Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szkodliwość leków psychotropowych


Krzysztof575

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Osoby zainteresowane proszę o przeczytanie poniższego artykułu:

http://www.psychologia.edu.pl/obserwatorium-psychologiczne/1751-o-epidemii-chorob-psychicznych.html

i przedstawienie opinii na jego temat. Ma on już 10 lat, ale myślę, że można uznać, że jest całkiem aktualny.

 

Jest również jego druga część:

http://www.politique-actu.com/dossier/illusions-psychiatry-marcia-angell/297820/

Niestety nie znalazłem polskiego tłumaczenia. Może ktoś, kto zna angielski i ma chęć mógłby go przetłumaczyć?

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy większości działania leków psychotropowych nie zostały tak naprawdę jeszcze do końca poznane. Z resztą tak samo jest z chorobami psychicznymi, przy większości nie znamy ich przyczyny. Medycyna cały czas się rozwija, są nieustannie prowadzone eksperymenty nad skutecznością coraz to nowych substancji. Są to próby i błędy, to normalne 🙂 Trzeba korzystać, sprawdzać, ulepszać itd

 

Jednak jest naprawdę bardzo dużo przypadków nawet stuprocentowej poprawy przy leczeniu obecnymi lekami psychotropowymi. Proszę nie staraj się utwierdzić ludzi w przekonaniu o ich domniemanej szkodliwości. Fakt, są przypadki osób, które źle tolerują tego typu leki, ale są też przypadki osób, na które one działają bardzo poprawnie. Nie ma takich super cudownych, idealnych tabletek... jeszcze. 

 

Tak na marginesie... człowieku, 10 lat to dla nauki jak epoka. Więc czy aktualne? No nie wiem...

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było moim zamiarem utwierdzanie kogokolwiek na temat ich działania, ponieważ sam nie mam określonego zdania na ten temat.

Psychiatra i psycholog zalecają mi ich zażywanie, jednak ciągle się waham właśnie ze względu na ten artykuł.

Dwa lata temu brałem leki antydepresyjne. Na początku była znaczna poprawa jednak z czasem zaczęło mi się pogarszać. Wtedy też trafiłem na ten artykuł i całkiem przerwałem leczenie.

 

Mam nerwicę natręctw, stany lękowe, depresyjne. Czasami bywa naprawdę fatalnie. Jednak obawiam się, że gdy rozpocznę farmakoterapię, to się uzależnię od leków tak jak wcześniej od alkoholu i narkotyków.

W końcu może nie będę miał już wyjścia, ale wtedy będę obawiał się długofalowych skutków, które autorka opisuje w tym artykule.

Chciałem się zorientować, czy ktoś zna ten temat lepiej i podzieli się opinią. Może częściowo jest to prawda, ale branie leków to i tak będzie wybranie mniejszego zła.

 

Jeżeli ten temat może zaszkodzić osobom, które się leczą, to proszę moderatora o usunięcie go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×