Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Ricah, masz rację , napisałem wyżej, gaba inhibituje noradrenaline ,serotoninę i dopaminę . więc pozostaje brać doraźnie klona . tylko zastanawiam się czy to jest aż tak istotna inhibicja .

 

bo z tego wychodzi że jest sprzeczność w braniu klona razem z bupropionem . działanie na gabaA zaniża neurotransmitery a bupropion zwiększa. tyle czy to gaba aż tak mocno zaniża by wellbutrin nie "robił swojej roboty" oto jest pytanie bez odpowiedźi :)

 

-- 17 mar 2015, 18:12 --

 

tak samo można by powiedzieć że jest sprzeczność w braniu SSRI z bupropionem bo serotonina zaniża dopaminę .

 

-- 17 mar 2015, 18:13 --

 

więc nie wiem , ale dałeś mi do myślenia z tym. muszę to rozkminić jak to jest dokładnie :) :bezradny::roll::tel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The occupancy of dopamine transporter (DAT) sites by bupropion and its metabolites in the human brain as measured by positron emission tomography was 26% according to GlaxoSmithKline researchers and 14% in an independent study.[14][79][80] Despite this weak DAT occupancy however, a subsequent study looked at the actual extracellular concentrations of dopamine in the human brain after an acute oral treatment of bupropion and failed to observe any increase, concluding that the weak DAT occupancy was not sufficient to increase dopamine levels.

 

Tu piszą ,że bupropion zajmuje jedynie 26%/16% dostępnego transportera dopaminy. Poza tym nie powoduje to podwyższenia się poziomu dopaminy pomiędzy komórkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosował poniższe kombinacje z wellbutrinem ?

1. mucuna pruriens ( l-dopa ) i egcg ( inhibitor dekarboksylazy )

2. catuaba ( dra , słaby sra ), tylko problem jest taki, że nigdzie nie mogę dostać ekstraktu standaryzowanego do katuabinów, na allegro sama kora

 

Obecnie stosuję ginkgo a konkretnie z dużą zawartością bilobalidu ( inhibitor NET ) ale żeby coś poczuć trzeba wziąć taką dawkę, że krew nie będzie krzepła ( ginkgo to antykoagulant ). Jeszcze lepsze działanie z bupropionem wykazuje bacopa ( standaryzowany do 55% bakozydów), działa naprawdę motywująco, działanie porównałbym do beta-fenyloetyloaminy, z tym, że działa o wiele dłużej i nie ma takich efektów ubocznych jak wyżej wymieniony środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się jeszcze do moich powyższych postów , otóż tak benzodiazepiny zmniejszają uwalnianie sert.NA.DAT ale nie jest to takie istotne by była sprzeczność w braniu razem z wellbutrinem . nie sądzę że benzodiazepiny powodują depresje [mogą powodować] ale nie muszą , trzeba by było brać przez kilka ładnych albo kilkanaście lat codziennie , co więcej niektóre benzodiazepiny np: afobam , mają działanie antydepresyjne . sądzę że układ Gaba w depresji jest istotnym elementem , po afobamie ,klonie czy diazepamie zawsze mam lepszy humor, tak samo po baclofenie (GabaB), i branie klona razem z bupropionem, mamy synergię działania. well daję kopa i energie , klon znakomicie radzi sobie z lękami. sądzę że taki mix ,okażę się u mnie mega skuteczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym, mimo, że GABA blokuje aktywność prawie wszystkiego w mózgu (czy to serotonina, czy dopamina czy noradrenalina) to nie przekłada się bezpośrednio na pogłębianie lub powodowanie przez te leki depresji (a przynajmniej nie u każdego). Ja na klonie miałem wyraźną poprawę nastroju i anhedonii - nie wiem jaki jest tego mechanizm, ale wydaje mi się, że większość mózgów w depresji pracuje na wyższych niż niższych obrotach i może z tego, że benzo "uspokaja" mózg bierze się ich działanie przeciwdepresyjne.

 

Innym mechanizmem może być ich działanie obniżające aktywność osi HPA, która w depresji często jest podkręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym, mimo, że GABA blokuje aktywność prawie wszystkiego w mózgu (czy to serotonina, czy dopamina czy noradrenalina) to nie przekłada się bezpośrednio na pogłębianie lub powodowanie przez te leki depresji (a przynajmniej nie u każdego). Ja na klonie miałem wyraźną poprawę nastroju i anhedonii - nie wiem jaki jest tego mechanizm, ale wydaje mi się, że większość mózgów w depresji pracuje na wyższych niż niższych obrotach i może z tego, że benzo "uspokaja" mózg bierze się ich działanie przeciwdepresyjne.

 

Innym mechanizmem może być ich działanie obniżające aktywność osi HPA, która w depresji często jest podkręcona.

 

To nie jest do końca prawda z tym GABA. Jeżeli lek działa selektywnie zwiększa produkcję GABA w układzie limbicznym odpowiedzialnym za emocje w tym lęki, będzie on miał właściwości przeciwlękowe. Jeżeli lek zwiększa GABA w całym mózgu to oprócz działania przeciwlękowego, będzie obniżać sprawność umysłową, percepcję czy funkcje ruchowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z miko84 .

ps6, to ciekawe co piszesz , ponieważ ja na benzo zawszę mogę się bardziej skoncentrować na tym co robię , rzeczy przychodzą mi łatwiej,lepiej mi się myśli i zbiera myśli , nie zauważam jakiegoś przyćmienia ,obniżenia sprawności umysłowej , a wręcz przeciwnie .

co do anhedonii to jak miko piszę , mi na benzo chcę się więcej rzeczy robić , więc nie ma mowy o anhedonii . Co jeszcze jest ciekawe , mnie benzo a szczególnie afobam , aktywuję przy jednoczesnym spokoju .

Jestem pewien że żadne benzo , połączone z wellbutrinem , nie będzie obniżać działania wellbutrinu jeśli chodzi o wychwyt zwrotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps6 no ale jak to się odnosi do depresji działania przeciwdepresyjnego?

 

no właśnie Alprazolam[xanax,afobam] ma dodatkowo działanie antydepresyjne, a zaniża jak każde benzo, noradrenaline,serotonine i dopaminę :) więc jak to jest?

 

-- 18 mar 2015, 12:07 --

 

Ja na klonie miałem wyraźną poprawę nastroju i anhedonii - nie wiem jaki jest tego mechanizm, ale wydaje mi się, że większość mózgów w depresji pracuje na wyższych niż niższych obrotach i może z tego, że benzo "uspokaja" mózg bierze się ich działanie przeciwdepresyjne.

 

Innym mechanizmem może być ich działanie obniżające aktywność osi HPA, która w depresji często jest podkręcona.

 

zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z miko84 .

ps6, to ciekawe co piszesz , ponieważ ja na benzo zawszę mogę się bardziej skoncentrować na tym co robię , rzeczy przychodzą mi łatwiej,lepiej mi się myśli i zbiera myśli , nie zauważam jakiegoś przyćmienia ,obniżenia sprawności umysłowej , a wręcz przeciwnie .

co do anhedonii to jak miko piszę , mi na benzo chcę się więcej rzeczy robić , więc nie ma mowy o anhedonii . Co jeszcze jest ciekawe , mnie benzo a szczególnie afobam , aktywuję przy jednoczesnym spokoju .

Jestem pewien że żadne benzo , połączone z wellbutrinem , nie będzie obniżać działania wellbutrinu jeśli chodzi o wychwyt zwrotny.

 

Przepraszam, że o to pytam, ale czy masz skłonności do manii, nerwowości czy nadmiernego pobudzenia ?

Tu jest obrazek opisujący optymalny poziom neuroprzekaźników w mózgu tzw. odwrócone U.

 

http://www.frontiersin.org/files/Articles/59351/fnhum-07-00602-HTML/image_m/fnhum-07-00602-g001.jpg

 

Jeżeli ktoś jest za bardzo z prawej to po zwiększeniu gaba będzie mieć optymalny poziom pobudzenia. Jeżeli poziom pobudzenia jest normalny lub niski to gaba spowoduje pogorszenie się stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z miko84 .

ps6, to ciekawe co piszesz , ponieważ ja na benzo zawszę mogę się bardziej skoncentrować na tym co robię , rzeczy przychodzą mi łatwiej,lepiej mi się myśli i zbiera myśli , nie zauważam jakiegoś przyćmienia ,obniżenia sprawności umysłowej , a wręcz przeciwnie .

co do anhedonii to jak miko piszę , mi na benzo chcę się więcej rzeczy robić , więc nie ma mowy o anhedonii . Co jeszcze jest ciekawe , mnie benzo a szczególnie afobam , aktywuję przy jednoczesnym spokoju .

Jestem pewien że żadne benzo , połączone z wellbutrinem , nie będzie obniżać działania wellbutrinu jeśli chodzi o wychwyt zwrotny.

 

Przepraszam, że o to pytam, ale czy masz skłonności do manii, nerwowości czy nadmiernego pobudzenia ?

Tu jest obrazek opisujący optymalny poziom neuroprzekaźników w mózgu tzw. odwrócone U.

 

http://www.frontiersin.org/files/Articles/59351/fnhum-07-00602-HTML/image_m/fnhum-07-00602-g001.jpg

 

Jeżeli ktoś jest za bardzo z prawej to po zwiększeniu gaba będzie mieć optymalny poziom pobudzenia. Jeżeli poziom pobudzenia jest normalny lub niski to gaba spowoduje pogorszenie się stanu.

 

 

nie właśnie nie mam hipomanii ani takich stanów pobudzenia , jestem spokojnym bardzo człowiekiem sennym wręcz , a mimo to mnie benzo aktywuję więc to musi być coś innego narzeczy . ale jestem chętny na wszelkie teorie

 

ja nie wiem czy jestem z prawej czy z lewej w jakim mi9ejscu jestem na tych wykresach :) wiem tylko że mam za mało dopaminy przez długoletnie zażywanie ssri i cierpie na anhedonie/apatie i senność/zmęczenie ,brak zainteresowań , utracenie wszelkich kontaktów z ludźmi właśnie przez to że nie odczuwałem żadnej przyjemności z wypadem ze znajomymi nad jezioro itp . ile można się zmuszać . rzuciłem sport/siłownie bo już nie sprawiał mi przyjemności , wiem że mam spore braki w dopaminię , dlatego jak widzisz podleczam się Bupropionem , a co do gaba to jest coś na rzeczy , nie żeby benzo mnie pobudzały , ale aktywowały po prostu , jestem w stanie przejść całe miasto na benzo,skupiać się na rzeczach które mam załatwić ,znika w połowie senność i przymulenie , to taki paradoks ale tak jest . i tak jak miko mówi znika w pewnym sensie anhedonia , to znaczy apatia , że jestem w stanię się czymś zainteresować , to samo na baclofenie GabaB(ale to wiąże z uwalnianiem dopaminy) teraz jestem na 100 mg baclo , i jestem w stanie w miarę normalnie opisać tego posta , bez zaatakowania Gaba trudniej mi się myśli i składa zdania , przekazuję to co chcę przekazać , a przy obojętnie jakim benzo lub przy baclo , potrafię bardziej okazywać emocję,odblokowuję się,koncentracja +30% ,potrafię się zająć tym co chcę ,zrobić rzeczy które chcę ,przy delikatnym uspokojeni a jednocześnie aktywacji . podsumowując Układ Gaba A i B działa na moją korzyść i likwiduję 50% moich objawów depresji , bo mam ich trochę , bardzo dużo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z miko84 .

ps6, to ciekawe co piszesz , ponieważ ja na benzo zawszę mogę się bardziej skoncentrować na tym co robię , rzeczy przychodzą mi łatwiej,lepiej mi się myśli i zbiera myśli , nie zauważam jakiegoś przyćmienia ,obniżenia sprawności umysłowej , a wręcz przeciwnie .

co do anhedonii to jak miko piszę , mi na benzo chcę się więcej rzeczy robić , więc nie ma mowy o anhedonii . Co jeszcze jest ciekawe , mnie benzo a szczególnie afobam , aktywuję przy jednoczesnym spokoju .

Jestem pewien że żadne benzo , połączone z wellbutrinem , nie będzie obniżać działania wellbutrinu jeśli chodzi o wychwyt zwrotny.

 

Przepraszam, że o to pytam, ale czy masz skłonności do manii, nerwowości czy nadmiernego pobudzenia ?

Tu jest obrazek opisujący optymalny poziom neuroprzekaźników w mózgu tzw. odwrócone U.

 

http://www.frontiersin.org/files/Articles/59351/fnhum-07-00602-HTML/image_m/fnhum-07-00602-g001.jpg

 

Jeżeli ktoś jest za bardzo z prawej to po zwiększeniu gaba będzie mieć optymalny poziom pobudzenia. Jeżeli poziom pobudzenia jest normalny lub niski to gaba spowoduje pogorszenie się stanu.

 

 

nie właśnie nie mam hipomanii ani takich stanów pobudzenia , jestem spokojnym bardzo człowiekiem sennym wręcz , a mimo to mnie benzo aktywuję więc to musi być coś innego narzeczy . ale jestem chętny na wszelkie teorie

 

ja nie wiem czy jestem z prawej czy z lewej w jakim mi9ejscu jestem na tych wykresach :) wiem tylko że mam za mało dopaminy przez długoletnie zażywanie ssri i cierpie na anhedonie/apatie i senność/zmęczenie ,brak zainteresowań , utracenie wszelkich kontaktów z ludźmi właśnie przez to że nie odczuwałem żadnej przyjemności z wypadem ze znajomymi nad jezioro itp . ile można się zmuszać . rzuciłem sport/siłownie bo już nie sprawiał mi przyjemności , wiem że mam spore braki w dopaminię , dlatego jak widzisz podleczam się Bupropionem , a co do gaba to jest coś na rzeczy , nie żeby benzo mnie pobudzały , ale aktywowały po prostu , jestem w stanie przejść całe miasto na benzo,skupiać się na rzeczach które mam załatwić ,znika w połowie senność i przymulenie , to taki paradoks ale tak jest . i tak jak miko mówi znika w pewnym sensie anhedonia , to znaczy apatia , że jestem w stanię się czymś zainteresować , to samo na baclofenie GabaB(ale to wiąże z uwalnianiem dopaminy) teraz jestem na 100 mg baclo , i jestem w stanie w miarę normalnie opisać tego posta , bez zaatakowania Gaba trudniej mi się myśli i składa zdania , przekazuję to co chcę przekazać , a przy obojętnie jakim benzo lub przy baclo , potrafię bardziej okazywać emocję,odblokowuję się,koncentracja +30% ,potrafię się zająć tym co chcę ,zrobić rzeczy które chcę ,przy delikatnym uspokojeni a jednocześnie aktywacji . podsumowując Układ Gaba A i B działa na moją korzyść i likwiduję 50% moich objawów depresji , bo mam ich trochę , bardzo dużo .

 

To jest naprawdę dziwne. Szkoda, że w Polsce psychiatrzy nie wypisują metylofenidatu albo dekstroamfetaminy bo w twoim przypadku mógłbyby naprawdę pomóc. Próbowałeś brać l-dopę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps6, Dziwne , też tak uważam ale nie tylko ja tak miewam . lękowców też aktywuję ,ale właśnie przez zmniejszenie lęku , ja lęku jakiegoś nie odczuwam , po prostu same w sobie aktywują , albo mam jakiś lęk ukryty ,który jest ,a ja o nim nie wiem , nie wiem , możliwe . Wiem jedno że benzo to dobre leki tak samo jak baclofen, o ile się to kontroluję . ja potrafię kontrolować to, a znam te leki 8 lat i bez większego wjebania , dlatego ludzie się dziwią że uważam te leki za mniej szkodliwe od SSRI , tak uważam , ale to tylko moja opinia, bo ja w wieku 22 lat trafiłem na odwyk z drgawkami poodstawiennymi od alkoholu,delirium tremens , omamy itp , skumaj miałem 22 lata . Rzuciłem alkohol i od tamtego czasu , moje życie towarzyskie które kochałem , zmieniło się w inne życie , rzuciłem alkohol męcząc się rok z objawami odstawiennymi, Benzo przy alkoholu to cukierki , ja biorę co 3 dni , co tydzień , czasem cały tydzien lub 2, a potem robię przerwę z tydzień , po prostu umiem to kontrolować , baclofen jem raz na tydzień ale dawki 100/150 więc spore . Co jakiś czas robię przerwy, dłuższę od benzo , raz,2 razy do roku , około3,4 tygodnie by sprawdzić stan funkcjonowania bez benzo . Więc uważam te leki skuteczne do leczenia depresji o ile ktoś u mnie to kontrolować, i o ile u niego układ gaba odgrywa jakże istotną rolę jak u mnie.

 

ps6, nie metylo nie próbowałem ale mam kiedyś zamiar , wiesz na razie liczę że bupropion zwiększy mi dopaminę chodź w 18-20% bo tyle podobno zwiększa , no i sama odstawka SSRI powinna też spowodować odhamowanie dopaminy . SSRI dobre na depresję lękową,na smutki,zmartwienia . mi to gówno spowodowało apatie totalną , więc ratuję się raz na tydzień baclo no i benzo co jakiś czas , troszeczke pomaga , no i czekam aż ten bupro się załaduję , 3 dni dopiero biorę nic nie czuję , a potem zwiększe do 300 mg. o ile będzie taka potrzeba a na pewno będzie , na razie miesiąc dam sobie na 150 mg i będę sprawdzał poprawę w apati w zainteresowaniach. Bo teraz gdyby nie baclo nie napisał bym tak dużo , uwalnia dopaminę i chcę się odpowiadać nawet nieznajomym jak ty w necie , tak to jest ciężko i to muszę naprawić , zniknie apatia , zniknie moja depresja , zaczne wychodzić do ludzi, bo będę czuł potrzebe się wygadania , teraz tej potrzeby nie czuję , nie chcę mi się nic,dlatego nie wychodzę i się nie realizuję , po 6 latach brania SSRI obudziłem się z ręką w nocniku w tym samym miejscu gdzie byłem kiedyś,znajomych nie mam bo po co "jest fajnie" "upojony tłum ludzi w serotoninie" ludzie nie mają pojęcia , jest fajnie puki lek działa , oby nie było za późno jak u mnie , film nawet nie potrafi mnie zainteresować ,dzieci mojego brata są mi obojętne , nie ma radości ze zwykłych rzeczy , dlatego podkreślę że SSRI są dla mnie bardziej szkodliwę niż benzo, jest cięzko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stracilam już wiare w jakiekolwiek antydepresanty... Mialam przerwę trzy miesiące, biore Wellbutrin i....nic. Wczesniej dzialal od pierwszego dnia. Miał ktoś tak?

 

a jakie dawki brałeś wella ?? ja nie mogę nic powiedzieć bo biorę 3 dzień 150 i nic nie czuję , wiec nic nie mogę powiedzieć jak na mnie działa. bo jeszcze nie zaczął działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, powodow moze byc tysiac. Podam kilka mozliwych, ktore przychodza mi do glowy:

Bupro przede wszystkim blokuje wychwyt zwrotny, zatem zeby dzialalo, trzeba cos robic. Zbyt niska dawka. Tolerancja krzyzowa z czyms innym. Czesc dobroci moze pochodzic z antagonizmu rec. nikotynowych - moze masz to za soba? Masz "inne" receptory niz ja - mam na mysli, ze u Ciebie potrzeba wiecej czasu na ich zmiany, a mimo wszystko dopaminowe sa metabotropowe - reakcja moze zajsc w ciagu chwili, dni a nawet miesiecy, taki juz ich urok. W ekstremalnych sytuacjach brak witamin i niezbednych substancji, takich jak potas, wapn czy tiamina[wit B1], ale raczej watpie w to ostatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nigdy nie brałem żadnych stymulantów , ani nigdy nie brałem takich leków , tylko SSRI ,więc powinno coś działać , a ja to biorę i nic nie czuję że coś biorę. dziwne

 

-- 18 mar 2015, 22:41 --

 

"Bupro przede wszystkim blokuje wychwyt zwrotny, zatem zeby dzialalo, trzeba cos robic" mysle ze to jest najprawdopodobniejsze , bo ja nic w sumie nie robie , no i toi że potrzeba u mnie więcej czasu

 

-- 18 mar 2015, 23:57 --

 

Ricah, a 150 XR dobra dawka na początek ? jak myślisz ile pojechać na takiej dawce ?

 

-- 19 mar 2015, 00:01 --

 

i czy spoko jest potem na przykład zwiększyć o połówkę np 150 + połówka 75 . mimo że się nie powinno dzielić? żeby od razu nie wskakiwać na 300 , czy lepiej od razu ze 150 wskoczyć na 300?

 

-- 19 mar 2015, 01:52 --

 

Ricah, jeszcze jak się odniesiesz do łączenia l-doby [mucuna pruriens] czy chociażby l-tyrozyny z bupropionem , to o czym pisał ps6, ,myślisz że to może bardziej podziałać na anhedonie i wzmocnić efekt dopaminowy bupropionu?

 

-- 19 mar 2015, 11:03 --

 

i jeszcze czy wella dobrze jest zażywać na czczo ? ja tak robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ricah, a 150 XR dobra dawka na początek ? jak myślisz ile pojechać na takiej dawce ?

 

-- 19 mar 2015, 00:01 --

 

i czy spoko jest potem na przykład zwiększyć o połówkę np 150 + połówka 75 . mimo że się nie powinno dzielić? żeby od razu nie wskakiwać na 300 , czy lepiej od razu ze 150 wskoczyć na 300?

Wiadomo, ze trzeba od czegos zaczac. Ale skoro nie czujesz dzialania na 150 i nie masz silnych ubokow, to wskakiwalbym od razu na 300

 

Ricah, jeszcze jak się odniesiesz do łączenia l-doby [mucuna pruriens] czy chociażby l-tyrozyny z bupropionem , to o czym pisał ps6, ,myślisz że to może bardziej podziałać na anhedonie i wzmocnić efekt dopaminowy bupropionu?

L-dopa jest stosowana w leczeniu Parkinsona i jak dla mnie, moze wyrzadzic wiecej szkod niz pozytywow, biorac pod uwage dluzszy okres stosowania, nie mowiac juz o samych skutkach ubocznych. Ale jezeli bys sie uparl - postaraj sie zdobyc chociaz karbidope. Razem wykazuja synergie, gdyz karbidopa blokuje rozklad lewodopy.

Co do l-tyrozyny, z tego co pamietam, to nie rozpuszcza sie w tluszczach, a tym samym nie przechodzi przez bariere krew-mozg. Sam stosowalem w postaci suplementu i 0 efektu.

 

Na Twoim miejscu pomyslalbym o kurkuminie[substancja czynna w kurkumie, slaby imao i antagonista 5-ht2c, w samej kurkumie jest jej okolo 2-5%], pieprzu czarnym[zwieksza bioodostepnosc kurkuminy], nikotynie[zwieksza ilosc dopaminy], roznych witaminach i mineralach[szczegolnie potas i wapn, potas np. w postaci soli o obnizonej zawartosci sodu - ale tez nie w druga strone, zeby nie nabawic sie mielinolizy mostu, wapn jako mak/ew. w postaci chelatow], zdrowej diecie, ruchu[endorfiny blokuja gaba -> wieksza podaz dopaminy], abstynencji seksualnej[upregulacja receptorow, wieksze stezenie dopaminy oraz brak przestymulowania]. Mozesz tez poszukac zywnosci, ktora jest bogata w tryptofan i jesc jej mniej[tryptofan zmienia sie w serotonine, przechodzi przez bariere krew-mozg].

Zastosuj wszystkie lub zadne, ale kazde z tych rzeczy w jakims stopniu oddzialuje na uklad dopaminergiczny.

 

i jeszcze czy wella dobrze jest zażywać na czczo ? ja tak robie

Well wystepuje w postaci tabletek o przedluzonym uwalnianiu, zatem nie ma wiekszej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ricah, a 150 XR dobra dawka na początek ? jak myślisz ile pojechać na takiej dawce ?

 

-- 19 mar 2015, 00:01 --

 

i czy spoko jest potem na przykład zwiększyć o połówkę np 150 + połówka 75 . mimo że się nie powinno dzielić? żeby od razu nie wskakiwać na 300 , czy lepiej od razu ze 150 wskoczyć na 300?

Wiadomo, ze trzeba od czegos zaczac. Ale skoro nie czujesz dzialania na 150 i nie masz silnych ubokow, to wskakiwalbym od razu na 300

 

Ricah, jeszcze jak się odniesiesz do łączenia l-doby [mucuna pruriens] czy chociażby l-tyrozyny z bupropionem , to o czym pisał ps6, ,myślisz że to może bardziej podziałać na anhedonie i wzmocnić efekt dopaminowy bupropionu?

L-dopa jest stosowana w leczeniu Parkinsona i jak dla mnie, moze wyrzadzic wiecej szkod niz pozytywow, biorac pod uwage dluzszy okres stosowania, nie mowiac juz o samych skutkach ubocznych. Ale jezeli bys sie uparl - postaraj sie zdobyc chociaz karbidope. Razem wykazuja synergie, gdyz karbidopa blokuje rozklad lewodopy.

Co do l-tyrozyny, z tego co pamietam, to nie rozpuszcza sie w tluszczach, a tym samym nie przechodzi przez bariere krew-mozg. Sam stosowalem w postaci suplementu i 0 efektu.

 

Na Twoim miejscu pomyslalbym o kurkuminie[substancja czynna w kurkumie, slaby imao i antagonista 5-ht2c, w samej kurkumie jest jej okolo 2-5%], pieprzu czarnym[zwieksza bioodostepnosc kurkuminy], nikotynie[zwieksza ilosc dopaminy], roznych witaminach i mineralach[szczegolnie potas i wapn, potas np. w postaci soli o obnizonej zawartosci sodu - ale tez nie w druga strone, zeby nie nabawic sie mielinolizy mostu, wapn jako mak/ew. w postaci chelatow], zdrowej diecie, ruchu[endorfiny blokuja gaba -> wieksza podaz dopaminy], abstynencji seksualnej[upregulacja receptorow, wieksze stezenie dopaminy oraz brak przestymulowania]. Mozesz tez poszukac zywnosci, ktora jest bogata w tryptofan i jesc jej mniej[tryptofan zmienia sie w serotonine, przechodzi przez bariere krew-mozg].

Zastosuj wszystkie lub zadne, ale kazde z tych rzeczy w jakims stopniu oddzialuje na uklad dopaminergiczny.

 

i jeszcze czy wella dobrze jest zażywać na czczo ? ja tak robie

Well wystepuje w postaci tabletek o przedluzonym uwalnianiu, zatem nie ma wiekszej roznicy.

 

Jak ktoś nie ma karbidopy to L-dopę można łączyć z egcg ( inhibitor dekarboksylazy ) bo inaczej będzie działać obwodowo a nie na oun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu pomyslalbym o kurkuminie[substancja czynna w kurkumie, slaby imao i antagonista 5-ht2c, w samej kurkumie jest jej okolo 2-5%], pieprzu czarnym[zwieksza bioodostepnosc kurkuminy], nikotynie[zwieksza ilosc dopaminy], roznych witaminach i mineralach[szczegolnie potas i wapn, potas np. w postaci soli o obnizonej zawartosci sodu - ale tez nie w druga strone, zeby nie nabawic sie mielinolizy mostu, wapn jako mak/ew. w postaci chelatow], zdrowej diecie, ruchu[endorfiny blokuja gaba -> wieksza podaz dopaminy], abstynencji seksualnej[upregulacja receptorow, wieksze stezenie dopaminy oraz brak przestymulowania]. Mozesz tez poszukac zywnosci, ktora jest bogata w tryptofan i jesc jej mniej[tryptofan zmienia sie w serotonine, przechodzi przez bariere krew-mozg].

Zastosuj wszystkie lub zadne, ale kazde z tych rzeczy w jakims stopniu oddzialuje na uklad dopaminergiczny.

 

Zgadzam się z tym, szczególnie kurkumina (są dostępne suplementy z pieprzem), nikotynę bym sobie darował (zbyt dużo negatywów), dieta, ruch (bardzo ważny, ostatnio podawałem badanie które wskazuje, że ruch downreguluje 5-HT2c - co też ma działanie pro-dopaminowe), abstynencja seksualna jak najbardziej (wiadomo, że po każdym stosunku rośnie prolaktyna a spada dopamina). Abstynencja od tryptofanu też jest dobrym pomysłem, chociaż to trudne bo tryptofan jest prawie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma interakcji żadnych bupropionu z kurkumą??? bo jak tak to to kupuję od zaraz :DD zobacze tylko jaka cena i chyba będe brał jak to ma pomóc

witaminy i minerały biorę i to najmocniejsze jakie są z olimpu Vitamin multiple SPORT

seksu nie uprawiam w ogole tylko czasami się masturbuję ale to raz na tydzień.

 

"[endorfiny blokuja gaba -> wieksza podaz dopaminy]" jakoś nie mogę się przekonać do tego że gaba i benzodiazepiny maja aż tak duży wpływ na uwalnianie dopy

 

podsumowując co najlepiej zamówić żeby było skuteczne na dopaminę(bez interakcji z bupro) i żeby pieniądze nie poszły na marne , jestem w ciężkiej sytuacji finansowej więc chcę kupić raz a dobrze , wychodzi na to że ta kurkumina??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×