Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica adaptacyjna


kapralis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podczas mojego leczenia zdiagnozowano mi zaburzenie pt. "Nerwica Adaptacyjna". Wie lub zna ktoś może jakieś książki, źródła internetowe, które mogłyby mi bardziej naświetlić sprawę co to jest? Mało na ten temat sam znalazłem - raptem kilka wzmianek na necie, a chciałbym sie z tym bardziej zapoznać bo wtedy bedzie wiedzial z czym walcze :-) Generalnie moja nerwica ujawnila sie w niedlugim czasie po moich zareczynach i poł roku po wyprowadzce z domu do dziewczyny. Sam nie wiem jak to teraz doprowadzic to stanu funkcjonalnosci a to co mi przeszkadza najbardziej to ciaglu lek i bol w klatce piersiowe i dziwne uczucie w zołądku, a takze antretne mysli nt. mojego zwiazku, z ktorymi jednak daje sobie juz coraz lepiej rade :-) Z góry dzieki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie może chodzić o: Reakcję na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne F43. Po przeżyciu wyjątkowo nieoczekiwanego ,,stresującego '' wydarzenia życiowego mogą wystąpić zaburzenia o określonym obrazie psychopatologicznym i przebiegu. To samo może dotyczyć zaburzeń obserwowanych w okresie adaptacji do istotnych zmian życiowych lub do następstw trudnych ,,stresujących" wydarzeń życiowych mających mniejsze znaczenie urazowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×