Skocz do zawartości
Nerwica.com

AntyD które wspomogą erekcje i libido


JonTravolta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. Szukam jakiś opinii na temat leków, które pomagają w stanach lekowych i depresji przywrócić normalne wzwody i libido. Aktualnie od 3 miesięcy mam takiego dola, ze ciagle o tym myśle i wspomaganie nawet się viagra czasem nie działa. Czytałem coś o BUPROPION. Aczkolwiek żadnych opinii. 

 

Moze się ktoś udzielić, kto miał taki problem i jakieś leki mu pomogły ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JonTravolta no wlasnie tak jak piszesz, przeczytaj jeszcze raz wypowiedz exodusa

Jak Ci nie zbije libido to juz sukces. Pewnie reakcja jest inna dla kazdego.

Wenlafaksyna mnie nakrecala

Slyszalam, ze sertalina stosunkowo malo zabija. I Moklobemid moze byc ok.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Aurora88 napisał:

"Nie zbijający" libido jest jakby co escitalopram. Nie pomaga, ale nie wpływa na libido, co jest chyba fajne.

No nie do końca. Escitalopram należy do SSRI i ma... najwyższy statystyczny odsetek powodowania dysfunkcji seksualnych.

Dotyczy to co prawda citalopramu, a nie escitalopramu, ale to prawie to samo jak kiedyś wyjaśniałem. Cieszę się, że należysz do 27,3% ludzi u których nie wystąpiły dysfunkcje seksualne po citalopramie/escitalopramie. Leki przeciwdepresyjne bez tego "gratisu" to tianeptyna (atypowy LPD, NIE SSRE!), moklobemid (RIMA/IMAO A), bupropion (NDRI), mianseryna/mirtazapina (heteryki-czterocykliki), trazodon (SARI). No i to tyle z tych ważniejszych.

 

The SSRIs are reported to cause sexual dysfunction in the following descending order of frequency: citalopram 72.7%; paroxetine 70.7%; sertraline 62.9%; fluvoxamine 62.3%; fluoxetine 57.7%28.
Paroxetine produces more delay of orgasm or ejaculation than fluvoxamine, fluoxetine and sertraline 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się podzielić tą informacją, bo poza mną dużo osób w wątku o esci pisało, że nie ma problemów. Ale dobrze, że to sprecyzowałeś. Możesz zrobić dopisek pod moją odpowiedzią czy coś, skoro jesteś moderatorem 🙂 Nie chcę nikogo w błąd wprowadzać. 

 

6 minut temu, Lord Cappuccino napisał:

Dotyczy to co prawda citalopramu, a nie escitalopramu, ale to prawie to samo jak kiedyś wyjaśniałem

W którym miejscu? Dasz link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli natomiast lekarz nie zezwala na odejście od SSRI/trzeba brać je dalej - to co można zrobić? Jeżeli chodzi o sam wzwód/potencję czy możliwości "dojścia" u kobiet... wszedł na rynek sildenafil (subst. czynna oryg. Viagry z niebieskich tabletek) w generycznych lekach OTC (bez recepty). Ceny z kosmosu, wyższe niż preparaty Rp. na 100% od lekarza, majątek za 2/4 tabletki... no ale bez papierka. Dla wielu to zaleta. Jeżeli chodzi o libido czyli "chęć" i przyjemność to pozostaje dokładka do menu - trazodon (Trittico CR), mianseryna (Lerivon) lub mirtazapina (Remeron). Wszystkie decyzje podejmowane i konsultowane z/przez lekarza/em! Wróć... trazodon (i antagonisty 5-HT2a ogólnie) wzwód też poprawi. Czasami nawet za bardzo (patrz: priapizm)

 

Citalopram (to co występuje na rynku pod tą nazwą międzynarodową i licznych zamienników) to racemat/mieszanina racemiczna dwóch enancjomerów R-citalopramu i S-citalopramu (escitalopramu) w stosunku 50%/50%. Enancjomery czy w ogóle izomery to związki optyczne, których cząsteczka chemiczna jest dokładnie taka sama, ale wygląda jak lustrzane odbicie (prawa vs. lewa dłoń), co może zmieniać jej właściwości farmakodynamiczne i działanie. Escitalopram to po prostu 100% S-citalopramu.

 

Zatem: 40mg citalopramu zawiera:

- 20mg R-citalopramu (jest nieczynny przeciwdepresynie) i 20mg S-citalopramu (escitalopramu).

A 20mg escitalopramu zawiera:

20mg S-citalopramu (escitalopramu)

 

Jest to równoważne.

 

Pojawiły się wzajemnie wykluczające się badania czy R-citalopram, który jest nieaktywny przeciwdepresyjnie, ale aktywny biologicznie - wzmacnia czy osłabia działanie przeciwdepresyjne działanie S-citalopramu. Rózni ludzie doszli do różnych wniosków, ale wiele z badań zachwalających wyższość escitalopramu nad citalopramem było sponsorowanych przez H.Lundbeck (czyli producenta obu, oryginalnych leków) i pojawiało się akurat w czasie, gdy wygasł patent na citalopram i H.Lundbeck składało do sądu wniosek o patent na escitalopram. Stąd oskarżenia o nieetyczną praktykę marketingową zwaną evergreening. Co nie przekreśla faktu, że oba leki są skuteczne i w pewien sposób innowacyjne, ale po prostu producent chciał wyciągnąć więcej kasy z tego tortu niż mógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×