Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dieta low carb i post przerywany


stracony2

Rekomendowane odpowiedzi

A w zasadzie chciałbym dietę keto plus post przerywany 8/16 lub czasami dłuższe.

Jakie macie doświadczenia? Pomaga na lęki i depresję? 

Po nieudanym ostatnim leku jestem bez niego od lutego, pogorszenie zaczęło się w maju i postępuje. Od około 2 miesięcy staram się stosować metody z tematu. Stale jest coraz gorzej i nie wiem czy to także wpływ diety czy i tak byłoby gorzej. Z tego co czytam to taka dieta raczej pomaga. Wczoraj zrobiłem dzień dziecka czyli ulubione słodycze i chipsy. Wczoraj było super a dzisiaj rano dramatycznie.

Stosować dietę dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pomaga. Ketoza / ograniczenie węglowowadów wpływa korzystnie na zaburzenia psychiczne. Są nawet lekarze, którzy leczą ketozą pacjentów ze schizofrenią:

 

 

 

Taka moja uproszczona teoria jest, że cukier "karmi" układ współczulny, czyli ten odpowiedzialny za reakcję walcz/uciekaj/zamrażaj się.

 

Natomiast złe samopoczucie może wynikac z wielu czynników i jeżeli jest u Ciebie gorzej mogą być inne tego powody niż dieta. Sama zmiana diety na taką, której nie lubisz też może jakoś pogarszać samopoczucie, ale to mechanizm raczej psychologiczny niż związany z zawartością tej diety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam próbuję diety niskowęglowodanowej i mi trochę pomaga. Ale ciężko mi ją utrzymać, bo zbyt często nie wytrzymuję i rzucam się na słodycze. Poza tym nie jem mięsa, a keto w postaci bezmięsnej nie jest takie łatwe do skompletowania ciekawej diety.

Kiedy mieszkałem sam było mi łątwiej utrzymać dyscyplinę i stosowałem wtedy keto oraz posty przerywane (posiłek raz dziennie). Trwało to około miesiąca, dwóch i moim zdaniem to mi pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×