można na to narzekać, choć to bezproduktywne.

 

Zgadzam się z @Illi - że nie ten dział.

12 godzin temu, pieklomezczyzn napisał(a):

kobiety sie traktuje jak dzieci specjalnej troski, aby sie skupiać tylko na ich krzywdach, sprawach, potrzebach, a mężczyźni ciągle pominięci, nie ma wspierania dla mężczyzn.

Tzw. białorycerstwo połączone z wygórowanymi wymaganiami wobec mężczyzn. Dość typowe dla patriarchatu.

Przykładowo, w Kościele Katolickim będącym mocno patriarchalną organizacją, kobiety są traktowane jako dzieci specjalnej troski, jako mające być przede wszystkim żonami i matkami, albo zakonnicami, natomiast nie ma tam dla nich miejsca w kościelnej hierarchii jako podejmujących decyzje - a przy tym nie ma wspierania dla księży będących ofiarami mobbingu ze strony biskupów czy napaści seksualnych z ich strony. Ani dla księży odchodzących z kapłaństwa i tych, którzy już odeszli.

Patriarchat uderza zarówno w kobiety, jak i mężczyzn uznanych za niższych rangą. Ustawia po kątach osoby, które nie przystają do obowiązujących wzorców.

12 godzin temu, pieklomezczyzn napisał(a):

Chciałbym żeby to sie zmieniło, bo to jak zacięta płyta, odgrywająca ciągle melodie że kobiety są dobre, krzywdzone, dyskryminowane, a mężczyźni źli, wykorzystywacze.

Siła stereotypów, bardzo często podsycanych przez tych mężczyzn, których inni mężczyźni skrzywdzili, a którym kobiety podały pomocną dłoń i ich podniosły.

13 godzin temu, pieklomezczyzn napisał(a):

Chciałbym teraz opisac pobieżnie jak mężczyźni są traktowani i nazwe to gwałceni życiowo przez kobiety, ciągłe wyrachowanie ze strony kobiet, wyśmiewanie potrzeb męskich, przemoc psychiczna kobiet, a zapewne i przemoc fizyczna i gwałty fizyczne kobiet o których mężczyźni nie mówią, zrób to zrób tamto wykaż się że jesteś męski, traktowanie mężczyzn jak instrumenty

Zwykle to mężczyźni są źle traktowani przez innych mężczyzn. Oraz chłopcy przez innych chłopców.

To jedni chłopcy w szkole robią drugim "spłuczkę", wyzywają ich, rzucają w ich stronę teksty typu "Masz wpie**ol" czy "Wyj**ać ci?" itd. oraz ich poniżają i wyśmiewają. Oraz wyśmiewają ich potrzeby.

Szukasz winnych nie tam, gdzie powinieneś.

Oczywiście, zdarzają się też tzw. blachary, które wyśmiewają innych, zarówno mężczyzn, jak i inne kobiety. Nieraz jest też tak, że "kobieta kobiecie zołzą". To działa w dwie strony. Toksyczna i chora rywalizacja ma miejsce u obu płci. Mobbing również praktykują zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Traktowanie mężczyzn jak instrumenty jest chyba równie częste jak traktowanie kobiet jak instrumenty.

Przy czym, przykłady jednego i drugiego można znaleźć chociażby w mainstreamowej twardej pornografii tworzonej przez mężczyzn z myślą o męskich odbiorcach.

 

Przemoc psychiczna kobiet wobec mężczyzn istnieje i jest problemem, jednak nazywanie jej "gwałceniem" jest myleniem pojęć.

13 godzin temu, pieklomezczyzn napisał(a):

wiek emerytalny, jak wygląda praca kobiet a mężczyzn, kobiety przeważnie prace filiżankowo biurkowe, mężczyźni trudne i niebezpieczne prace,

To mężczyźni wprowadzili niższy wiek emerytalny dla kobiet. Zresztą we wszystkich krajach UE poza Polską ten wiek został zrównany.

Różnica w pracach to wynik m.in. innych predyspozycji fizycznych. Nie każdy mężczyzna nadaje się na fizycznego.

13 godzin temu, pieklomezczyzn napisał(a):

20% mężczyzn nawet nie dostaje propozycji seksu często całe życie, musza zawsze to oni się wysilić,

To jedna z wielu niesprawiedliwości. A niesprawiedliwości są w obie strony.

 

 

 

Obejrzyj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Cień latającej wiewiórki napisał(a):

Myślę że nie. Tacy faceci istnieją. Budują swoją tożsamość na poczuciu krzywdy i niesprawiedliwości zaznanej od kobiet. Żyją w Internecie w swoich bańkach i się radykalizują. Zajrzyj np. na wykop, do komentarzy pod jakimś znaleziskiem o kobietach.

Mi nie chodzi o przeżycia, ich nie neguję, co o sposób pisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×