Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Białystok]


baraqs

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. Myślę, że mógłbym się zdecydować na jakiś wspólny wypad do kina, lub coś w tym guście. Wiem jak ciężko jest udawać, że jest OK, kiedy sprawa ma się z goła inaczej. Ci, którzy nie wiedzą, są zdziwieni moim zachowaniem, kiedy mam stany depresyjne, co właściwie nie jest dziwne. Mam dosyć bycia innym, który świruje. Jestem od Ciebie młodszy, bo zbliżam się do granicy trzydziechy, ale jeśli nie ma to dla Ciebie znaczenia to mogę się pokusić na wspólną konwersację. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zacznę od tego, że też jestem z Białegostoku, i choruję na nerwicę lękową już jakąś połowę życia, czyli 20 lat.

Leczę się u doktor Jankowskiej na Bema, przechodziłem przez Choroszcz i oddział 5, a także przez oddział dzienny na Choroszczańskiej w Białymstoku.

Ostatnio zażywałem wenlafaksynę, ale na oddziale dziennym zmieniono mi to na sertralinę i stabilizator convulex, który wprowadził zamęt w mojej głowie i ogólnie źle zadziałał, tak mocno negatywnie zadziałał że schudłem 5kg i każdego dnia płakałem po 3-5 razy

Sertralina też źle na mnie działa, mam zaburzenia widzenia, zaburzenia równowagi, według mnie szefowa z choroszczańskiej dostaje jakieś profity za wciskanie ludziom tego leku, bo z tego co się zorientowałem to 80% pacjentów "karmi" właśnie tym lekiem i nie chce przypisywać niczego innego tylko Sertagen i Convulex plus oczywiście jak trzeba inne, ale to stała podstawa w jej leczeniu.

Odstawiłem kilka dni temu po 6 tygodniach sertralinę, i szukam alternatywy, plus jakaś terapia grupowa, może na Kujawskiej, może na Ciołkowskiego, na razie nie wiem gdzie może być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy może ktoś zażywa taki lek jak Solian, biorę go od kilku dni dawkę 50mg, niestety nie widzę na razie żadnych odczuć żeby ten lek działał, czy to jeszcze za wcześnie na jego działanie? biorę go tydzień, czy może jeszcze zadziałać? ile czeka się aż ten lek zacznie działać, na forach można znaleźć wątki że ten lek zaczyna działać już po 3 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem Piotrek, zwracam się do was z prośbą o kontakt do dobrego specjalisty może być z nfz. Mam spory problem ze sobą, zawsze twierdziłem ,że świetnie daje sobie radę z tym sam. Od jakiegoś czasu przestałem jednak tak myśleć. Ostatnie dni pokazały mi, że to już nie są żarty. Doszło do tego że pokłóciłem się z dziewczyną tyle że ja nie pamiętam o co. Ma lukę w pamięci... Co gorsza zwykle przed pójściem spać mam koszmarne lęki że coś stoi w kącie mojego pokoju chodź nic tak naprawdę tam nie ma. Czuje się słaby, beznadziejny, pokonany ... Od kilku lat w mojej głowie rodzą się chore pomysły i fantazję na temat własnej śmierci. W takich momentach staram się jak najszybciej zacząć myśleć logicznie. I już w tym momencie mam zamiar skasować tą wiadomość by nikt nie pomyślał, że jestem czubkiem. Resztkami sił wysyłam to wiadomość... mam nadzieję że najdzie się ktos kto mi pomoże bo mam już dość tego chorego stanu. Z góry dziękuję Piotrek 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem Piotrek, zwracam się do was z prośbą o kontakt do dobrego specjalisty może być z nfz. Mam spory problem ze sobą, zawsze twierdziłem ,że świetnie daje sobie radę z tym sam. Od jakiegoś czasu przestałem jednak tak myśleć. Ostatnie dni pokazały mi, że to już nie są żarty. Doszło do tego że pokłóciłem się z dziewczyną tyle że ja nie pamiętam o co. Ma lukę w pamięci... Co gorsza zwykle przed pójściem spać mam koszmarne lęki że coś stoi w kącie mojego pokoju chodź nic tak naprawdę tam nie ma. Czuje się słaby, beznadziejny, pokonany ... Od kilku lat w mojej głowie rodzą się chore pomysły i fantazję na temat własnej śmierci. W takich momentach staram się jak najszybciej zacząć myśleć logicznie. I już w tym momencie mam zamiar skasować tą wiadomość by nikt nie pomyślał, że jestem czubkiem. Resztkami sił wysyłam to wiadomość... mam nadzieję że najdzie się ktos kto mi pomoże bo mam już dość tego chorego stanu. Z góry dziękuję Piotrek 23

 

witaj, ostatnio trafiłam do fajnego miejsca na ul. Leszczynowej, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkajmy się nerwicowcy w wielkim gronie:)

 

PS. A może jest tu jakaś dziewczyna wrażliwa która ma się ochotę lepiej poznać. Wiem że to głupie, ale znowu jestem sam po rozstaniu, potrzebuję bliskiej osoby. Priv zapraszam:)

 

Ja tam jestem za spotkaniem w gronie, aczkolwiek z tego co widzę strasznie tu cicho! :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podejrzewam u siebie nerwicę i stany lękowe plus stany depresyjne i coś na wzór dzwiękowstrętu, sama nie wiem. Z tygodnia na tydzień jest co raz gorzej. Muszę iść po pomoc do specjalisty. Myślę nad Leszczynową lub Ciołkowskiego. Jak dzwoniłam to nie mogli mi jednoznacznie określić czasu oczekiwania na wizytę (oczywiście po dwóch pierwszych, czyli pierwsza z psychiatrą a kolejna z ewentualnym psychoterapeutą). :hide:

 

Co wybrać? Leszczynowa czy Ciołkowskiego?

Ile czeka się na rozpoczęcie terapii, bo słyszałam, że rok?

Ktoś poleci coś do czytania, oglądania, może jakieś ćwiczenia typu relaksacja, kontrola oddechu? Wszystko co może pomóc. :zonk:

 

Chętnie porozmawiam, potem może się spotkam z kimś kto ma podobne czy nawet odmienne problemy. Chcę z tym walczyć (jednego dnia tak myślę, kolejnego inaczej) póki co. ;)

 

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać? Leszczynowa czy Ciołkowskiego?

Ile czeka się na rozpoczęcie terapii, bo słyszałam, że rok?

Ktoś poleci coś do czytania, oglądania, może jakieś ćwiczenia typu relaksacja, kontrola oddechu? Wszystko co może pomóc. :zonk:

 

Wiesz co, ja wybrałam Leszczynową i termin terapii grupowej wyznaczyli mi na 29 lutego. Faktycznie trzeba czekać ale nie rok. Terapia trwa podobno 12 czy 16 tygodni jakoś tak. I gdy odchodzi jedna osoba z grupy ty wskakujesz na jej miejsce, to taka rotacyjna sprawa. Więc uderzaj. Mi wszyscy wychwalali Leszczynową i faktycznie lekarze tam są naprawdę sympatyczni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat terapii grupowych jestem specjalistą bo skończyłem 2:) Na Leszczynowej i na Ciołkowskiego, są jeszcze na Kujawskiej i Młynowej.

Terapia trwa przeważnie 12 tygodni w wyjątkowych przypadkach można ją przedłużyć. Różne są opinie niektórzy wynoszą z niej dużo niektórzy mniej. Ja chyba zaliczałem się do tych drugich.

Zajęcia masz od 8-13.30 max.

Codziennie praktycznie masz sesje terapeutyczne- rozmowy w grupie o bieżących sprawach. CO 2 tygodnie co tydzień w zależności jak odchodzi ktoś z grupy ktoś nowy wskakuje na jego miejsce. Wcale nie trzeba długo czekać . Uważam że coś koło miesiąca, czasami szybciej bo ktoś np. zrezygnuje po kilku spotkaniach.

Masz też inne formy terapii- rysunek- który później omawiasz grupą i na jego podstawie próbujesz dojść co przez niego przemawiało. Muzykoterapię- czyli wyrażanie emocji przez muzykę, choreoterapię- przez ruch, taniec. Codziennie zajęcia kończone są relaksem czyli odpoczynkiem około 15minutowym. Masz też psychodramę czyli odgrywanie różnego rodzaju scenek z dzieciństwa, wcielanie się w różne role i omawianie tego z terapeutą. Poczytaj sobie w necie jest dobrze to opisane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne są opinie niektórzy wynoszą z niej dużo niektórzy mniej.

 

No właśnie, ja dlatego przechodzę przez różne fazy myślenia o tym, ile wyniosę z terapii którą mam zaczynać na koniec lutego. Nie wiem czy dobrze robię, a jeśli dobrze to co z tego wyniosę czy coś zrozumiem z siebie i własnego zycia i w ogóle itp. Jak to będzie wyglądało, czy to da dla mnie jakiś efekt, przyniesie skutek na przyszłość by wynieść wnioski itp. ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polecicie jakiegoś dobrego terapeutę , który pomoże mi wyjść z problemów relacji z ludźmi, lękiem przed oceną, porównywaniem się i nie akceptacji swego wyglądu. Czy lepsza jest terapia behawioralno- poznawcza czy psychonaliza?

 

Byłem dzisiaj na 1 sesji psychoanalizy. Terapueta powiedział, że mam sie zastanowić czy taka forma terapii mi odpowiada. Proponuje na razie 12 spotkań. Mam pytanie czy jak miałem dobre dzieciństwo (zero patologii, rodzice troskliwi, nie kłócili się) to czy taka terapia ma sens? Wydawało mi sie zawsze że więcej wynoszą z tego osoby które doświadczyły czegoś przykrego, u mnie raczej była nadopiekuńczość. Terapeuta zaznaczył, że jestem jakby w pozycji dziecka nadal.

Czy nie lepsza byłaby terapia behawioralna? Podobno tam zadają zadania np: podejśc do kogoś i zagadać na ulicy, coś zrobić co CIę blokuje. Wydaje mi się bardziej ciekawsza.

Terapeuta jednak zrobił na mnie dobre wrażenie więc sam już nie wiem. Moim głównym problemem jest nieakceptowanie swego wyglądu, lęki przed ludźmi lekko i takie tam, zły stan zdrowia fizycznego i skupianie się na objawach, porównywanie się do innych.

Nie za bardzo widzę związki z dzieciństwa, a chciałbym ruszyć powoli do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie udzielam się prawie w ogóle na forum, ale też jestem z Białego. Nastał dla mnie czas kiedy - powiedzmy, że chcę, ale i muszę - sięgnąć po pomoc psychologiczną z zewnątrz. Jestem w momencie, w którym doszłam do wniosku, że nie poradzę sobie ze swoimi krzywymi fazami. Poczytałam sporo w necie, ale chciałabym tez usłyszeć od Was kogo polecacie (na NFZ) na ten pierwszy raz. Nie chciałabym się naciąć. No i z przyczyn róznych odpada Leszczynowa. Będę wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie udzielam się prawie w ogóle na forum, ale też jestem z Białego. Nastał dla mnie czas kiedy - powiedzmy, że chcę, ale i muszę - sięgnąć po pomoc psychologiczną z zewnątrz. Jestem w momencie, w którym doszłam do wniosku, że nie poradzę sobie ze swoimi krzywymi fazami. Poczytałam sporo w necie, ale chciałabym tez usłyszeć od Was kogo polecacie (na NFZ) na ten pierwszy raz. Nie chciałabym się naciąć. No i z przyczyn róznych odpada Leszczynowa. Będę wdzięczna.

 

Witaj.

Leszczynowa odpada, a mogę wiedzieć czemu? O ile to nie tajemnica oczywiście...

Jeśli nie Leszczynowa to Radzymińska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć przejrzyste info na stronie Leszczynowej zachęca, to jednak pracuje tam osoba z dalszej rodziny. Prowadzi grupowe i indywidualne terapie i nie chcę na tę osobę trafić. Wyszukałam Ciołkowskiego, LegeArtis na Młynowej, Meandra na Kujawskiej, coś tam jeszcze jest na Parkowej, ale nie wiem czy to prywatne czy nie. Mój plan jest taki, że zanim zacznę gdziekolwiek dzwonić chciałam spytac tutaj o opinie. Potem chciałabym móc pójść -najlepiej bez skierowania - do jakiegoś terapeuty i opowiedzieć o co chodzi., no i licze, że dalej to on mi podpowie co robić. Powiedzcie w którą stronę (dosłownie, na mapie ) zrobić pierwszy krok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic Wam nie doradzę, bo sama od ponad miesiąca bujam się z telefonem, żeby się umówić na pierwszą wizytę. Też nie chce się przejechać...też nie wiem gdzie w końcu dzwonić. Jednego dnia chcę zadzwonić i nawet się szczerze pozytywnie czuje, kolejnego dnia zaś...eh.

 

Życzę Wam wszystkim dobrych decyzji i spokojnych dni i nocy itd.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam sprawdzonego terapeuty prowadzącego terapie behawioralna. Z tego co sie dowiedziałam, najprawdopodobniej tylko prywatnie taka terapie można sobie zafundować...moja terapeutka powiedziała ze niestety NFZ za tego typu terapie nie placi wiec kierują pacjentow najchętniej na grupowa terapie bądz jeśli już sie uda dostać na indywidualna to psychodynamiczna. W google znalazłam dosłownie 3 terapeutów w B-stoku pracujących w tym nurcie. Może ktoś cos podpowie, do kogo warto, bo jeśli już mam placic taka kase to chciałabym mieć kogos sprawdzonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×