Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł33 : no właśnie choroba u mnie tychże objawów nigdy nie dawała. Myślę iż to efekt szybkiej zmiany SSRI na SNRI i jak zacząłem brać dulsevie na noc i potem wróciłem znów na poranne łykanie (problemy ze snem) to problemów już nie ma. Faktycznie dawka 30mg była trochę mała bo ciut niepewnie się jeszcze czułem, szczególnie po powrocie do pracy po długiej przerwie. Senność w ciągu dnia już mi minęła (musiałem się chyba przestawić na wcześniejsze wstawanie do pracy). Obecnie jestem na 60mg i faktycznie jest lepiej, chociaż początkowo trochę układ pokarmowy dokuczał przez co była lekka panika ale póki co wróciło wszystko do normy. Zobaczymy jak dalej będzie bo na razie jestem zadowolony. No i fajnie że libido wróciło wraz z poprawą nastroju.

Ale szczerze Ci radzę nie brać tego na noc, bo mi to strasznie zakłócało sen a brałem dodatkowo pregabaline. Chociaż wszystko zależy od człowieka.

 

-- 16 sty 2018, 19:49 --

 

Kerstina : zeszłaś już z tej dulsevii ? bo chociaż jestem na początku drogi to jednak mam podobne obawy bo też nigdy SNRI nie łykałem. A jedyne moje doświadczenie to było tylko z Sulpirydem (SSRI) który zostawiłem z dnia na dzień po roku brania bez żadnych przygód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze schodzę z dulsevii, wole to zrobić powoli, bardziej bezboleśnie, choć i tak odczuwam bardzo to odstawianie. Jest to paskudny lek do odstawiania, być może nie u wszystkich , ale dużo jest głosów, ze tak właśnie jest. A 60 mg brałam tylko 2 miesiące ( 30 mg 2 tygodnie). Jak już pisałam, z dawki 60 mg zeszłam od razu do 30 mg, nie było zafajnie, ale ta ostatnia 30-tka jest trudniejsza w odstawianiu. Co parę dni odsypuję z ampułki granulki, obecnie jestem tak mniej więcej na dawce 15 mg ( trwało to ok. tygodnia). Zmniejszanie dawek powoduje złe samopoczucie, niepokój, ból głowy, ciśnienie skacze; nie wiedziałam ,że tak może być. Zmniejszając dawkę dulsevii włączam małe daweczki citabaxa (najpierw 2,5 mg, dzisiaj 5 mg). Docelowo mam być na dawce 20 mg ( dawka max 40 mg).

Jeśli dulsevia pomaga , to trzeba brać , mi nie pomagała. Pozdrawiam i życzę powodzenia z dulsevią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość długo go brałaś jak Ci tak nie służył. Ja póki co mam nadzieje że nie będę musiał go odstawiać, chociaż dzisiaj znów wróciły problemy z żołądkiem po wzięciu leku. Nie za bardzo mi się uśmiecha schodzenie z SNRI ze względu na te objawy ale niestety mam od dawna problemy z zapaleniem żołądka i dwunastnicy i nie chciałbym go wykończyć tym specyfikiem :-)

No ale jak mi przyjdzie to rzucić to chyba wezmę 2 tygodnie urlopu i zrobię to z dnia na dzień, bo od dawki 30mg już są zabawy z odsypywaniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy tu, choć nie nowy jeśli chodzi o depresję i jej nawroty... Od piątku "testuję" Dulsevię 30mg na noc. Wspomagam się Lerivonem 10mg w celu przespania przynajmniej części nocy.

Po 10 dniach mam ocenić działanie i ewentualnie przejść na 60mg, ale po opisach z forum się troszkę boję :( Ktoś bierze to na noc oprócz mnie? Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt : ja początkowo brałem właśnie 30mg Dulsevii na noc po tym jak w dzień efekty uboczne (przyswajania leku) dawały mi trochę w kość. Lekarka mi wówczas powiedziała że czasami powinno się brać lek na noc aby się do niego przyzwyczaić i żeby uboki nie przeszkadzały w dzień bo można się łatwo zniechęcić do leku a problem przyswajania z czasem mija. Ale ostatnio znowu wróciłem do brania w dzień bo w nocy za bardzo spać nie mogłem mimo brania Pragioli. Tyle że w dzień już problemów z lekiem nie miałem i obecnie tak go już biorę.

Możliwe że dlatego masz początkowo brać przez 10 dni na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rmjzcek napisał:

 

To dość długo go brałaś jak Ci tak nie służył. Ja póki co mam nadzieje że nie będę musiał go odstawiać, chociaż dzisiaj znów wróciły problemy z żołądkiem po wzięciu leku. Nie za bardzo mi się uśmiecha schodzenie z SNRI ze względu na te objawy ale niestety mam od dawna problemy z zapaleniem żołądka i dwunastnicy i nie chciałbym go wykończyć tym specyfikiem :-)

No ale jak mi przyjdzie to rzucić to chyba wezmę 2 tygodnie urlopu i zrobię to z dnia na dzień, bo od dawki 30mg już są zabawy z odsypywaniem.

 

 

Dwa miesiące na 60 mg dulsevii to długo i nie długo. Wiesz jak to jest z tymi lekami człowiek ciągle czeka na poprawę, bo wiadomo ,że długo się wkręcają. Inaczej nie sprawdzisz jak działa, musisz dać lekowi szansę i trochę pobrać . Na początku, na przekór, nie powodował bardzo negatywnych objawów, widocznie większe nasycenie organizmu lekiem dało o sobie znać. Poza tym ten lek powoduje u mnie codziennie zgagę, z którą którą tak naprawdę nigdy nie miałam do czynienia; ulotka też o tym wspomina. Teraz, mimo schodzenia z leku, też ją mam, muszę brać odpowiednie leki żeby nie zniszczyć sobie żołądka. Cieszę się że nie zabrnęłam w większe dawki, bo jak czytałam na innych forach niektórzy lek odstawiali w szpitalu.

Ja też bym chciała odstawić lek z dnia na dzień i np. wziąć nowy, ale uwierz mi próbowałam i nie da się tego tak zrobić , przynajmniej w moim przypadku. Też się dziwię, że tak jest, ale widocznie taka specyfika tego leku. Te odsypywanie granulek nie jest takie straszne w porównaniu ze skutkami odstawiennymi. Czasami mam wrażenie ,że to jest jakiś narkotyk. Ale jak już wcześniej wspominałam jak lek pomaga to super, brać i pozbyć się choróbska. Poza tym nie u każdego odstawianie jest problematyczne . A jak będziesz się dobrze czuł , to jaki problem odstawiać powoli.

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak kilka stron wcześniej pisałem, odstawiłem dulsevię 90mg Z DNIA NA DZIEŃ. ale od razy zacząłem brać wortioksetynę 10mg. obecnie po po ok 2 miesiącach mam ciągle duże mdłości po wzięciu dawki przez kilka godzin. libido większe niż na duloksetynie. czuję się bardziej jak człowiek choć działanie przeciwlękowe mogłoby być lepsze. po duloksetynie 90 mg byłem totalnie zobojętniały, sztucznie pobudzony z brakiem libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może wortioksetyna jeszcze się rozkręciła i te mdłości przejdą. Niektóre leki ujawniają pełne działanie przeciwlękowe nieco później, nie wiem jak jest z tym lekiem. Odstawienie i przejście z dulsevii na wortioksetynę jest na pewno lżejsze bo się zamienia na lek z tej samej grupy ( oba leki to SNRI), a citabax to SSRI i pewnie dlatego zamiana jest trudniejsza, no ale jestem już na małej dawce dulsevii i mam nadzieje ,że wkrótce citabax zniweluje skutki odstawiania. Ja jestem jednak serotoninowcem, noradrenalina działa na mnie bardzo pobudzająco i lękowo. Każdy jest inny. Poza tym w moim przypadku, po traumatycznych przeżyciach jakie przeszłam w ub. roku, zapewne czas będzie najlepszym lekarstwem.

Daj znać od czasu do czasu jak tam dalej z Twoim samopoczuciem, życzę Ci żeby lek zadziałał w pełni i pokonał chorobę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta duloksetyna jest dużo mocniejsza od wenli. WOW

 

A jaka jest różnica w profilu działania?

 

dla duloksetyny:

serotonina 0,8 Nm

noradrenalina 5,9 Nm

dopamina 278 Nm

 

Im mniejsza wartość tym mocniejsze działanie na dany transporter.

 

To to ja wiem. I wygląda na to że jest dużo mocniejsza. Ale na pewno się czymś różni w profilu działania. Nie wiem, może np. lepiej działa przeciw lękowo itp etc.

 

Jest tu ktoś kto brał dulo i wenle i może się wypowiedzieć jakie ma odczucia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta duloksetyna jest dużo mocniejsza od wenli. WOW

 

A jaka jest różnica w profilu działania?

 

dla duloksetyny:

serotonina 0,8 Nm

noradrenalina 5,9 Nm

dopamina 278 Nm

 

Im mniejsza wartość tym mocniejsze działanie na dany transporter.

 

To to ja wiem. I wygląda na to że jest dużo mocniejsza. Ale na pewno się czymś różni w profilu działania. Nie wiem, może np. lepiej działa przeciw lękowo itp etc.

 

Jest tu ktoś kto brał dulo i wenle i może się wypowiedzieć jakie ma odczucia?

Mamre zmieniała wenle na dulo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta duloksetyna jest dużo mocniejsza od wenli. WOW

 

A jaka jest różnica w profilu działania?

 

Ja brałem wenlę i biorę duloksetynę teraz po raz 2. Duloksetyna jest moim zdaniem silniejsza, przede wszystkim noradrenalinowo. Generalnie leki dosyć podobne. Wenla pięknie na mnie kiedyś zadziała, drugie podejscie już nie dało rady. Moim zdaniem warto spróbować dulo. Chociaż senność popołudniowa jest męcząca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta duloksetyna jest dużo mocniejsza od wenli. WOW

 

A jaka jest różnica w profilu działania?

 

Ja brałem wenlę i biorę duloksetynę teraz po raz 2. Duloksetyna jest moim zdaniem silniejsza, przede wszystkim noradrenalinowo. Generalnie leki dosyć podobne. Wenla pięknie na mnie kiedyś zadziała, drugie podejscie już nie dało rady. Moim zdaniem warto spróbować dulo. Chociaż senność popołudniowa jest męcząca :(

 

Senność ale jak to senność? Jak to wali po noradrenalinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W badaniach klinicznych oceniano bezpieczeństwo stosowania większych dawek duloxetyny niż 60 mg na dobę, aż do maksymalnej dawki 120 mg na dobę. Nie uzyskano jednak dowodów klinicznych, które sugerowałyby, że u pacjentów, u których nie uzyskano odpowiedzi na leczenie zalecaną dawką początkową, zwiększenie dawki może przynieść korzyści.(http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/.../WC500036781.pdf)

 

-- 19 sty 2018, 19:37 --

 

żeby odczytać trzeba link skopiować i wkleić w google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od dwóch dni biorę Dulsevie 30 , mam brać w tej dawce przez prawie tydz, później przechodzę na 60. Do tej pory brałam przez ponad dwa miesiące Zoloft (sertralina) i nie było żadnej poprawy, było masakrycznie. Ciągłe mdłości, zero apetytu, nie mogłam nic przełknąć. W sumie to trwa do tej pory, czy po duloksetynie też mogą wystąpić takie skutki uboczne? (Leczę się na fobię społeczną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domiiniika napisała:

 

.................. od dwóch dni biorę Dulsevie 30 , mam brać w tej dawce przez prawie tydz, później przechodzę na 60. Do tej pory brałam przez ponad dwa miesiące Zoloft (sertralina) i nie było żadnej poprawy, było masakrycznie. Ciągłe mdłości, zero apetytu, nie mogłam nic przełknąć. W sumie to trwa do tej pory, czy po duloksetynie też mogą wystąpić takie skutki uboczne? (Leczę się na fobię społeczną).

 

Dulsevia, czytając wcześniejsze wypowiedzi , nie powoduje zbyt dużych skutków ubocznych, ale są i tacy którzy na początku brania odczuwają negatywne działanie dulsevii. Przeczytaj trochę wcześniejszych wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie szybko przestawienie z 30 na 60 ja mam 30 brać miesiąc i po tym czasie przejść na 60, biorę 30 3 tyg, mam tylko w ciągu dnia taki dziwny moment pobudzenia poza tym nic się nie dzieję, brałam kiedyś wenle było super ale przestała działać. Podobno dulse jest o punkt wyżej niż wenla. Pożyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jezeli po jakimkolwiek leku wystapi reakcja alergiczna nalezy to jak najszybciej zglosic,chodzby lekarzowi rodzinnemu.Zastanawia mnie dlaczego duzo osob kupuje droga dulsevie skoro jest duzo tanszych odpowiednikow za okolo 40 zl.natomiast przejscie z dawki 30 na 60 u mnie nie bylo zauwazalne jesli mowa o skutkach ubocznych.dlaczego duzo osob upiera sie z ta noradrenalina to nie amfetamina ,ma dzialac na deprech ,leki napewno daje motywacje ale dajcie spokuj 90-120 nie da wam kopa wiem bo bralem 1,5 tyg wieksza dawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy zamienniki duloksetyny mają to same działanie bo widzę że ceny są różne ? Obecnie wcinam dulsevie ale znalazłem ofertę na Dutilox i Duloxetine Sandoz które są o połowę tańsze od dulsevi a drugie tyle tańsze od Cymbalty. Niby substancji czynnej mają tyle samo ale nie wiem czy działanie też jest identyczne o czas półtrwania itp. parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam przez tydzień 30 mg a teraz 60 mg już prawie dwa tygodnie. Wcześniej wenlafaksyna 75 mg przez jakieś prawie 3 miesiące (zero efektów mimo tego, że w wakacje działała potem jednak odstawiłam) Na duloksetynie jak do tej pory nic nie czuję, żadnych pozytywnych zmian, poszerzone ciągle źrenice tak, jak i na wenlafaksynie. Nie wiem, czy to dalej brać, wcześniej jak leki na mnie działały (dwa razy w życiu) to działały dosyć szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ten lek nie pobudza ale wróciłem do pracy i egzystuje. Nie wiem na ile to przymus powrotu do obowiązków i siłowe pokonanie lęku, ale z dnia na dzień poprawiało się a byłem wtedy zaledwie na 30mg od kilkunastu dni. Szału nie było ale po wejściu na 60mg jakoś lęki i deprecha mijała. Najgorsze są dnia gdy nie jestem w pracy i nie mam czym się zająć bo deprecha nie daje o sobie zapomnieć ale grunt że lęków nie ma.

Z drugiej strony nie mam teraz jakiś szczególnych stresów więc okaże się wkrótce jak działa ten lek pod "obciążeniem" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×