Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

kasia000 a czemu ty chcesz odstawiać paroksetyne ,może po latach trafiłaś właśnie na ten lek który tobie pomoże.

Każda osoba jest inna -na jedną w ogóle nie działa ,innym pomaga ,na drugą działa zbyt silnie.

 

 

Chcę odstawić bo biore juz ponad 5 lat -od roku odstawiam obecnie 7 mg;-)

a było 20 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcę odstawić bo biore juz ponad 5 lat -od roku odstawiam obecnie 7 mg;-)

a było 20 mg

 

No i co z tego ze 5 lat ludzie 15 lat biorą i się cieszą ze działa. Jak działa dobrze to po co odstawiać?

może kasia nie chce się już truć??

kasia000 - jakie są powody, że odstawiasz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odstwiam bo biore jeszcze lerivon juz prawie 2 lata ,który lepiej działa na mnie na moją depresje lękowa i bezsenność..itp. i chciałabym tylko na nim pozostać jak bedzie trzeba to i nawet 20 lat;-)nie chcę brać dwóch leków -mam wrażenie że seroxat juz sie wypalił ...

dlatego zaczęłam do niego zażywać własnie lerivon który jest suuper! a z seroxatu chcę sie małymi bardzo małymi kroczkami wycofać odstawiam juz od roku , nie chcę sobie w mózgu bałaganu narobić boje sie szybkiego odstawiania!odcinam po 1 mg co 6 tygodni;-)i jakos funkcjonuje jest ok..to po co mam go brać?

 

[Dodane po edycji:]

 

acha i MARZY mi sie dzidzius jeszcze...... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia jak odstawisz paro to dopamina skoczy, ale dotyczy to bardziej nagłego odstawienia większych dawek. Ja tak miałem i po odstawieniu paro czułem się wyśmienicie. Szkoda tylko, że przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, paro jest spoko ale cięzko dojść masakra jakaś nie mówiąc o orgaźmie którego nie ma. Normalnie aseksualny eseseraj, chemiczna kastracja.

 

 

Potwierdzam :( U mnie nawet po odstawieniu mialem przez dlugi czas - ponad rok - problemy z dojsciem podczas stosunku.

 

Dziewczyny jednak nie narzekaly :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się ostatnio chu.owo czuję, biorę paro pół roku. W większości brałam 15mg dziennie i było w miarę OK, od około 3 tygodni zmniejszyłam dawkę i biorę 10mg, bo myślę o zmianie leku(powrocie do pierwotnego) i czuję się koszmarnie, tzn. mam mega anhedonię, nic mi się nie chce, nic mnie nie cieszy, w ogóle jest do dupy, zobojętnienie na maksa :?:?:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, myślę o powrocie do sertraliny.

A na terapię chodzę ale nie wiem czy to o terapię chodzi, myślę, że ten lek tak działa na mnie. Dziś po tym poście wcześniejszym się rozemocjonowałam w końcu, tzn. się wkurzyłam tak dosyć konkretnie i w sumie to dobrze, bo takie zobojętnienie było dobijające, dobrze, że w końcu coś ze mnie uszło i pewnie będzie dalej uchodzić im mniejszą dawkę paroksetyny będę brać. Ale ogólnie dziwne to wkurzenie było takie niewiadomo na co, ot tak po prostu musiało być :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc oa od paru dni mam zwiekrzona dawke biore jedna tabletke i nie czuje ze jestem niej nerwowa jestem nerwowa nie oczywiscie tak jak na pocztku leczenia,koszmar

a jak długo już bierzesz paroksetynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana, a Ty mówiłaś coś że odstawiasz leki a Ty inny chcesz zacząć brać :?:

Tak, na razie chcę inny, czyli słabszy, sertralina działa 6 razy słabiej od paroksetyny i lepiej będzie mi z niej zejść niż z paro. Przejście z 15mg na 10mg paroksetyny jest bardzo niemiłe dla mnie, a co dopiero całkowite odstawienie. Dużo czytałam na ten temat i wiem, że z paroksetyny ciężko zejść z tego względu właśnie, że działa najsilniej z ssri. No i teraz wiem to sama po sobie :roll:

 

[Dodane po edycji:]

 

A sertralinę już brałam, to był mój pierwszy lek i działał dobrze więc na razie pobiorę małą dawkę, póki nie będę gotowa całkowicie zejść z leków.

Nie wiem czy znasz moją sytuację osobistą, pisałam tu na forum o tym trochę, ale to też właśnie wpływa na te moje wybory odnośnie leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wiem, też przechodziłam już z jednych leków na drugie i wiem jak to robić.

Ale mówię Ci, schodzenie z paroksetyny to trochę przegięcie :?

 

[Dodane po edycji:]

 

schodzenie stopniowe z paroksetyny...

14 września idę do mojej psycholki po sertralinę i zrobię przeskok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×