Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam dwa pytania .Biorę Paroxinor 20 mg i xanax 0,5 mg po 0,25 rano i wieczorem .I tu moje pierwsze pytanie jak śpię w nocy to jest ok ale jak w dzień się położę to wstaje mokry ,do tego dochodzi czasem okropny ból głowy ,czy to są normalne objawy przy tym leku ?

Teraz drugie czy można i czy to jest bezpieczne zamienić xanax na perazin ( boje się uzależnienia od xanaxu a już 2 tygodnie się zbliżają )

Proszę o rady i sugestie .

Pozdrawiam Wojtek

a tu jeszcze link na interakcje może się komuś przyda http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=doctor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz drugie czy można i czy to jest bezpieczne zamienić xanax na perazin ( boje się uzależnienia od xanaxu a już 2 tygodnie się zbliżają ).

Nie bierz żadnych neurolepów, po nich będziesz miał kastrację prolaktynową i prawdopodobnie EPSy.

Dużo lepszą alternatywą uspokajająco-przeciwlękowo-nasenną jest opipramol lub pregabalina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz drugie czy można i czy to jest bezpieczne zamienić xanax na perazin ( boje się uzależnienia od xanaxu a już 2 tygodnie się zbliżają ).

Nie bierz żadnych neurolepów, po nich będziesz miał kastrację prolaktynową i prawdopodobnie EPSy.

Dużo lepszą alternatywą uspokajająco-przeciwlękowo-nasenną jest opipramol lub pregabalina.

Kurcze z tymi co podałeś nazwy też wcale nie jest tak fajnie ,a jak myślisz czy ten xanax w takiej dawce jak podałem 2 razy dziennie po 0.25 mg to dużo czy mało i jak długo można go brać bo moja pani doktor napisała mi na rozpisce że przez trzy dni po 0.5 inny lekarz powiedział że można spokojnie przez dwa tygodnie a na ulotce pisze co innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z tymi co podałeś nazwy też wcale nie jest tak fajnie...

Nie jest fajnie to z neurolepami, to leki o bardzo dużej ilości działań ubocznych w porównaniu do mizernych efektów terapeutycznych.

 

...jak myślisz czy ten xanax w takiej dawce jak podałem 2 razy dziennie po 0.25 mg to dużo czy mało i jak długo można go brać bo moja pani doktor napisała mi na rozpisce że przez trzy dni po 0.5 inny lekarz powiedział że można spokojnie przez dwa tygodnie a na ulotce pisze co innego .

Uważam, że stosowanie benzodiazepin codziennie można praktykować nie więcej niż miesiąc. Alternatywą dla benzodiazepin, tak jak już pisałem, pregabalina i opipramol, to leki skuteczne, i co najważniejsze dużo bezpieczniejsze. Oczywiście zrobisz jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z tymi co podałeś nazwy też wcale nie jest tak fajnie...

Nie jest fajnie to z neurolepami, to leki o bardzo dużej ilości działań ubocznych w porównaniu do mizernych efektów terapeutycznych.

 

...jak myślisz czy ten xanax w takiej dawce jak podałem 2 razy dziennie po 0.25 mg to dużo czy mało i jak długo można go brać bo moja pani doktor napisała mi na rozpisce że przez trzy dni po 0.5 inny lekarz powiedział że można spokojnie przez dwa tygodnie a na ulotce pisze co innego .

Uważam, że stosowanie benzodiazepin codziennie można praktykować nie więcej niż miesiąc. Alternatywą dla benzodiazepin, tak jak już pisałem, pregabalina i opipramol, to leki skuteczne, i co najważniejsze dużo bezpieczniejsze. Oczywiście zrobisz jak uważasz.

Wiem ,dzięki wielkie za pomoc ,na pewno skorzystam

Pozdrawiem Cie

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś tak że po zwiększeniu dawki paro z 20 na powiedzmy 40 mg skutki uboczne się zmniejszyły?

 

Ja tak mialem, ze po 3 miesiacach brania 20, potem 30mg coraz gorzej sie czulem i mialem coraz wiecej objawow ubocznych, lekarz kazal zwiekszyc do 40mg co mnie bardzo zaniepokoilo, ale rzeczywiscie na wyzszej dawce przeszly uboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

Mam do Was pytanko. Czy macie skoki ciśnienia nawet bez powodu? Biorę parogen i skoki się pojawiły w tamtym roku brałam rexetin i też dokładnie w tych samych miesiącach sierpień-wrzesień były skoki ciśnienia. Moja pani psychiatra myslała ze to moze od rexetinu ( brała już ok 3 lata) i zmieniła na parogen ale od piątku znów walczę z nadciśnieniem . Może i nie duże bo 150/100 ale takie na jakie trzeba już ważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No ja to potrzebuje max dawki - 60mg, bo lęki i depresja nie dają za wygraną.

Próbowałem po raz 3 leczenia Wenlafaksyna ale nie miałem do niej cierpliwości,

to pobudzenie doprowadzało mnie do paranoi, do tego fatalny nastrój, to nie lek dla mnie.

 

Jednak u mnie najlepiej sprawdza się Citalopram, Escitalopram i Paroksetyna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie dostalem oferte przejscia na Wenle bo przez Parogen ciagle senny sie zrobilem i nic mi sie nei chce... taki jakby tumiwisizm... wszystko ale to wszystko mam ochote przelozyc na jutro i kolejne jutro i tak w nieskonczoność...

ale tez zauwazylem jedna prawidlowosc... gdy sie wam skarzylem ze parogen przestaje dzialac i nerwy do mnie wracały... nie bralem witamin.... gdy ostatni tylko zaczelem je brac na nastepny dzien totalny brak nerwicy i zlego samopoczucia.... i tak sie zastanawiam czego moze mi brakowac co moze wywolywac podobne objawy do nerwicy lub powodowac bycie takim rozchwianym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Kochani! mam od paru dni problem z polykaniem Paroxetyny, mam teraz tabletki 20 mg i od 4 dni nie bralam ich, bo cos sie stalo , zablokowalam sie i nie moge jej polknac, staje mi w gardle, juz czuje jak sie rozpuszcza i ja wypluwam ... bo nie mozna jej rozgryzac.

przeczytalam gdzies rade zeby ta tabletke wlozyc w kapsulke po jakims leku- to wzielam kapsulke z probiotykiem , wysypalam proobiotyk,wlozylam tabletke i pozniej sprobuje tylko boje sie czy to zadziala... a mam juz takie brain zappy i zawroty glowy, ze musze ja wziac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Kochani! mam od paru dni problem z polykaniem Paroxetyny, mam teraz tabletki 20 mg i od 4 dni nie bralam ich, bo cos sie stalo , zablokowalam sie i nie moge jej polknac, staje mi w gardle, juz czuje jak sie rozpuszcza i ja wypluwam ... bo nie mozna jej rozgryzac.

przeczytalam gdzies rade zeby ta tabletke wlozyc w kapsulke po jakims leku- to wzielam kapsulke z probiotykiem , wysypalam proobiotyk,wlozylam tabletke i pozniej sprobuje tylko boje sie czy to zadziala... a mam juz takie brain zappy i zawroty glowy, ze musze ja wziac:(

To rozpuść ją w malutkiej ilości wody i wypij, wez kieliszek i odrobinę wody i do dna. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, a czy mozna ja rozpuszczac? nie mozna od tego dostac zespolu serotoninowego ?

 

polknelam wlasnie w pustej kapsulce po probiotyku :D

Wczoraj mnie ścieło do snu po robocie, co do pytania, to nie ma żadnego ryzkyka przy rozpuszczeniu, żołądek momentalnie rozpuszcza tablete, tutaj troszkę szybciej, co do "zs" to nie ma obaw,

łączą nawet dwa ssri, oczywiście nie jest to reguła, choć o zs nie jest łatwo, trzeba brać bardzo duże dawki leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest napisane 'tabletka dojelitowa' to docelowo powinna się wchłaniać w żołądku czy gdzie tam ma się wchłonąć. Znaczy się to taki mój domysł, nie wiem tego dokładnie. Tak ogólnie to faktycznie sobie rozpuść w czymś. Nic się nie stanie, bo dawka leku pozostaje taka sama. Może sie tylko ciut szybciej wchłonąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Anglii. Lekarz na wszystko powie "no proble m" wiec niewiele sie dowiem.

Zastanawiam sie tylko gdzie wchla ia sie seroxat czy w zoladku ale to chyba niemozliwe? Czy w jelicie cienkim?

Nad czym ty się właściwie zastanawiasz??, bo już się pogubiłem, masz jakieś problemy żołądkowe, czy o co chodzi?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, problemy to mam psychiczne :mrgreen::mrgreen:

 

a tak na powaznie : zmienili mi paro z 10 na 20 mg .

nie umiem polknac tej tabletki za nic na swiecie.

wiem, ze nie mozna rozgryzac ich wiec wlozylam tabletke w pusta kapsulke po probiotyku i takim sposobem moge ja polknac.

i sie zastanawiam czy jesl tabletka nie byla dojelitowa a kapsulka jest to czy nie wplywa to na wchlanianie leku.

stad moje pytanie : gdzie wchlania sie Seroxat ? :D

 

tak wiem, ze to dziwne, ale zalezy mi na odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, problemy to mam psychiczne :mrgreen::mrgreen:

 

a tak na powaznie : zmienili mi paro z 10 na 20 mg .

nie umiem polknac tej tabletki za nic na swiecie.

wiem, ze nie mozna rozgryzac ich wiec wlozylam tabletke w pusta kapsulke po probiotyku i takim sposobem moge ja polknac.

i sie zastanawiam czy jesl tabletka nie byla dojelitowa a kapsulka jest to czy nie wplywa to na wchlanianie leku.

stad moje pytanie : gdzie wchlania sie Seroxat ? :D

 

tak wiem, ze to dziwne, ale zalezy mi na odpowiedzi :D

Nie było mnie wcześniej, bierz to w kapsułce normalnie,

kapsuła zostanie przecież od razu rozpuszczona przez soki trawienne, nie bój żaby, będzie dobrze. :mrgreen:

Jeżeli chcesz się upewnić to wpisz w google, hehe. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×