Skocz do zawartości
Nerwica.com

Świat Zapachów


Jurecki

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie lubcie zapachy?
Z czym Wam się kojarzą?
Jakie zapachy działają na Was odprężająco?
Jaki zapachy wywołują ciepło na duszy?

 

Ja lubię zapach rozmarynu i wącham go z buteleczki. Działa na mnie odprężająco, relaksująco i dodaje energii.

Naturalny olejek eteryczny firmy AVICENNA OIL.

 

Piszcie jakie Wy macie własne doświadczenia z zapachami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię zapach pierników i barszczu czerwonego. Wiem dziwnie to może wyglądać ale kojarzy mi się to z czasem kiedy byłam szczęśliwa. Moja babcia bardzo lubiła piec ciasta ( w takiej starej placie coś jak piec kaflowy tylko w kuchni 😜). I robiła najlepszy barszcz na świecie ( przynajmniej dla mnie). Jako że byłam raczej odrzucana przez rodziców to dziadkowie częściej zwracali na mnie uwagę i dlatego lubię te zapachy. Lubię też zapachy ziół. A to dlatego że dziadek często zabierał mnie na łąki czy do lasu i uczył zbierać zioła. Robię to do dzisiaj i zapach zebranych a później suszonych ziół wpływa na mnie bardzo kojąco. Tak samo uwielbiam zapach suszonych grzybów. Wszystko dlatego że kojarzy mi się właśnie z dziadkami, osobami które mimo swojej starości ( przeżyli dwie wojny) znajdowali czas dla mnie i mnie nie odpychali.

Za to bardzo boje się i wywołuje u mnie strach zapach spalenizny, a to dlatego że kiedyś będąc u drugiej babci obok w mieszkaniu spalił się sąsiad. Brr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2022 o 10:25, Szczebiotka napisał:

bardzo boje się i wywołuje u mnie strach zapach spalenizny, a to dlatego że kiedyś będąc u drugiej babci obok w mieszkaniu spalił się sąsiad. Brr.

To musiało być traumatyczne przeżycie. Nie bardzo sobie to wyobrażam. Spalił się ktoś?

 

W dniu 18.10.2022 o 10:22, Melodiaa napisał:

Zapach pokoju bylby dla mnie napiekniejszym zapachem na świecie 😔

To czego teraz chyba wszystkim brakuje, ech :-|

 

Teraz wziołem i wylałem na papierek dwie kropelki olejku eterycznego pomarańczowego i trzymam go na biurku przed sobą i niucham zapach. Bardzo ładnie pachnie :smile: Mam olejek sosnowy ale jakoś jak sosna nie pachnie. Będę poszukiwał olejku sosnowego innej firmy bo bardzo lubię zapach sosny. Drzewo takie sosnowe z tartaku to tak ładnie pachnie a ten olejek jakoś pachnie inaczej :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jurecki napisał:

To musiało być traumatyczne przeżycie. Nie bardzo sobie to wyobrażam. Spalił się ktoś?

Bardzo. Tak spalił się starszy pan, jeden z jego synów został poparzony i zmarł w szpitalu a drugi wyskoczył przez okno gdy się obudził z drugiego piętra ( ogólnie go widziałam jak leżał na chodniku, jak przeżył nie mam pojęcia, ale wszyscy byli tam pijani więc może dlatego przeżył). Przeżył ale chyba skończył na wózku🤔 nie jestem teraz pewna. Wiem że budzili nas w nocy i ewakuowali ludzi z bloku. 

Godzinę temu, Jurecki napisał:

Mam olejek sosnowy ale jakoś jak sosna nie pachnie. Będę poszukiwał olejku sosnowego innej firmy bo bardzo lubię zapach sosny. Drzewo takie sosnowe z tartaku to tak ładnie pachnie a ten olejek jakoś pachnie inaczej :bezradny:

Też bardzo lubię zapach ciętego drewna, przypomina mi to mojego tatę ( zmarł bardzo młodo 47 lat miał) i większość życia pracował na stolarniach i tartakach. A na tartaku pachnie inaczej niż w lesie, bo wtedy czuć lepiej zapach tych olejków eterycznych w drewnie. 

Ja właśnie wróciłam ze spaceru.

No i uwielbiam zapach grzybów 😁 teraz też mam kilka 😅

IMG20221020142018_1072x1430.jpg

IMG20221020142015_894x1193.jpg

IMG20221020143031_883x1176.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za domem rosną maślaki :D dosłownie minuta drogi.

Moja mama lubi zapach świeżo skoszonej trawy, ale nie ma pojęcia, że jest to chemiczny sygnał stresu i ostrzeżenie dla innych ździebełek o nadchodzącej zagładzie 😈

Ja z kolei lubię zapach po burzy, lub intensywnym deszczu, czyli odpowiednio ozon i geosmina. Ta druga jest bardziej wyczuwalna na łonie natury 🌩️🌧️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fobic napisał:

U mnie za domem rosną maślaki :D dosłownie minuta drogi.

 

Ja też tak chcę 😥

Godzinę temu, Fobic napisał:

 

Moja mama lubi zapach świeżo skoszonej trawy

Ja też lubię, ale mam alergię na trawy więc płacze nad ich losem przy koszeniu 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fobic napisał:

zapach świeżo skoszonej trawy, ale nie ma pojęcia, że jest to chemiczny sygnał stresu i ostrzeżenie dla innych ździebełek o nadchodzącej zagładzie 😈

A skąd o tym wiesz? Źdźbła komunikują się ze sobą?

 

1 godzinę temu, Fobic napisał:

U mnie za domem rosną maślaki :D

Jak ja lubię i marzę o zupie z maślaków, mniam :105:

 

1 godzinę temu, Fobic napisał:

Ja z kolei lubię zapach po burzy, lub intensywnym deszczu, czyli odpowiednio ozon i geosmina.

Cudowne świeże powietrze po burzy... no i chłodzik :smile:

 

2 godziny temu, Szczebiotka napisał:

A na tartaku pachnie inaczej niż w lesie

No właśnie o taki zapach mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jurecki napisał:

A skąd o tym wiesz? Źdźbła komunikują się ze sobą?

Były prowadzone badania na ten temat i rośliny na swój sposób są w stanie odczuwać stres, zmieniając przy tym swoją biochemię. U człowieka np. w chwili śmierci, gruczoł mózgowy - szyszynka produkuje duże dawki dimetylotryptaminy, która jest najpotężniejszym, znanym ludzkości psychodelikiem.

 

Grzyby komunikują się ze sobą za pomocą elektryczności a ich język liczy około 50 słów i w pewnym sensie przypomina ludzki. W przypadku trawy ma miejsce podobna sytuacja, kiedy w chwili śmierci uwalniany jest sygnał ostrzegawczy dla reszty z ich "rodziny", który ludzie odbierają tylko jako przyjemny, choć również nie dla wszystkich zapach. Także za tym zjawiskiem stoi trochę głębsze, niż mogłoby się zdawać postrzeganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×