Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

MARZENA 34,

 

Kobieto przeciez wszystkie tego typu leki maja potencjalne skutki uboczne.

 

Prawdopodobienstwo wystapienia jadlowstretu prze Fevarinie jest znacznie nizsze niz na Seronilu.

 

To raz, a dwa, nie dowiesz jak reagujesz na lek jak nie sprobojesz.

 

Jezeli szukasz leku bez potencjalnych ubokow to takiego nie znajdziesz, bo nawet leki dostepne bez recepty jak Apap czy Ibuprom maja tez silne i grozne potencjalne skutki uboczne, wiec nie ma co przesadzac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie bardzo sparzylam... Na poczatku mialam duze nadzieje, ale... tabletki zrujnowaly mi zycie. Objawy somatyczne uderzyly ze wzmozona sila. Bylam jeden krok od krawedzi. Jestem juz po odstawieniu... I na razie nie bede brala NIC.

W koncu leki i tak nas nie WYLECZA.

Chyba ze na jakis czas

 

zalozenie jest takie ze leki nie maja nas wyleczyc tylko podtrzymywac, tlumic na biezaco przez krotki czas objawy naszej choroby. bo co to za interes wyleczyc ludzi. jak ludzie by sie wyelczyli z choroby to kto by na nas zarobil? tu chodzi o kase a nie o leczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie bardzo sparzylam... Na poczatku mialam duze nadzieje, ale... tabletki zrujnowaly mi zycie. Objawy somatyczne uderzyly ze wzmozona sila. Bylam jeden krok od krawedzi. Jestem juz po odstawieniu... I na razie nie bede brala NIC.

W koncu leki i tak nas nie WYLECZA.

Chyba ze na jakis czas

 

zalozenie jest takie ze leki nie maja nas wyleczyc tylko podtrzymywac, tlumic na biezaco przez krotki czas objawy naszej choroby. bo co to za interes wyleczyc ludzi. jak ludzie by sie wyelczyli z choroby to kto by na nas zarobil? tu chodzi o kase a nie o leczenie

 

no więc jak się wyleczyć???????????? i zeby to juz nie wracało??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby wygrac w totka pare milionów...wtedy słodkie miłe i bezstresowe życie szybko by przywróciło wiekszość z Nas do pionu...

 

No zebys wiedzial.

 

5 mln zl = przy takiej kwocie moznaby wysępić z 8-10 % rocznie = okolo 40 tysiecy zl miesiecznie !

 

10 mln zl= okolo 80 tysieiecy miesiecznie netto = kosmos zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz zażyłam tą tabletkę, i wszystko było ok do ok. 16-tej kiedy wystąpił okrooopny ból głowy, ale tylko jednostronny obejmujący prawą stronę głowy i twarzy plus bezsenność możliwe że spowodowana tym okropnym bólem... Później nie brałam tych tabletek ponad tydzień. Dziś spróbowałam zażyć połówkę z ćwiartki tabletki (czyli1/8 tabletki Paxtin 20) żeby zobaczyć czy wystąpi po tak minimalnej dawce też reakcja bólowa, było dobrze do ok. 18-tej kiedy zaczął się ból prawej strony głowy i twarzy, od razy zażyłam Aulin p.bólowy. W obu przypadkach Paxtin zażyłam około 9-tej.

 

Trochę to dobijające bo nie mogę sobie dobrać tabletek, a po tej ból głowy był naprawdę silny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie smaczny to sok z noni na pewno nie jest. ale poza smakiem dostrzegam pozytywne efekty stosowania noni. samopoczucie idzie w górę po kilku dniach kuracji. w Katowicach w zielarskim dostałam sok stuprocentowy importowany z Tahiti. jest odfiltrowany i ma łagodniejszy smak od polskich wyrobów z noni, które piłam prędzej (jakościowo też się różni na plus). jak ktoś jest bardzo wyczulony na smak noni to może z powodzeniem mieszać noni z sokiem z ananasu. ananas dobrze tłumi posmak noni.

 

pozdrawiam

Monika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze o czymś takim jak "noni". Ciocia wiki pisze: Przyjmowany w dużych ilościach może doprowadzić, z powodu zawartych toksyn, do trwałego uszkodzenia wątroby.

 

Więc to samo w sobie działa toksycznie. Po co to pijecie? Nie lepiej zielonej herbatki się napić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, zielona herbata wbrew pozorom nie jest aż takim cudownym lekiem. Wychładza organizm. Należy pic ją z umiarem ,tylko przez kilka dni. Zresztą to jest zioło. Ziola pije się mieszane nieparzyście czyli: jedno, trzy, pięc, albo siedem. Jedno ziol piję sięprzez góra 4-5 dni. Siedem zmieszanych ze sobąziólek można pićprzez miesiac czasu. Samemu nie radzę eksperymentować z ziólkami. To też są lekarstwa! Co za duzo, to niezdrowo. Tak jak ze wszystkim.

 

Z noni też trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja paroksetyne biore krotko, ale na razie co ciekawego zauwazylam w tej sferze to, ze zmniejszyła sie moja wrazliwosc pochwy, lechtaczki i to BARDZO :angel: z orgazmem kiepściutko a wcześniej mogłam mieć jeden po drugim. Ale libido jako same chęci i podniecenie to ok, odczuwam, ale tylko w głowie jakby nie szło przewodnictwo z głowy tam gdzie trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 3 tyg bire 1 tab dziennie 2 tyg czulam sie dobrze pod koniec 3 tyg tragedia rece mialam jak z waty cale cialo jak flak zawroty glowy.oczu rano nie mogla otwozyc.lekarz mi zmiejszyla na 1/4 ale przez te 2 dni brania bylam strasznie nerwowa.od jutra biore 1/2 mam nadzieje ze lepiej sie bede czula czy ktos tez mial takie objawy dlugo one tak trwaja biore od lutego wiec myslalam ze juz nie bede miala takich skutkow ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy mozna laczyc z jakims lekiem paroxetyne, najlepiej z czyms aktywizujacym bo ostatnio taki jakis zamulony jestem i oszolomiony, musze isc do lekarza ale nie wiem czy mi cos przepisze dodatkowo. Jak myslicie? Nie chce benzo bo za bardzo mnie otumania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987,

Po fluanxolu stalem sie bardziej leniwy niz normalnie a biore tylko 1mg (2x 0,5), nie dziala na mnie aktywizujaco. Niedlugo wizyta to powiem zeby cos przepisal co nie spowoduje jakis mocnych skutkow ubocznych jak paro bo po tym przez miesiac nie bylo za dobrze a teraz mam szkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ja tez poprosze o zmiane leku dzis chodzilam jakbym byla pijana musze dobrze funkcjonowac o ostatnio po paro jestem zamulona malo mi sie chce

 

[Dodane po edycji:]

 

dziewczyny czy ktoras z was przy braniu paro mial bole w podbrzuszu bo mam tak od 2 dni a wyczytalam w skutkach ubocznych zmiany w nazadach rodnych

 

[Dodane po edycji:]

 

a fachowo napisali ukladu rozrodczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca,

 

Bo Seroxat to niekwestionowany krol SSRI - w zasadzie najlepszy pod kazdym wzgledem :

- niezle podnosi nastroj

- swietnie wycisza

- redukuje/likwiduje lęki

- wycisza NN

 

Jak ktos ma pecha to na nie go nie podziala, badz tez bede uboki, ale jak na kogos zadziala to przewaznie tak jak powinien zadzialac.

 

A co bedziesz go wchędożala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, a będę i skutki uboczne mam generalnie w zacnym miejscu. :lol: Tylko ten okres oczekiwania 2 może 4 tygodnie, mam przepisany wieczorem, ale jednak nie uśpił mnie cholercia, więc chyba przejdziemy na rano. Mam i paroksetyne i sertraline do wyboru do koloru, zaczynam od paro, skoro to taki król.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij, kolekcjonuje tak jak dopalacze. :lol: Ostatnio ciekawe pudełka z lakami przynoszę do domu, co lekarz to inny ulubiony lek. ;) Też myślę, że będzie dobrze...tylko dlaczego już go nie przyjmujesz? Pewnie gdzieś to pisałaś ale ja leń jestem, żeby dwie strony do tyłu przewinąć. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca,

 

Uboki lubia byc w "zacnym miejscu" , wiec wiesz , przygotuj sie, ze moze sie co nieco "przytegowac".

 

 

Wiadomo, ze Paro nie zadziala nasennie od strzala ,ale po 4 tygach bedzie juz oK.

 

Nie wiem jakie masz problemy, ale wiedz, ze ostatnio czytalismy z Shadomere badania z ktorych wynikalo, ze po dluzszym okresie zazywania Paroksetyna redukuje neurotyzm i dodaje dystansu do problemow najlepiej ze wszystkich SSRI.

 

Tyle, ze na nabranie dystansu trzeba czekac ok 4-6 miesiecy najmniej. Inne SSRI tez redukuja neurotyzm po dluzszym okresie zazywania, ale mniej (oczywiscie po 3-6 tygodniach bedzie poprawa, ale bardziej jezeli chodzi o dolegliwosci fizyczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×