Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy na pewno mam objawy negatywne?


Pawełkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakies 7 lat temu mialem taki stan ze nagle w ciagu jednej chwili zaczolem miec takie oslabienie organizmu ze nawet ruszac sie nie moglem bo mnie wszystkie miesnie bolaly, bylem totalnie oslabiony fizycznie i zmeczony stan trwal jakies z dwa lata. Teraz po 7 latach i jak zaczolem brac neuroleptyki aktywizujace jest nawet ok ale i tak jestem oslabiony. Jednak przez te prawie 7 lat bralem na to olanzapine 10 mg i bylem wtedy tez oslabiony oraz mialem brak motuwacji. Czy faktycznie to mogly byc objawy negatywne bo teraz lekarze mi mowia ze nie widza u mnie objawow negatywnych ale moze ja przez te 7 lat sie wyleczylem z nich i teraz nie widac ich u mnie chociaz mam troche brak motuwacji i jestem troche zmeczony. 

 

Lekarze w szpitalu ktorzy mi stawiali diagnoze objawow negatywnych musieli mi falszowac papiery i wpisac falszywe rozpoznanie bo nie bylo refundacji na moje leczenie a na chorobe psychiczna jest refundacja natomiast wtedy mialem wpisane tylko nerwica natrectw wiec nie wiem na ile mam wierzyc im w ta diagnoze. Wpisali mi na poczatku zaburzenia shizotypowe a potem rozwineli to o shizofrenie paranoidalna tylko ja nigdy nie mialem zadnych pozytywnych objawow. Natomiast co do zaburzen shizotypowych to lekarka powiedziala ze musi mi to wpisac ze wzgledu na refundacje leczenia w szpitalu, ja sie nie zgadzalem na to ale nic nie mialem do gadania bo pacjent nigdy nie ma nic do gadania. Teraz nie wiem na co jestem chory bo jak oni tak kombinowali to jak mam im wierzyc a samemu tez ciezko mi sie zdiagnozowac natomiast wiem ze od dziecinstwa mam nerwice natrectw takze to jest pewne natomiast czy mialem objawy negatywne to nie wiem ale mozliwe ze tak. Czy da sie po tylu powiedziec czy to byly objawy negatywne czy nie? 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawełkk napisał:

Witam.

Jakies 7 lat temu mialem taki stan ze nagle w ciagu jednej chwili zaczolem miec takie oslabienie organizmu ze nawet ruszac sie nie moglem bo mnie wszystkie miesnie bolaly, bylem totalnie oslabiony fizycznie i zmeczony stan trwal jakies z dwa lata. Teraz po 7 latach i jak zaczolem brac neuroleptyki aktywizujace jest nawet ok ale i tak jestem oslabiony. Jednak przez te prawie 7 lat bralem na to olanzapine 10 mg i bylem wtedy tez oslabiony oraz mialem brak motuwacji. Czy faktycznie to mogly byc objawy negatywne bo teraz lekarze mi mowia ze nie widza u mnie objawow negatywnych ale moze ja przez te 7 lat sie wyleczylem z nich i teraz nie widac ich u mnie chociaz mam troche brak motuwacji i jestem troche zmeczony. 

 

Lekarze w szpitalu ktorzy mi stawiali diagnoze objawow negatywnych musieli mi falszowac papiery i wpisac falszywe rozpoznanie bo nie bylo refundacji na moje leczenie a na chorobe psychiczna jest refundacja natomiast wtedy mialem wpisane tylko nerwica natrectw wiec nie wiem na ile mam wierzyc im w ta diagnoze. Wpisali mi na poczatku zaburzenia shizotypowe a potem rozwineli to o shizofrenie paranoidalna tylko ja nigdy nie mialem zadnych pozytywnych objawow. Natomiast co do zaburzen shizotypowych to lekarka powiedziala ze musi mi to wpisac ze wzgledu na refundacje leczenia w szpitalu, ja sie nie zgadzalem na to ale nic nie mialem do gadania bo pacjent nigdy nie ma nic do gadania. Teraz nie wiem na co jestem chory bo jak oni tak kombinowali to jak mam im wierzyc a samemu tez ciezko mi sie zdiagnozowac natomiast wiem ze od dziecinstwa mam nerwice natrectw takze to jest pewne natomiast czy mialem objawy negatywne to nie wiem ale mozliwe ze tak. Czy da sie po tylu powiedziec czy to byly objawy negatywne czy nie? 

 

Pozdrawiam

Hej ;) Przede wszystkim zaleciłbym naukę prawidłowego pisania ponieważ to nie jest trudne.

Po drugie, jakie leki bierzesz? Strzelam że albo arypriprazol albo amisulpryd, yep? Jaka dawka?

Ile lat się leczysz? Czy masz jeszcze jakieś zaburzenia/dolegliwości somatyczne, opóźnienia rozwoju fizycznego lub mowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaburzen mowy ani rozwoju co najwyzej moge miec jakies zaburzenia osobowosci.

 

Lecze sie od dziecinstwa na nerwice natrectw natomiast od ok. 25 roku zycia pojawily sie dodatkowo objawy negatywne. 

 

Od 7 lat biore venlaflaksyne a 5 lat temu przez 4 lata brałem tez olanzapine 10 mg. Potem przeszlem na abilify po tych 4 latach na pol roku, teraz biore amisulpiryd od ok 6 miesiecy. Obecnie biore 100 mg amisulpirydu i 150 mg venlaflaksyny. Mam z lekarzem zejsc do 50 mg amisulpirydu. 

 

Nie jest zle ale czasami mam taki brak motywacji szczegolnke jak jestem zmeczony. Taki psychoterapeuta powiedzial mi ze to nie objawy negatywne tylko zalamanie, mozliwe to jest zeby zalamanie oslabilo tak czlowieka fizycznie i zeby przez piec lat odczuwal oslabienie organizmu i brak motywacji, oczywiscie teraz nie jest tak źle jak na poczatku objawow ale i tak jak bylem zdrowy to jest ogromna roznica w porownaniu do tego co jest teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22/6/2019 o 8:52, Pawełkk napisał:

Hola.

Hace unos 7 años tuve un estado tal que, de repente, en un momento comencé a tener un debilitamiento tan grande del cuerpo que ni siquiera podía moverme porque me dolían todos los músculos, estaba totalmente debilitado y el estado de cansancio duró aproximadamente dos años. Ahora, después de 7 años y cómo comencé a tomar la activación de neurolépticos, incluso está bien, pero todavía estoy debilitado. Sin embargo, durante casi 7 años tomé 10 mg de olanzapina y también estaba debilitado y no tenía motivación. ¿Podrían realmente haber sido síntomas negativos porque ahora los médicos me dicen que no ven síntomas negativos en mí, pero tal vez me he curado de ellos durante 7 años y ahora no puedo verlos aunque tengo poca motivación y estoy un poco cansado? 

 

Los médicos en el hospital que me diagnosticaron síntomas negativos tuvieron que darme documentos falsos y escribir un diagnóstico falso porque no había reembolso por mi tratamiento y había un reembolso por una enfermedad mental, pero luego solo tenía neurosis, así que no sé cuánto debería creer en este diagnóstico. Al principio, tipearon trastornos shizotípicos y luego lo desarrollaron sobre la shizofrenia paranoide, solo que nunca he tenido ningún síntoma positivo. Sin embargo, en lo que respecta a los trastornos shizotípicos, el médico me dijo que tenía que escribirme debido al reembolso del tratamiento en el hospital, no estaba de acuerdo, pero no tenía nada de qué hablar porque el paciente nunca tiene nada que decir. Ahora no sé qué estoy enfermo porque cuando estaban a la altura, ¿cómo debería creerles? También me cuesta mucho diagnosticarme, pero sé que desde la infancia tengo neurosis natural también es cierto, pero si tuve síntomas negativos no lo sé, pero es posible que sí. ¿Es posible decir después de todo si estos fueron síntomas negativos o no? 

 

saludos

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22/6/2019 o 8:52, Pawełkk napisał:

Hola.

Hace unos 7 años tuve un estado tal que, de repente, en un momento comencé a tener un debilitamiento tan grande del cuerpo que ni siquiera podía moverme porque me dolían todos los músculos, estaba totalmente debilitado y el estado de cansancio duró aproximadamente dos años. Ahora, después de 7 años y cómo comencé a tomar la activación de neurolépticos, incluso está bien, pero todavía estoy debilitado. Sin embargo, durante casi 7 años tomé 10 mg de olanzapina y también estaba debilitado y no tenía motivación. ¿Podrían realmente haber sido síntomas negativos porque ahora los médicos me dicen que no ven síntomas negativos en mí, pero tal vez me he curado de ellos durante 7 años y ahora no puedo verlos aunque tengo poca motivación y estoy un poco cansado? 

 

Los médicos en el hospital que me diagnosticaron síntomas negativos tuvieron que darme documentos falsos y escribir un diagnóstico falso porque no había reembolso por mi tratamiento y había un reembolso por una enfermedad mental, pero luego solo tenía neurosis, así que no sé cuánto debería creer en este diagnóstico. Al principio, tipearon trastornos shizotípicos y luego lo desarrollaron sobre la shizofrenia paranoide, solo que nunca he tenido ningún síntoma positivo. Sin embargo, en lo que respecta a los trastornos shizotípicos, el médico me dijo que tenía que escribirme debido al reembolso del tratamiento en el hospital, no estaba de acuerdo, pero no tenía nada de qué hablar porque el paciente nunca tiene nada que decir. Ahora no sé qué estoy enfermo porque cuando estaban a la altura, ¿cómo debería creerles? También me cuesta mucho diagnosticarme, pero sé que desde la infancia tengo neurosis natural también es cierto, pero si tuve síntomas negativos no lo sé, pero es posible que sí. ¿Es posible decir después de todo si estos fueron síntomas negativos o no? 

 

saludos

Drogi, pozdrawiam wszystkich na forum.
Przedstawiam się, jestem z Chile i byłam bardzo zainteresowana, ponieważ mam Prostą Schizofrenię, która po prostu nie ma nic, może ma najbardziej negatywne objawy, mówię im, że mam 57 lat i że odkąd mam pamięć, spędziłam więcej czasu leżąc w łóżku, zupełnie bez siły, a przez lata było gorzej, dziś myślę o całkowitej niepełnosprawności (88%) i wykonuję podstawową rzecz, jaką jest pamiętnik, czyli po prostu coś zjeść, palić, iść do kąpiel itp., i przestaję chodzić szczęśliwie co 15 dni, a kiedy to robię, powoduje to ogromne zaniedbanie, nie podoba mi się przeciwnie, jest to uczucie agonii, wziąłem wszystkie leki przeciwpsychotyczne i praktycznie żadnej pomocy, schizofrenię najprostszy to ten, który ma najgorszą reakcję na leczenie, ponieważ brak energii, przyjemności, mgła mózgowa i anihilacja woli, które nie pozwalają na wykonywanie codziennych zadań ani na kontakty towarzyskie, są bezpośrednio związane z uszkodzeniem poznawczym, które miało miejsce W tym podtypie schizofrenii i dlatego leki nie reagują. Wziąłem rysperydon i pomógł mi poznawczo, miałem trochę motywacji, ale miałem ciężką duszność i bezdech senny i musiałem przerwać, a potem użyłem arypiprazolu (abilify) i spowodowało to dla mnie karanie (niemożność przestania się poruszać) udręka była okropna, potem poszedłem do Olanzapiny (Syprexa) Byłem bardzo uspokojony i spałem cały dzień, i wielki przyrost masy ciała, potem Ziprasidone (Zeldox) tutaj znowu akatyzja, ale mniej niż z arypiprazol, ale z samobójczymi pomysłami i zniekształceniem obrazów w telewizji, następnie amisulpryd (Solian) 1 półtora miesiąca do 50 mg, a podwyższenie prolaktyny mnoży się x 18 razy, a na koniec w tym, czym jestem teraz Quetiapine, który jest bardzo uspokajający i kosztuje dużo się budzi, chociaż biorę tylko 50 mg, bez libido jak wszystkie leki przeciwpsychotyczne, przybrałem na wadze, ale niewiele, a najgorsze jest to, że muszę czekać, ponieważ nie mam już żadnych opcji leczenia, jest to, że Prawie codziennie mam straszne koszmary, które wywoływały u mnie szumy uszne (różne w uszach). Jak zrozumiecie, nie znam języka polskiego, dlatego wykonałem tłumaczenie z tłumaczem Google, który, jak sądzę, nie jest tak dokładny, ale jest to tylko w ten sposób muszę się z tobą komunikować,
Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak wyglada shizofrenia prosta? Jak dziala kwetiapina w porownaniu do olzapiny na natrectwa myslowe? Czy ona tez aktywizuje w malych dawkach? Ja bralem olzapine i bylem bardzo oslabiony po niej natomiast sennosci nie mialem. Przytylem sporo po olzapinie, a po kwetiapinie tez sie tyje jak po olzapinie czy troche mniej? Jak z libido jesli chodzi o kwetiapine? 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej się zastanawiam, że OCD, czy tez jakieś natręctwa to nie jest to co jest u mnie albo jakieś ADD

 

podejrzewałem schize prostą

 

ale to mi bardziej pasuje

 

jedno i drugie nie pozwala osiągnąc celu, mam tysiąc myśli odciagających mnie od celu

 

musze przerwać to błędne koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×