Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa


Olga12

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Leczę się na nerwice lękową od 2 miesięcy. Z zawodu jestem higienistka stomatologiczna. Mam bardzo dużo lęków a od dłuższego czasu boje się asystować ponieważ za każdym razem kiedy jakiś większy kawałek materiału wpada do ssaka podskakuje jakbym cały czas się bała. Doszło to już do takiego etapu ze pomimo ze jestem świadoma ze coś może wpaść do tego ssaka i tak podskakuje jak tylko widzę ze jakiś kawałek do niego leci. Strasznie mi to przeszkadza. Teraz  w pracy przez to mam większe leki i myśli żeby zrezygnować z pracy. Nie wiem już co mam robić, jak sobie poradzić z tym lękiem, fobią. Może ktoś wykonuje taki sam zawód jak ja i zmagał się z czymś podobnym. Pomocy ! 

 

Edytowane przez Olga12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olga12 napisał(a):

Cześć. Leczę się na nerwice lękową od 2 miesięcy. Z zawodu jestem higienistka stomatologiczna. Mam bardzo dużo lęków a od dłuższego czasu boje się asystować ponieważ za każdym razem kiedy jakiś większy kawałek materiału wpada do ssaka podskakuje jakbym cały czas się bała. Doszło to już do takiego etapu ze pomimo ze jestem świadoma ze coś może wpaść do tego ssaka i tak podskakuje jak tylko widzę ze jakiś kawałek do niego leci. Strasznie mi to przeszkadza. Teraz  w pracy przez to mam większe leki i myśli żeby zrezygnować z pracy. Nie wiem już co mam robić, jak sobie poradzić z tym lękiem, fobią. Może ktoś wykonuje taki sam zawód jak ja i zmagał się z czymś podobnym. Pomocy ! 

 

Olga 12 z tego co napisalas mozna domyslec sie ze jestes bardzo wrazliwa osoba. U wiekszosci wrazliwych osob wystepuja wlasnie takie leki po pierwsze to tylko twoje mysli skup sie na tym ze twoje wyobrazenia prawdopodobnie sie nie spelnia. W twoim przypadku najlepsza bylaby psychoterapia gdzie wraz z terapeuta nauczylabys sie kontrolowac leki by umozliwaly Ci one wykonywanie pracy. Jezeli chcesz moglabys rowniez udac sie do psychiatry gdyz terapia zaczyna dzialac po dluzszym czasie a na poczaatku terapii mozesz sie czuc gorzej wtedy leki sa bardzo potrzebne. Pamietaj ze musisz sobie tlumaczyc te mysli ze to tylko nerwica i nie ma sie tak naprawde czego bac. Przepraszam za brak polskich znakow ale na klawiaturze z ktorej pisze nie wiem czemu nie mozna wpisywac polskich znakow :(

Edytowane przez Kondro145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olga12 napisał(a):

Cześć. Leczę się na nerwice lękową od 2 miesięcy. Z zawodu jestem higienistka stomatologiczna. Mam bardzo dużo lęków a od dłuższego czasu boje się asystować ponieważ za każdym razem kiedy jakiś większy kawałek materiału wpada do ssaka podskakuje jakbym cały czas się bała. Doszło to już do takiego etapu ze pomimo ze jestem świadoma ze coś może wpaść do tego ssaka i tak podskakuje jak tylko widzę ze jakiś kawałek do niego leci. Strasznie mi to przeszkadza. Teraz  w pracy przez to mam większe leki i myśli żeby zrezygnować z pracy. Nie wiem już co mam robić, jak sobie poradzić z tym lękiem, fobią. Może ktoś wykonuje taki sam zawód jak ja i zmagał się z czymś podobnym. Pomocy ! 

 

Zdjęła byś mi kamień z retainera?:) najpierw przeanalizuj od czego się zaczęło, czyli skąd się wzięło poczucie lęku, bo raczej nie odpadający osad go wywołał, a coś poważniejszego, a teraz wystarczy mały impuls np ten kawałek kamienia , który to pogłębia i inicjuje lęk🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A idź na zwolnienie ,odpocznij trochę. Czasem trzeba zrobić sobie przerwę i zadbać o swój komfort .czasem trzeba zdjąć nogę z gazu dać sobie trochę wytchnienia .Nie rób sobie presji .Szkoda życia. Odpoczniesz ,wrócisz do pracy .Może jesteś wypalona zawodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×