Skocz do zawartości
Nerwica.com

Asystent zdrowienia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu post. Ale do rzeczy. Czy ktoś z Was skończył kurs na asystenta zdrowienia? Piszcie wszystko, co wiecie na ten temat. Mnie ze względu na miejsce zamieszkania interesuje Warszawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobre miejsce na taki wpis. Pomysł ciekawy, ale jednak psycholog po kilku latach studiów powinien wiedzieć więcej. Trochę mało taki kurs moim zdaniem. No i warto, żeby ten asystent rzeczywiście był w remisji. Inaczej trudno będzie mu pomagać jeśli sam sobie nie radzi. Wydaje mi się, że jako uzupełnienie podstawowej terapii może pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rainshadow Mnie też taki pomysł się podoba. Przecież AZ nie są przekazywane informacje objęte tajemnicą lekarską (diagnoza, terapia). Taka osoba jest tylko (i aż) "pośrednikiem" między pacjentem a lekarzem czy terapeutą. Problem w tym, że takich AZ raczej nie będzie w małych miejscowościach, bo ludzie będą bali się ujawnić, że leczyli się psychiatrycznie. Poza kilka wyjątkami AZ są tylko w dużych miastach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zfenerwowałam, chciałam się udać na kurs a okazało się że to dla ludzi z psychozą. Ja mam tylko zaburzenia lękowe i już gorzej patrzą na rekrutacje i jeśli by w ogole zgodzili. Założe się że jest to zależne tylko czy by mieli braki w ludziach na kurs. Wychodzi na to, że w psychiatrii mamy tylko jeden problem - psychoze. Reszta problemów nie wymaga pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×