Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
LLLLL

Czy da się wyleczyć skutki alkholizmu?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam problem z alkoholem od 3-4 lata, ale pogorszyło się od ostatniego roki, ponieważ za dużo sobie pozwoliłem x). Lubiłem sobie wypić conajmniej, 4-6 piw (od 4 do 5 razy w tygodniu), a do tego doszła jeszcze whisky. W najgorszym do tej pory okresie potrafiłem obalić jakieś 0,5l whiskey oraz parę piw, ale mam też swoją masę oraz 2 metry h x) Wczoraj wypiłem samemu 0,7l wieczorem. Wiem, że to zabrzmi komicznie i często alkoholik będze zaprzeczał oraz bagatelizował swój problem, ALE wydaje mój problem nie jest aż tak zły jak mogłoby by się wydawać porównując siebie do innych alkoholikó, których znam, chociaż biorę pod uwagę, że pewnie po prostu się mylę. Podjąłem się terapii, oraz znacznie ograniczyłem spożywanie. I przechodząc to sedna - mam znacznie większy problem z myśleniem, koncentracją, emocjami, kojarzę wolniej. Czy możliwe że te problemu ustąpią po odstawieniu, czy będę jednak musiał się do nich przyzwyczaić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć @LLLLL,

Mój sąsiad zmarł z powodu przeciążenia wątroby. Po powrocie ze szpitala nadal nadużywał alkoholu. Drugi sąsiad ma ataki padaczkowe mimo to codziennie spożywa alkohol. Mój wujek również nadużywał alkoholu. Zmarł na zawał serca. Piszę to ku przestrodze. Warto zachować umiar. 

14 minut temu, LLLLL napisał:

I przechodząc to sedna - mam znacznie większy problem z myśleniem, koncentracją, emocjami, kojarzę wolniej. Czy możliwe że te problemu ustąpią po odstawieniu, czy będę jednak musiał się do nich przyzwyczaić?

Te trudności mogą być trwałe. Proponuję to pytanie zadać specjaliście.

Gratuluję i powodzenia:)

Miłego dnia:)

johnn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U osób uzależnionych od alkoholu często występuje depresja. I depresja może dawać takie objawy jak wymieniłeś. Możesz też mieć zespół odstawienny. Tam również występują objawy, które podałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Też życzę miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.07.2020 o 12:35, LLLLL napisał:

Wiem, że to zabrzmi komicznie i często alkoholik będze zaprzeczał oraz bagatelizował swój problem, ALE wydaje mój problem nie jest aż tak zły jak mogłoby by się wydawać porównując siebie do innych alkoholikó, których znam, chociaż biorę pod uwagę, że pewnie po prostu się mylę.

Nie musisz się mylić. Problem może być mniejszy lub większy, ale i tak pozostaje problemem. Dobrze, że zdajesz sobie z tego sprawę i podejmujesz odpowiednie kroki.

Co do objawów - jeżeli codziennie spożywałeś duże ilości alkoholu, to receptory GABA w Twoim mózgu przyzwyczaiły się do tego i nagłe zmniejszenie spożycia jest w stanie wywołać nieprzyjemne (potencjalnie nawet niebezpieczne) objawy. Od kiedy pijesz mniej i ile teraz wypijasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi