Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prawo jazdy-nerwca lekowa


Kondro145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was nerwicowcy otóz chcialbym was spytac o przypadki na egzaminach chodzi mi glownie nie o samochod ale juz o ciagnik ciezarowka gdzie uczysz sie na innych pojazdach a zdajesz na innych a wiec znacie kogos albo czy slyszeliscie o przypadkach ze kursant chodzi mi glownie o stres przy ktorym najprostsze rzeczy sa ciezkie (a osoby z nerwica napewno mnie zrozumieja) ze kogos tak zjadla trema ze nie byl w stanie odpalic pojazdu gdyz nerwica lekowa to chyba rowniez dotyczy mnie i mam lek przed prawkiem przepraszam was ze pisze moze troszke malo spojnie ale jestem bardzo zdenerwowany prosze was o szybkie odpowiedzi i zycze milego dnia 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kondro145 napisał(a):

[...]ze kogos tak zjadla trema ze nie byl w stanie odpalic pojazdu[...]

Jakie ma to znaczenie, czy była taka osoba?

 

57 minut temu, Kondro145 napisał(a):

[...]czy dla was taki blad jak nie odpalenie na egzaminie wywolalby zalamnie lub depresje czy krotko mowiac splynelo by to po was? 🙂

Depresję na pewno nie. Załamanie też nie. Jak zdasz to zdasz, a jak nie to nie. Wszyscy popełniamy błędy, ale grunt to się na nich uczyć, więc jeśli egzamin Tobie się nie powiedzie za pierwszym razem to może za drugim lub trzecim, ale się nie poddawaj.

 

Egzaminator to też człowiek i zdaje sobie sprawę z tego, że zdającym towarzyszy stres, więc nawet jeśli zapomnisz jak odpalić pojazd, to myślę, że jest pewne prawdopodobieństwo, że egzaminator Tobie pomoże (zależy na kogo trafisz). Co innego jeśli najedziesz na linie czy popełnisz inne poważniejsze błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz zawsze masz ta swiadomosc ze nie jestes pierwszy nawet jak nie uda Ci sie odpalic.

 

 

No ale ciekawi mnie czy byly takie przypadki ze ktos w stresie nie odpalil bo osoba z mocna psychika bedzie miala to w tyle a osoba z nerwica moze to przezywac i dolowac sie ta myslal ze tylko ona tak zrobila to tez zalezy w duzej mierze od ludzkiej psychiki z ktora sie albo rodzisz albo nie ale tez mysle ze duzo osob baloby sie wysmiania z takiego powodu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kondro145 napisał(a):

No ale ciekawi mnie czy byly takie przypadki ze ktos w stresie nie odpalil bo osoba z mocna psychika bedzie miala to w tyle a osoba z nerwica moze to przezywac i dolowac sie ta myslal ze tylko ona tak zrobila to tez zalezy w duzej mierze od ludzkiej psychiki z ktora sie albo rodzisz albo nie ale tez mysle ze duzo osob baloby sie wysmiania z takiego powodu

 

Oj tam, znam osoby bez nerwicy, które też się stresowały bardzo, zwłaszcza jak któryś raz nie zdały. Znajoma zdała dopiero za 9 razem i za każdym razem jak szła na egzamin to tak się denerwowała, że nie była w stanie nic poprawnie zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dryagan rozumiem Cie ale chodzi mi bardziej o osoby ktore w stresie odcielo ze nie byly nawet w stanie uruchomic pojazdu

I lek przed wysmianiem u takiej osoby moze byc ogromny a gdy uslyszy o kims kto popelnil ten sam blad to przestanie sie tak zadreczac tym co bylo

 

Ogolnie osoby z nerwica najlepiej zrozumie druga osoba z nerwica bo ktos kto tego nie doswiadczyl po prostu tego nie zrozumie i jest to normalne tak samo jak depresji najbardziej denerwujacy sa ludzie ktorzy okreslaja to jako ''Lenistwo'' jest to zalosne mam zasade nie znasz nie oceniaj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kondro145 napisał(a):

Dryagan rozumiem Cie ale chodzi mi bardziej o osoby ktore w stresie odcielo ze nie byly nawet w stanie uruchomic pojazdu

I lek przed wysmianiem u takiej osoby moze byc ogromny a gdy uslyszy o kims kto popelnil ten sam blad to przestanie sie tak zadreczac tym co bylo

 

Ogolnie osoby z nerwica najlepiej zrozumie druga osoba z nerwica bo ktos kto tego nie doswiadczyl po prostu tego nie zrozumie i jest to normalne tak samo jak depresji najbardziej denerwujacy sa ludzie ktorzy okreslaja to jako ''Lenistwo'' jest to zalosne mam zasade nie znasz nie oceniaj 

Poczytaj jak działa propranolol w sytuacjach stresowych np egzamin. Lekarza zawsze możesz zapytać o beta bloker na ten jeden raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lek przed wysmianiem czy to moze byc objaw nerwicy opisze jak to wyglada jest dana mysl wywolujaca lek i przez dajmy na to 2 godziny myslisz to tylko mysl nic nie zrobi i nie przejmujesz sie tym ale nagle przychodzi ta mysl i nie umiesz sobie poradzic zaczyna sie scisk w zoladku pogorszenie apetytu jestes jakby odciety a pozniej znowu masz wywalone i sie cieszysz na co wam to moze wygladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kondro145 napisał(a):

Ogólnie lek przed wysmianiem czy to moze byc objaw nerwicy opisze jak to wyglada jest dana mysl wywolujaca lek i przez dajmy na to 2 godziny myslisz to tylko mysl nic nie zrobi i nie przejmujesz sie tym ale nagle przychodzi ta mysl i nie umiesz sobie poradzic zaczyna sie scisk w zoladku pogorszenie apetytu jestes jakby odciety a pozniej znowu masz wywalone i sie cieszysz na co wam to moze wygladac

Na zaburzenia początkowe za które trzeba się wziąć dopóki jeszcze jest niekiedy wywalone, bo może rozkwitnąć do permanentnego poczucia i utrudni życie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kondro145 napisał(a):

 chcialbym was spytac o przypadki na egzaminach chodzi mi glownie nie o samochod ale juz o ciagnik ciezarowka gdzie uczysz sie na innych pojazdach a zdajesz na innych a wiec znacie kogos albo czy slyszeliscie o przypadkach ze kursant chodzi mi glownie o stres przy ktorym najprostsze rzeczy sa ciezkie (a osoby z nerwica napewno mnie zrozumieja) ze kogos tak zjadla trema ze nie byl w stanie odpalic pojazdu gdyz nerwica lekowa to chyba rowniez dotyczy mnie i mam lek przed prawkiem przepraszam was ze pisze moze troszke malo spojnie ale jestem bardzo zdenerwowany prosze was o szybkie odpowiedzi i zycze milego dnia 🙂 

Biorę udział w kursie na  prawo jazdy. Mam zespół Aspergera. Mimo 50h nadal popełniam zbyt wiele błędów. Czasami spełniam proste błędy np. zamiast skręcić w lewo to skręcam w prawo lub wymuszam pierwszeństwo. Na początku popełniałem kilka tego samego rodzaju błędów pod rządu. To mnie bardzo deprymowało.

 

Życzę miłego dnia i powodzenia

John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DEPERS napisał(a):

Jak się wyuczysz dobrej interpretacji to lęk nie powstanie. Potrenuj trochę mózg, jakimiś metodami żeby sobie zakodować zachowania. Pewnie jesteś obciążony tym, to będzie trudniej, ale jak najbardziej do osiągnięcia

Znasz moze kilka takich metod gdyz ja jestem swiezak w temacie nerwicy tak ogolnie choruje od niedawna

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, johnn napisał(a):

Biorę udział w kursie na  prawo jazdy. Mam zespół Aspergera. Mimo 50h nadal popełniam zbyt wiele błędów. Czasami spełniam proste błędy np. zamiast skręcić w lewo to skręcam w prawo lub wymuszam pierwszeństwo. Na początku popełniałem kilka tego samego rodzaju błędów pod rządu. To mnie bardzo deprymowało.

 

Życzę miłego dnia i powodzenia

John

John wedlug mnie po prostu za bardzo sie mozesz stresowac jak to mowia na egzaminie pod wplywem stresu jest duzo ciezej i jak chcesz to ''nie wyjdzie'' ale grunt to sie nie poddac

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kondro145 napisał(a):

Znasz moze kilka takich metod gdyz ja jestem swiezak w temacie nerwicy tak ogolnie choruje od niedawna

 

Musisz znaleźć coś co sprawia Ci przyjemność i jednocześnie kodować sobie przebieg egzaminu. Przeplatać jedno z drugim, na pewno to pomoże utożsamiać Ci egzamin z czymś pozytywnym, a nie marszem na krzesło elektryczne:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DEPERS napisał(a):

Musisz znaleźć coś co sprawia Ci przyjemność i jednocześnie kodować sobie przebieg egzaminu. Przeplatać jedno z drugim, na pewno to pomoże utożsamiać Ci egzamin z czymś pozytywnym, a nie marszem na krzesło elektryczne:) 

Moim zdaniem byly przypadki ze ktos nie odpalil bo uczyl sie innym pojazdem niz mial i nie mial z innym stycznosci wiec 

dla jednego to normalne tylko najgorszy jest ten lek przed wysmianiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kondro145 napisał(a):

Moim zdaniem byly przypadki ze ktos nie odpalil bo uczyl sie innym pojazdem niz mial i nie mial z innym stycznosci wiec 

dla jednego to normalne tylko najgorszy jest ten lek przed wysmianiem

Uwierz, że w stresie to potrafi się wyłączyć całkowicie myślenie logiczne, a później się zastanawiasz jak do tego doszło, po prostu odcięło Cię ze stresu. Adrenalina robi swoje. Toteż zapytaj się lekarza o doraźny b-blocker. Jak czytałem badania propranololu, to po podaniu go szczurom, znikł u nich instynktowny strach przed kotem, gdy lek przestał działać, szczury znów bały się kota. Także jak u Ciebie ten egzamin wywołuje odcięcie , to lekarza warto zapytać jak on to widzi, a jak dostaniesz zielone światło to na pewno warto spróbować, trza szukać rozwiązań 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poczucie tego ze ludzie sie z ciebie smieja i nie traktuja cie powaznie na co moze wskazywac opisze Ci sytuacje przepraszam ze Cie tak wypytuje ale uwierz ze jestes dla mnie duuuuzym wsparciem.A wiec wyglada to tak zrobiles jakis z pozoru glupi blad i ciagle masz wrazenie ze ludzie sie z ciebie smieja nie chca z toba rozmawiac i ze jestes nic nie warty na jaka chorobe Ci to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kondro145 napisał(a):

A poczucie tego ze ludzie sie z ciebie smieja i nie traktuja cie powaznie na co moze wskazywac opisze Ci sytuacje przepraszam ze Cie tak wypytuje ale uwierz ze jestes dla mnie duuuuzym wsparciem.A wiec wyglada to tak zrobiles jakis z pozoru glupi blad i ciagle masz wrazenie ze ludzie sie z ciebie smieja nie chca z toba rozmawiac i ze jestes nic nie warty na jaka chorobe Ci to wyglada

Wygląda mi to na to, że nie masz wsparcia od bliskich którzy by Cię utwierdzili w tym, że nic się nie stało. Każdy jest wyjątkowy, a nie którzy w tych wyjątkach są jeszcze jedynymi, a w dzisiejszych czasach jak odbiegasz od reszty to jest po Tobie jechane, a jak nie masz kolegi który Ci powie, sraj na to, no to jest Ci ciężko i się zamykasz. Trza się starać, a jak nie wyjdzie to wyciągnąć wnioski i opracować nową strategię i tak do skutku:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×