Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Poznań] Poznań...okolice...


drań

Rekomendowane odpowiedzi

To jak tam - meeting za pare dni ?

 

Parę nowych osób już dołączyło (biała kartka łatwo widoczna ;) ), ale jak ktoś jeszcze nie miał okazji to w ten weekend tradycyjnie:

sobota (05.07) zbiórka o 19:00 pod pręgierzem, kartka będzie, wpadać, nie wahać się :D reszta info patrz posty powyżej :mrgreen:

 

c.d... ;)

 

Sobota (12.07) zbiórka o 19:00 pod pręgierzem na starym :great: ktoś będzie trzymał białą kartkę itd tradycyjnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super! :P

 

-- 18 lip 2014, 19:17 --

 

Myślę, że mogę w imieniu kilku osób poinformować o kontynuacji naszych forumowych spotkań. Zatem jutro, tj. w sobotę o g. 19:00 zbieramy się pod pręgierzem. Zapraszamy także nowe osoby w każdym wieku ;)

 

-- 18 lip 2014, 19:24 --

 

W zeszłym tygodniu było nas kilkunastu, ale może uda nam się pobić ten rekord :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję sobie wyobrazić jak wyglądają te spotkania. Podczas depresji możliwość kontaktu z drugim człowiekiem jest poważnie ograniczona. Nie wspominając już o przeżywaniu pozytywnych emocji, które są jak monety którymi płacimy innym za przebywanie z nami. Z drugiej strony, możliwość rozmowy jest potrzebna, pozwala zapomnieć na parę chwil o tym co nami miota. Pojawia się też kwestia, na ile w pubie można wytworzyć atmosferę psychoterapeutyczną, taką która zachęci do uzewnętrznienia się nawet tych, co zwykle stronią od tego. Może ktoś podzieli się swoimi wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jos2, wygląda to tak, że spotykamy się grupą przy większym stoliku i każdy mówi o czym chce. Zgadza się, że w depresji ciężko o normalne zdrowe kontakty, dlatego myślę, że w takiej grupie tolerancja na słabszą formę jest znacznie wyższa niż u "normalsów". Osobiście, kiedy czuję się jak ostatnie gówno to nie mam sił na takie wyjścia, ale jeśli tylko czuję się znośnie wychodzę i to trochę pomaga. Każdy w tej grupie boryka się z jakimiś zaburzeniami.

PS. Z tego co wiem w tę sobotę spotkania na St. Rynku wyjątkowo nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. My sie juz tu znamy lepiej lub mniej albo wcale. Każdy mowi o czym chce i pije co chce. Jedni piwo inni cole a ktoś sok. Jak chcemy to gadamy o mundialu jak chcemy to o prochach a jak chcemy to sie kompiemy. Ha ha. Jak mam ochotę powiedzieć o swoim syfie to to robię. Przynajmniej wiem ze jestem zrozumiany bo każdy tu cos ma. Ale jeśli nie mam ochoty to nie mówię. Zawsze jest o czym pogadać. Czy to terapia? Nie wiem bo nigdy na niej nie byłem i nie będę ale spotkania są fajne i bardzo sie szanujemy na wzajem. Zapraszam Cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, grupa ma charakter otwarty*

* nie dotyczy osób, które nigdy nie miały zaburzeń depresyjno-nerwicowych, obsesji, fobii, schizofrenii, aspergera i ogólnie pojętych zaburzeń afektywnych a ich nastrój jest stabilny do granic mdłości

 

-- 28 lip 2014, 16:52 --

 

Kto jeszcze jedzie na Woodstock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jos2, sears, wlećcie któregoś razu. Nowe osoby są jak najbardziej mile widziane. Ostatnio trochę nowych osób dołącza i się szybko aklimatyzuje ;) W ten weekend spotkania na mieście nie było, bo był wspólny wypad nad jezioro i grillowanie z soboty na niedziele, ale wkrótce zapewne będzie standardowe spotkanie. Wrzucę info jak się będzie coś kroiło. Zapraszamy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia parafialne c.d :

Sobota (02.08) zbiórka o 19:00 pod pręgierzem na starym. Tradycyjnie ktoś będzie trzymał białą kartkę w ręku, więc łatwo rozpoznać ekipę ;) Na miejscu się zobaczy czy pójdziemy do jakiegoś pubu/ogródka, czy może na kontenery albo wartę. Parę osób się dopytywało w wątku, także wpadajcie, jest okazja, zapraszamy :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie w Poznaniu, 04.08.2014

Cześć wszystkim :)

Z tego powodu, że to mój pierwszy post, chciałbym się przedstawić - nazywam się Dawid, mam 18 lat. Od około 24 miesięcy towarzyszy mi derealizacja/depersonalizacja. Nie będę pisał, jakie to jest przygnębiające i pozbawiające chęci do czegokolwiek, bo o tym chyba większość tutaj wie.

Czytając to forum, widziałem tutaj niejeden dialog, który "pisany" nie oddaje tego tak samo, jak oddałaby to rozmowa, sami wiecie o co chodzi. Według mnie, bardzo dużo ludzi nadużywa komputera, zapominając o tym, że rozmowa z drugim człowiekiem twarzą w twarz, jest o niebo lepsza, bardziej realna, niż czytanie tekstu, który ktoś wstukał gdzieś na klawiaturze.

Dlatego też w skrócie, proponuję uzbierać jakąś grupkę 10-15 osób z Poznania, i spotkać się np. na obiad na Starym Rynku, na kawę/herbatę w jakimś miejscu typu Stary Browar. Wyjdźmy w końcu wszyscy z domu, i porozmawiajmy RAZEM o tym, co nas gryzie, "nie możemy bać się otwierać" - słowa mojego psychiatry :) Ja osobiście mam dwie osoby, z którymi mogę o tym porozmawiać, ale też nie do końca, dlatego liczę na Was, może w końcu poznam kogoś, kto zrozumie, o co mi chodzi. Osoby, które nigdy nie doświadczyły danej rzeczy, nie wiedzą co to tak na prawdę znaczy. Na spotkaniu nikt nikogo nie wyśmieje, a jeżeli już do czegoś takiego dojdzie, to zostanie wyproszony.

Piszcie więc, kto byłby chętny się spiknąć i spędzić fajnie czas :) Im więcej się nas nazbiera, tym raźniej będzie! :) Liczę na Was Poznaniacy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Poznań, ekipa forumowa wróciła z Woodstocka. http://oi61.tinypic.com/5pfxhg.jpg ("nerka" to skrócona przez nas nazwa forum Nerwicy, a "eNka" to inne pokrewne forum). Mam nadzieję, że za rok jeszcze więcej osób pojedzie (Dunia, patrzę na Ciebie!)

Do zobaczenia chyba w sobotę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, jutro, czyli w sobotę o g. 19tej zbiórka na Starym tuż przy pręgierzu. Zapraszamy również nowe osoby!

 

-- 14 sie 2014, 14:34 --

 

w tym tygodniu spotkanie wyjątkowo w piątek, o 19:00 pod pręgierzem. Będzie znacznie więcej osób niż w zeszłym tygodniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, czy nadal się spotykacie?

Tak ;)

czy mogłabym dołączyć?

Tak ;)

jeśli tak to powiedzcie proszę kiedy i gdzie

Tak ;) tzn jak będzie się szykował meeting to Tańczący albo ja wrzucimy info. W ten weekend chyba wyjątkowo wypadnie.

 

Tak więc jest 3xTak więc wpadaj śmiało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, czy nadal się spotykacie?

Tak ;)

czy mogłabym dołączyć?

Tak ;)

jeśli tak to powiedzcie proszę kiedy i gdzie

Tak ;) tzn jak będzie się szykował meeting to Tańczący albo ja wrzucimy info. W ten weekend chyba wyjątkowo wypadnie.

 

Tak więc jest 3xTak więc wpadaj śmiało :D

 

 

Oj, jaka szkoda że wypadnie :( Akurat w ten weekend kiedy mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×