Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Kielce] i okolice


didado1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Widzę, że życie na tym forum trochę przymiera i nie wiem czy temat spotkań jest jeszcze aktualny. Jeśli tak jest to chciałbym się z wami spotkać. Jeśli można to proszę jakiś kontakt. Jestem z Kielc oczywiście.

Informacja dla poszukujących terapeuty - polecam Psychomed na ul. Wojska Polskiego. www.psychomed.pl

Proszę o jakieś info najlepiej na gg 10930453

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :smile: nie jestem z Kielc, ale studiuję tu juz 1,5 roku. własnie rozpoczęłam poszukiwanie dobrego psychologa (chociażby), żeby stwierdzić, czy to nerwica lękowa (wiele osób sugerowało tą opcję, osób, które już to przeszły lub przechodzą).

 

dlatego też zaglądnęłam tutaj i mam przynajmniej odpowiedź, gdzie szukać specjalistów. wiem, że chcę poznać siebie i przyczyny negatywnych emocji.

 

pytanie - rozumiem, że w psychomedzie terapia jest bez kosztów tylko na NFZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego co wiem PSYCHOMED jest placówką prywatną - czyli platna a nie na NFZ. Ze swojej strony naprawde serdecznie moge polecic Świętokrzyskie Centrum Edukacji i Psychoprofilaktyki. Niestety, p. Patrycja, czyli osoba z ktora ja mialam do czynienia obecnie jest zajeta az do konca przyszlego miesiaca ale mysle, ze wlasnie tam powinnas znalezc jakiegos dobrego psychologa. Jak juz wspomnialam na tym forum wystrzegaj sie Centrum "Nadzieja Rodzinie" na Karczokowskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.psychomed.pl/pzpkie.html na stronach internetowych Psychomedu pisze, że mają kontrakt z NFZ. mają też godziny przyjęć prywatnie. najgorsze, że jest kiepski dojazd.

 

kiedyś muszę tam zadzwonić i się umówić, a jak nie tam, to do tego ośrodka, który proponujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ide tam w przyszla Srode :) Ogolnie to nic sie nie dzieje ale szykuja sie studia w obcym, nieznanym miescie i woogole w zwiazku z czym chce sie przygotowac :) Teraz mnie przydzieli do pewnego faceta, wczesniej chodzilam do p.Patrycji i bylo OK :-)

Jezeli pisza na stronie ze maja podpisany kontrakt z NFZ tzn ze przyjmuja i prywatnie i "publicznie" - za darmo :-)

Mam nadzieje, ze trafisz tam na jakiegos dobrego psychologa. Sprawdzilas ten osrodek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest opiniować ośrodek jako całość, ponieważ w danym miejscu można trafić zarówno na lepszych i gorszych pracowników. Chyba większy sens ma opinia na temat konkretnych osób. Zresztą psychoterapia jest sprawą bardzo indywidualną i nie zawsze każdy terapeuta dogaduje się z każdym klientem. Po prostu ci lepsi są skuteczni w większej ilości przypadków. Ale często na właściwego terapeutę trafia się metodą prób i błędów. To do czego Was zachęcam jako osoba stojąca po drugiej stronie, to upewnienie się czy:

1 terapeuta przeszedł terapię własna - nie wiele osób wie, ale jest to wymóg stawiany profesjonalnym terapeutom przygotowującym sie do certyfikatu, żeby zrozumieć klienta dobrze jest umieć postawić się na jego miejscu:)

2 czy terapeuta pracuje pod kontrolą superwizora - bo nikt z nas nie jest wszechwiedzący:)

To są zupełnie oczywiste pytania i nie należy się wstydzić ich zadawać.

Ważne jest też tzw. pierwsze wrażenie - czy terapeuta "wygląda" na miłego, empatycznego? Czy mogę go polubić i mu zaufać? To ma być człowiek, któremu będziecie opowiadać o swoich najintymniejszych przeżyciach, nie możecie się źle czuć w jego towarzystwie.

A jeśli "coś Wam nie pasuje" ... spokojnie na rynku psychoterapii panuje coraz większa konkurencja i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ide tam w przyszla Srode :) Ogolnie to nic sie nie dzieje ale szykuja sie studia w obcym, nieznanym miescie i woogole w zwiazku z czym chce sie przygotowac :) Teraz mnie przydzieli do pewnego faceta, wczesniej chodzilam do p.Patrycji i bylo OK :-)

Jezeli pisza na stronie ze maja podpisany kontrakt z NFZ tzn ze przyjmuja i prywatnie i "publicznie" - za darmo :-)

Mam nadzieje, ze trafisz tam na jakiegos dobrego psychologa. Sprawdzilas ten osrodek??

gosiavongosia, to rozumiem, że zaczynasz jakies studia? w dodatku poza Kielcami?a ja dopiero za tydzień jadę do Kielc na nastepny semestr. podejrzewam, że będzie ciężko. na samą myśl nie czuję sie za dobrze psychicznie... :(

 

napisz jak tam wizyta minęła! :smile: i u kogo byłaś?

 

[*EDIT*]

 

no i jest termin wyznaczony! 25 lutego, środa... od razu taka siła we mnie wstąpiła. tylko żeby nie zagłuszyć emocji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego lekarza psychiatre polecacie z Kielc?... niewazne czy przyjmuje na fundusz czy prywatnie,wazne by był kompetentny...

pozdrawiam ze słonecznego wzgórza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynkaaa88 -ok dzieki zycze ci powodzenia ,ja juz kilkakrotnie korzystałem z porad lekarzy psychiatrów z różnym skutkiem ,byłem tez raz na oddziale dziennym szpitala psychiatrycznego na czarnowie,lecze sie na depresje i zaburzenia nerwicowe głównie lękowe i natręctw,brałem mnóstwo leków raczej z mizernym skutkiem terapeytycznym,słyszałem o tym ze w Ostrowcu jest lekarz psychiatra z prawdziwego zdarzenia aLE PONOC NA WIZYTE PRYWATNA CZEKA SIE DŁUGO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.... dawno nie pisalam, ale jakos dni lecialy i z niecierpliwoscia czekalam na wizyte u psychiatry w PSYCHOMEDZIE.

 

to byla moja pierwsza wizyta u psychiatry, ale uwazam, ze byla to rozmowa spokojna, wywazona bez zbednych emocji, pani doktor Alicja Mistarz bardzo wyrozumiala.

 

ogolnie w osrodku panuje atmosfera spokoju, zrozumienia, pogody ducha, bardzo mila pani w rejestracji. pracuja tam mlode i starsze osoby.

 

polecam:) tylko ze juz mnie poinformowano, ze ciezko tam o podjecie terapii ze wzgledu na ilosc pacjentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje lęki dopadały mnie zawsze w pracy. Czułam, że stracę przytomność, serce łomotało jakby miało wyrwać się na wolność, byłam w strasznej panice. Bardzo to utrudniało mi pracę, zaczęłam bać się do niej chodzić, bać się, że inni zobaczą, że szef mnie wyleje.

Poszłam do Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki I Edukacji na Nowaka Jeziorańskiego. Zostałam przyjęta przez dyrektora, który po wysłuchaniu mnie powiedział, że ponieważ pochodzę z rodziny alkoholowej (mój ojciec pił), powinnam uczestniczyć w ćwiczeniach na grupie DDA. Wyobrażacie sobie, jaka była zdumiona?? Zamiast zająć się mną i moimi lękami, mówił mi o Dorosłych Dzieciach Alkoholików i zaprosił mnie na grupę DDA!

I wiecie co, to okazał się strzał w dziesiątkę. Nie wiem, jak to się stało, ale po paru miesiącach zupełnie terapii jakbym zapomniała, że mam nerwicę. To było półtora roku temu. Wszystkim tutaj, których rodzice pili, polecam terapię DDA. Nie byłam jedyna w podobnej sytuacji. Moja znajoma też miała nerwicę, też uczestniczyła w ćwiczeniach na grupie DDA, a potem jeszcze w jakiejś drugiej grupie (też na Manifestu Lipcowego). U niej nie poszło tak szybko jak u mnie, ale stopniowo jej się poprawiało i tak jak ja jest WOLNA!!! A poza tym lepiej rozumiem siebie, bardziej siebie lubię i chyba w końcu znalazłam swoją drugą połówkę;) Gdyby nie terapia, nie wiem, czy odważyłabym się na ten związek. Raczej nie, bo wcześniej zawsze szybko kończyłam, zanim cokolwiek się zaczęło.

Zatem wszystkim, którzy pochodzą z domów z problemem alkoholowym a mają nerwicę polecam ośrodek na Manifestu i grupę DDA.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewmilka35, ważne, że dostałaś sie w ręce kompetentnego lekarza, choć jak widać z rozumowania w twoim poście, nie do końca od razu uwierzyłaś w celowość jego diagnozy i terapii. no ale wątpliwości to "nasza" specjalność.

 

miło czytać, że komuś się udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nie słyszałam o hipnoterapeucie w regionie. Ale też i nie szukałam. Może ktoś inny będzie wiedział.

Ludzie, ja mam pytanie, miał ktoś terapię z Urszulą Misiuną? Słyszeliście coś o niej? Jestem do niej zapisana na wtorek i chyba trochę lepiej bym się czuła gdybym coś o niej wiedziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś z Was uczęszczał może na spotkania (Piwnica) dla młodzieży w Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach ? O ile mi wiadomo spotkania odbywają się w piątki popołudniu.

Chyba jestem zainteresowana tymi spotkaniami, ale chciałabym się wcześniej coś niecoś o nich dowiedzieć. Czy warto? Proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×