Skocz do zawartości
Nerwica.com

REZONANS GŁOWY Z KONTRASTEM


montechristo

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ze 3x (3x czysto ale pospinany byłem strasznie przed otrzymaniem wyniku), nic strasznego, luźne badanie, jedynie hałas rezonansu może przeszkadzać, ale mi nie przeszkadzał tak że prawie zasnąłem. Przy omdleniach ,zasłabnięciach to standard diagnostyki jak nie wiadomo skąd są.

Edytowane przez root

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukają zmian w mózgu 🙂 nie boli, ja bałam się bardzo, panikowałam, płakałam jak wjechałam do tego urządzenia. Najstraszniejsza dla mnie była klatka na głowie, jednakże niezbędna by nią nie ruszać. Oddychałam spokojnie i patrzyłam w lusterko nad głową, które odbijało i dawało złudzenie większej przestrzeni. Podanego kontrastu w żaden sposób nie odczułam - > a to jego bałam się najbardziej. Trzymam kciuki! 

 

Dodam, że, aby oswoić się z dźwiękami, które towarzyszą temu badaniu, zakładałam słuchawki i słuchałam ich na YouTube. Na początku wywoływały we mnie lęk, ale potem już wiedziałam co mnie czeka. 

Edytowane przez magd4lena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam, ale bez kontrastu, miałam mieć z kontrastem( skierowanie od neurolog zawierało kontrast dlatego miałam badana kreatynine) ale lekarz wykonujący badanie uznał że wszystko super widać i nie potrzeba kontrastu, często tak robią, że rezygnują z kontrastu. Co do samego badania to byłam strasznie wystraszona, ponieważ mam klaustrofobie, przeżywałam strasznie, jednak potem nawet leżałam z otwartymi oczami( pomimo sugestii żeby je zamknąć) i śpiewałam sobie w myślach, było ok, nawet nie wiem kiedy minęło. A czego szukają? To różnych rzeczy, ja np mam powiększoną jedną źrenice w oku i tego przestraszyła się neurolog i okulistka, wiadomo myśleli że guz, albo tętniak, ale nic nie wyszło wszystko mam ok. Mojej mamie np wyszły zwapnienia w żyłach. Rezonans pokazuje też nerwy, możesz mieć splątane nerwy, ucisk jakiś itp. Będzie dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×