Skocz do zawartości
Nerwica.com

Schizofrenia paranoidalna a Metylofenidat


ChaosMeth

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym zapytać was o jedną rzecz, otóż to od roku leszcze się na schizofrenię paranoidalną, leżałem w szpitalu psychiatrycznym 1 raz, reakcja po neuroleptykach po raz pierwszy była w miarę ciężka, i niedostatecznie wymagana, dopiero po wielu miesiącach brania rispoleptu i leków antydepresyjnych (Sertralina krka), zacząłem czuć się dobrze gdy zmieniłem je na inne, teraz biorę olanzapine samą, wszystko jest git oprócz tego że jestem mega śpiący po lekach i nie mogę się skoncentrować, kawa nie pomaga, kwasy tłuszczowe omega 3 w tranie też nie, więc moje pytanie jest takie czy mogę brać Metylofenidat ( na przykład medikinet), czy coś się może stać? Chciałbym bardzo brać ten lek bo ma wiele pozytywnych opinii z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim NIE WDRAŻAJ SAMODZIELNIE JAKICHKOLWIEK LEKÓW BEZ UPRZEDNIEJ KONSULTACJI LEKARSKIEJ! Tylko lekarz (w tym wypadku psychiatra) jest w stanie określić, czy dane leki można stosować razem!

 

Metylofenidat jest stymulantem. To lek stosowany w leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). W ulotce tego preparatu jest wspomniane, że może powodować objawy psychotyczne. W związku z czym nie powinno stosować się go przy schizofrenii paranoidalnej.

 

Skoro olanzapina działa na ciebie zbyt sedatywnie, to może trzeba by zmienić ją na inny neuroleptyk? Z neuroleptyków atypowych, które teoretycznie mają najmniejsze ryzyko wywoływania sedacji pozostają: lurazydon i kariprazyna. Te dwa neuroleptyki pozbawione są działania na receptory histaminowe H1 i alfa-1 adrenergiczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×