Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

BladzacyAniolek,

U mnie bylo to samo, tez nudnosci na poczatku ale z czasem bylo coraz lepiej. Pamietam jak chyba w 3 tyg obudzilem sie i nie mialem nudnosci, od tamtej pory biore ponad rok czasu i caly czas dziala jak dzialal na poczatku. Powinno zaczac sie poprawiac od 3 - 4 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja lekarka jest teraz na urlopie zmiejszyla mi dawke z 1 tab na pol a teraz na 1/4 kontaktujemy sie esemesami bo siedzi za granica chodze jak pijana nic nie pije a glowy nie moge utrzymac takie mam uczucie w glowie jakie jest po alkoholu zwariowac mozna ktos tak mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atarax(hydroksyzyna) nie

 

uzależnia,tylko sennym jesteś po nim przez 24h(nie wolno jezdzic po nim samochodem)Pogadaj z

 

lekarzem.

 

Witam :)

 

A więc, lekarz zapisał mi Zolpic lek nasenny tzw. nowej generacji.

 

Pierwszy raz wziąłem go przed wczoraj, zasnąłem po 30 minutach, ale obudziłem się po 3 godzinach i już nie mogłem zasnąć.

 

Wczoraj wziąłem drugi raz na noc i też sumie spałem 3-4 godziny, obudziłem się, poleżałem trochę a potem zasnąłem już sam :)

 

W sumie nie jest źle, bo już nie biorę afobamu, ale wolałbym jakiś lek (nowej generacji) po którym spałbym dłużej i nie

 

budził się po 3 godzinach. Podobno w tych lekach nie zwiększa się tolerancja i tak nie uzależniają. Może niedługo wróci

 

normalny sen.

 

Jak ktoś z was przyjmuje leki takiego typu, to prosiłbym aby napisał jak na niego działają.

Witam,nie biorę paxtinu już ze3tyg. i chciała bym wiedzieć czy to że mam napięcia częste i lęki ale nie paniczne to normalne i czy to minie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal boje sie wziasc ten lek... sam nie wiem czy to wogole lek dla mnie, lekarka tylko zapytala co mi jest ja jej krotko odpowiedzialem a ta odrazu sypnela mi xetanorem... czemu odrazu dala mi psychotrop nie lepiej zaczac od jakis dobrych lekow przeciw lekowych i uspakajajacych ?? Po za tym druga sprawa LIBIDO, jest jeden temat wlasnie o takim tytule ale tam nie widze nowych odpowiedzi, czy naprawde jest taka tragedia z libido po zażyciu Xetanoru ?? Ono pozniej wraca jak przestane brac leki ?? Jest w stanie mi ktos odpowiedziec na te pytania ?? Bardzo bym prosil bo jest coraz gorzej ze mna a nie jestem w stanie wziasc tej tabletki do ust bo boje sie ze tylko pogorszy sprawe :/ HELP PLIZ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu odrazu dala mi psychotrop nie lepiej zaczac od jakis dobrych lekow przeciw lekowych i uspakajajacych ??

 

psychotropy to m. in. leki przeciwlękowe i uspokajające, a Xetanor w porównaniu z innymi (benzodiazepinami) jest lekiem lajtowym. Wiec szamaj i nie marudź Twoja lekarka wie lepiej od Ciebie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore seroxat 11 dni 20mg ale mam wrazenie ze slabo dziala poniewaz nie czuje nic z pozytywnego dzialania leku ani negatywnego tak jakbym nic niebral.

Moze zwiekszyc dawke tylko niewiem czy 40mg bedzie ok i czy rozlozyc to na 20mg rano i 20mg wieczorem czy lepiej bedzie 40mg jednorazowo rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno tutaj nie bylem... musze sie wziac i znalezc troche czasu to opisze co i jak u mnie przebiegalo.

 

w kazdym razie. TEN LEK POMAGA. u mnie zaczal dzialac po rowno 4 tygodniach.... jak wygladala poprawa? ano tak ze przed seroxatem 4 miesiace siedzenia bez wyjscia z domu. po 4 tygodniach kuracji seroxatem pojechalem na woodstock ;) oczywiscie to tez kwestia samozaparcia i wspanialych ludzi ktorzy mnie wyciagneli. jesli chodzi o atak paniczny - calkowicie zanika.

 

gdy znajde wiecej czasu opisze wszystko dokladnie :) tymczasem nie traccie wiary!!!!!! cierpliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja biorę lek juz ponad rok cały czas w dawce 20 raz dziennie rano.Długo się akceptował w moim organizmie pierwsze tygodnie przychodziłam z pracy i jak strzała padałam na łozko.Miałam nawet spokój z sercem ( biorę propranolol na wyciszenie serca) ale teraz od ok mc lek chyba przestaje działac staję się znów nerwowa najgorsze jak zdarza mi się przespac w dzien to jak się obudzę to derce mi wali jak szalone strasznie mnie to dezorientuje mam wrazenie ze lek juz na mnie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam problem a mianowicie mozliwe sama go robie bo przeczytalam ulotke :? chcialam sie dowiedziec czy ZOMIREN SR zeczywiscie jest taki uzalezniajacy i czy daje takie objawy jak mn;amnezja,zmiany w zachowaniu i inne ktore mnie przerazily,mam brac dziennie tylko pol tabletki,ale do tej pory niewzielam b boje sie :zonk: poradzcie cos,dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak to jest.. czy możliwe, że na wyższej dawce (40 mg) zwiększają mi się lęki i ogólne działanie leku jest gorsze niż na mniejszej (20 mg)?

 

nie daję rady na 40tce, czuję że to co obudowałam wcześniej dzięki paroksetynie poszło się.. gonić. miał ktoś podobnie? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to całkiem mozliwe jak na 20 czułem sie swietnie ale byłem głupi i myslem ze gdy zwieksze dawke bedzie jeszcze lepiej doszło az do 60 mg i potem była masakra dlatego teraz mam zamair wrocic do paroksetyny ale maksymalna dawka to 30 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie zamienic mikrodawki Anafranilu na mikrodawke Seroxatu (paroxetyna). Zalezy mi na efekcie uspokojenia mysli, wyciszenia, zwiazane jest to z moja NN. Prawie nie mam kompulsji, natomiast drecza mnie obsesje - wracam z roboty i nie moge przestac o niej myslec. Sytuacje stresowe bardzo dlugo roztrzasam w mojej glowie. To bardzo meczy...

 

Bralem kiedys Seroxat, mial wady i zalety, ale skutecznosci nie mozna mu odmowic. Z tyciem sobie poradze (jestem na scislej diecie), tylko boje sie o libido. Pamietam, ze po Seroxacie mialem problemy z dojsciem. Kombinuje, zeby teraz brac mikrodawke tego i tym samym problemy beda mniejsze.

 

Zastanawiam sie tylko, co sprawia ze paroxetyna tak destrukcyjnie wplywa na sfere seksualna ?

 

Moze daloby sie wtedy jakos temu zaradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno bardzo blokuje dopamine....

Aczkolwiek na moje libido nawet seroxat nie mial wplywu.. :smile:

Może dolaczysz do tego np mikrodawkę welbutrinu?

 

Mam lepszy pomysl - requip :)

 

Requip jest agonista dopaminy. Dodatkowo z racji innych problemow z hormonami biore Dostinex - tez agonista dopaminy.

 

Jesli problemem jest tylko dopamina, to super - z tym da rade cos zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno bardzo blokuje dopamine....

Aczkolwiek na moje libido nawet seroxat nie mial wplywu.. :smile:

Może dolaczysz do tego np mikrodawkę welbutrinu?

 

Żaden lek typu SSRI nie wpływa bezpośrednio na poziom dopaminy. Zresztą sama nazwa SSRI o tym mówi: Selective Serotonin Reuptake Inhibitor. Czyli selektywne inhibitory wychwytu serotoniny.

Spośród wszystkich SSRI, paroksetyna najbardziej jest kojarzona z występowaniem psychoz, zespołu serotoninowego i zespołu odstawienia – najsilniejszy broker wychwytu 5-HT.[1]
Zacznijmy od tego, że generalnie leki SSRI podwyższają poziom prolaktyny PRL. Drugą rzecz, jaką musisz wiedzieć, to to, że prolaktyna jest ściśle powiązana z poziomem dopaminy - ilość dopaminy jest odwrotnie proporcjonalna do ilości prolaktyny i vice versa.

Jest tylko jeden lek SSRI, który nie zwiększa poziomu prolaktyny - sertralina.

Oprócz serotoniny, paroksetyna oddziaływuje jeszcze w niewielkim stopniu na Noradrenalinę, natomiast w żaden sposób nie działa na DA.

 

1. Za: "Antydepresanty" - praca dr.hab.n.med. Romana Stefańskiego (neurolog).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×