Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


Dryagan

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, kia_ sportage napisał(a):

Wybieram mniejsze zlo. Poprostu. Bo w obecnej szkole jest zastraszanie i przemoc

A myślałaś może o zmianie szkoły na inną? Np integracyjną? Albo specjalną gdzie mają inny personel który na codzien ma do czynienia z takimi dziećmi? Nie wiem czy mieszkasz w mieście czy na wsi, ja obecnie na wsi więc wszędzie mam daleko. Teraz przecież będą dni otwarte w szkołach to może akurat córce coś by pasowało. Ja tak zrobiłam ze swoimi a powiem ci że ciężko mi było to zrobić, bo to jednak inna miejscowość, brak dojazdu itp. 

 

 

3 minuty temu, kia_ sportage napisał(a):

Nie ma miejsc w zadnej szkole. Pisalam prosilam, blagalam nic. Albo nie przyjmą bo rejonizacja.  Mieszkam 5 minut od Białołęki.  Nie w samej warszawie. I sama wychowuje córkę. Nie bede jej wozic godzine do szkoly. 

Kurcze trochę szkoda. Ale ważne jest dziecko i jej potrzeby. A jak ona na to się zapatruje?

I na moje po prostu idź z nią też do lekarza, być może tam ci też coś doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kia_ sportage napisał(a):

Nie ma miejsc. W specjalnej są dzieci z upośledzeniem umyslowym chodzby w stopniu lekkim to warunek. Moja córka nie kwalifikuje się. NIE MA MIEJSC.  Bylam w 20 szkolach cale moje miasto, i warszawa nic. Zero. 

Na Sadybie jest na pewno jakaś podstawówka integracyjna, bo mojej koleżanki syn z autyzmem tam chodzi, ale ulicy dokładnie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kia_ sportage napisał(a):

Nie ma miejsc. W specjalnej są dzieci z upośledzeniem umyslowym chodzby w stopniu lekkim to warunek. Moja córka nie kwalifikuje się. NIE MA MIEJSC.  Bylam w 20 szkolach cale moje miasto, i warszawa nic. Zero. 

Nie prawda że w specjalnej są tylko dzieci z upośledzeniem umysłowym🤨 aby dostać się do takiej szkoły trzeba mieć po prostu zaświadczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z PPP. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blokada napisał(a):

Nie byłabym taka rygorystyczna w swoich poglądach. Całe liceum przeleciał na ściągach. Zdałam maturę, poszłam na studia i jestem magistrem, pomimo, że wiedzę mam znikoma 🙂 Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy administracyjnej. I to wszystko osiągnęłam nie będąc kujonem ani nawet całkiem średnim uczniem 🙂

 

Oh Ty, błogosławieństwo uzyskane podstępem:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kia_ sportage napisał(a):

To u mnie jest tylko taka nie ma innej.

A to bardzo ciekawe 😏 bo raczej zasady są wszędzie takie same jeśli chodzi o szkoły. Ale mniejsza z tym. Twoje dziecko Twój wybór, oby tylko dziecko na tym nie ucierpiało bo to ono jest najważniejsze. 

19 minut temu, kia_ sportage napisał(a):

Wiec nie szukam więcej rozwiązań

.... Powinnam to zostawić bez komentarza .... Ale widocznie ja jako matka jestem inna, bo szukała bym wszystkich możliwych rozwiązań dla swoich dzieci. 

19 minut temu, kia_ sportage napisał(a):

Dziecko jest wolne moze zdawac uczyć sie po za domem.

Napisałaś że jesteś samotną matką, czy w takim razie będziesz miała czas na tą naukę z córką? Bo raczej sama się nie będzie uczyć, a jak dobrze wiemy takie dzieci są różne i nie są łatwymi dziećmi. 

 

19 minut temu, kia_ sportage napisał(a):

Koniec tematu.

Owszem koniec tematu. I życzę powodzenia twojej córce.

 

47 minut temu, Jurecki napisał(a):

Dobra trzymam za słowo, wyślij meilem :mrgreen:

Gołębiem 😅 mam takie dwa co sobie siedzą ciągle u mnie😅 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

A to bardzo ciekawe 😏 bo raczej zasady są wszędzie takie same jeśli chodzi o szkoły. Ale mniejsza z tym. Twoje dziecko Twój wybór, oby tylko dziecko na tym nie ucierpiało bo to ono jest najważniejsze. 

.... Powinnam to zostawić bez komentarza .... Ale widocznie ja jako matka jestem inna, bo szukała bym wszystkich możliwych rozwiązań dla swoich dzieci. 

Napisałaś że jesteś samotną matką, czy w takim razie będziesz miała czas na tą naukę z córką? Bo raczej sama się nie będzie uczyć, a jak dobrze wiemy takie dzieci są różne i nie są łatwymi dziećmi. 

 

Owszem koniec tematu. I życzę powodzenia twojej córce.

 

Gołębiem 😅 mam takie dwa co sobie siedzą ciągle u mnie😅 

 

Siwe te gołębie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

Nie prawda że w specjalnej są tylko dzieci z upośledzeniem umysłowym🤨 aby dostać się do takiej szkoły trzeba mieć po prostu zaświadczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z PPP. 

 

Orzeczenia z PPP jak tak dalej pójdzie będą g*wno warte. U mnie np. jak NFZ orzeczenia z PZOON u dzieci uznaje bezproblemowo, tak tych z PPP nie i nie płacą za opiekę nad takimi dziećmi. I w wielu województwach NFZ nie uznaje orzeczeń z PPP.

Przykład: dziecko ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, no owszem, może mieć jak najbardziej, tylko że opis tego rzekomego dziecka totalnie nie pasuje do dziecka którego orzeczenie dotyczy xD i dzisiaj też rozmawialiśmy w pracy, że niestety masa rodziców krzywdzi te dzieci usilnie załatwiając im orzeczenie na siłę i przypisując jakąś "łatkę", to dla mnie o wiele rozsądniejsi i normalni są rodzice dziewczynki z zespołem Downa, która miała takie orzeczenie i rzeczywiście na pewnym etapie ono było zasadne, ale rodzice sami wystąpili o wystawienie nowego orzeczenia o braku potrzeby kształcenia specjalnego, bo dziecko rzeczywiście funkcjonuje dobrze i radzi sobie bardzo dobrze. I w każdej szkole jest masa dzieciaków z takimi orzeczeniami, gdzie połowa to w ogóle jakby pomylone osoby, inne dziecko opisane a inne w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kia_ sportage napisał(a):

Calą batalię przeszlam z tymi próbami i nic z tego. Wiec nie szukam więcej rozwiązań.  To tyle koniec tematu.  I jak @Illi napisała prawda sa spodkania z innymi dziecmi. Dziecko jest wolne moze zdawac uczyć sie po za domem. Koniec tematu.

Spod Wawy jesteś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DEPERS napisał(a):

Siwe gołębie wybierają sobie spokojne miejsca do gniazdowania. Są bardzo wierne i z gołębi one najbardziej troszczą się o swoje młode:) hodowałem kiedyś gołębie:) 

To już wiem dlaczego co roku tutaj są 🤨 kiedyś miałam dzikie kaczki na stawie, co roku były ale odkąd sąsiad sobie zrobił stawy niżej tak z mojego poszła woda tam 😏 była też czapla tutaj, obok zawsze są żurawie na polach, koło okna często chodzą i ogólnie siedzą u mnie na łące bażanty😜 a rano budzą mnie słowiki 🥰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kia_ sportage napisał(a):

Wybieram mniejsze zlo. Poprostu. Bo w obecnej szkole jest zastraszanie i przemoc. Moje dziecko sobie nie radzi z tym. Wiec podjelam decyzje

Zabranie dziecka z tej szkoły jest wręcz konieczne, bo trauma będzie coraz większa, a pożytku żadnego. Ważne żeby poszukać dobrego rozwiązania. Sama najlepiej znasz swoją córkę, widzisz co się dzieje, wierzę że wybierzesz dobrze. Na razie trzeba zminimalizować skutki tego, co już się stało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 

Kto dzisiaj stawia kawę? 🤔 Nie mam sił wyjść z łóżka. Alergia i astma mnie zabije jak tak dalej pójdzie🤦 

Dzisiaj u mnie pochmurno i zimno, a miałam iść sadzić pomidory😏 

Miałam też straszny sen😱 śniło mi się że @DEPERSdo mnie przyjechał i chciał pożyczyć widelec a ja jak na złość nie mogłam żadnego znaleźć😱 do tego zbiłam dzbanek gotując wodę na kawę😱 już nie powiem o tym że ogólnie to mnie obudził a ja taka nie ogarnięta byłam i bałam się wyjść do niego😜😂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szczebiotka napisał(a):

 

Miałam też straszny sen😱 śniło mi się że @DEPERSdo mnie przyjechał i chciał pożyczyć widelec a ja jak na złość 

Moja projekcja była taka, że a ja mu ten widelec w rękę wbiłam 😄

Ta głowa coraz bardziej mnie zaskakuje hehe

Dzień dobry🙂

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blokada napisał(a):

Moja projekcja była taka, że a ja mu ten widelec w rękę wbiłam 😄

😂😂😂 No on chciał mnie ostatnio w kwasie rozpuścić więc no😅 

Ale to było straszne, bo jak już znalazłam jakiś widelec to był brudny a ja nie mogłam go umyć bo nie miałam wody🤨 to pewnie przez to że wczoraj faktycznie nie miałam w domu wody😅 ale nadal nie wiem jak mnie namierzył i przyjechał tam🤨 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

Dzień dobry 

Kto dzisiaj stawia kawę? 🤔 Nie mam sił wyjść z łóżka. Alergia i astma mnie zabije jak tak dalej pójdzie🤦 

Dzisiaj u mnie pochmurno i zimno, a miałam iść sadzić pomidory😏 

Miałam też straszny sen😱 śniło mi się że @DEPERSdo mnie przyjechał i chciał pożyczyć widelec a ja jak na złość nie mogłam żadnego znaleźć😱 do tego zbiłam dzbanek gotując wodę na kawę😱 już nie powiem o tym że ogólnie to mnie obudził a ja taka nie ogarnięta byłam i bałam się wyjść do niego😜😂 

Ja mam swój widelec i swoją łyżkę, także bez obaw:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×