Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poczucie własnej wartości


Angel26

Rekomendowane odpowiedzi

Niska samoocena to część mojego życia. Nie wyobrażam sobie żebym kiedykolwiek potrafiła o sobie myśleć jak o KIMŚ

Sobie nie wyobrażasz ale się da. Ja też kiedyś byłem nic nie wartym gównem i chciałem się zabić i wierzyłem że świat będzie lepszy beze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nigdy nie było dobrze, żyje tak jak jest choć większego sensu mojego istnienia nie widzę

sensu istnienia w to nie mieszaj, rozmawiamy o tu i teraz, nie o filozofii. Ja też nigdy nie widziałem "sensu istnienia", co nie znaczy że mam wegetować.

 

-- 03 lis 2012, 14:23 --

 

dominika92, to wszystko jest do nadrobienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mushroom, chyba nie wszystko..choćby nie wiem ile razy próbowała być bardziej kobieca i nauczyć się tego wszystkiego co kobity potrafią to nigdy nie wychodzi. A zawsze kończy się tak samo. Wyciem, jaka jestem beznadziejna, paskudna, niezadbana i jak nic nie umiem zrobić. :| Tylko że tu nie chodzi jak to stwierdził chłopak o to że "pozwalam by głupie malowanie paznokci " popsuło mi nastrój a o coś więcej..właśnie o tą głupią samoocenę.. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że nie umiem koło siebie nic zrobić ( malować paznokci, malować się, regulować brwi, układać włosy) i faktem jest że do czego bym się nie zabrała i tak to porzucam..tu nie ma nic zmyślonego niestety. :(:(

A zaczęło się od tego, że wczoraj po raz kolejny próbowałam pomalować paznokcie i jako że oczywiście mi nie wyszło zaczęłam siebie katować...niestety tak jest..nic nie potrafię i jestem beznadziejna..:(

No to ja jestem gorsza od Ciebie, bo po prostu mi sie nie chce robic takich rzeczy, jestem zbyt leniwa :twisted:

Katować sie, z powodu nieumalowania paznokci ? :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że nie umiem koło siebie nic zrobić ( malować paznokci, malować się, regulować brwi, układać włosy) i faktem jest że do czego bym się nie zabrała i tak to porzucam..tu nie ma nic zmyślonego niestety.
i bez tego ładnie wyglądasz, na pewno lepiej niż wiele przesadnie wymalowanych i tapetowanych panien.

 

sensu istnienia w to nie mieszaj, rozmawiamy o tu i teraz, nie o filozofii. Ja też nigdy nie widziałem "sensu istnienia", co nie znaczy że mam wegetować.
pracując zawodowo też wegetowałem praca- dom- w weekend chlanie i tak w koło prze wiele lat no ale przynajmniej za własne pieniądze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że nie umiem koło siebie nic zrobić ( malować paznokci, malować się, regulować brwi, układać włosy)

Ja tez nie... dlatego istnieja gabinety kosmetyczne i salony fryzjerskie... nie umiem tez wymieniac rur i wzywam hydraulika ale czy to czyni ze mnie gorszego czlowieka? Nie musze umiec wszystkiego

 

A zaczęło się od tego, że wczoraj po raz kolejny próbowałam pomalować paznokcie i jako że oczywiście mi nie wyszło zaczęłam siebie katować...niestety tak jest..nic nie potrafię i jestem beznadziejna..:(

Bzdura Domis .. NIE musisz umiec malowac paznokci... mnie nigdy tak nie wyjda jak mojej kosmetyczce bo ona jest profesjonalistka ..a ja nie musze. Jak slusznie zauwazylas byl to pretekst do pokatowania siebie. Mam wrazenie, ze Twoja mama musiala byc bardzo wymagajaca i krytyczna..a moze tata?

Ja ostatnio przerzucilam sie na manicure hybrydowy i mam spokoj na 3 tygodnie robiac w domu wszystko co trzeba a moje paznokcie wygladaja jakbym wyszla z salonu. Cudny wynalazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mushroom, chyba nie wszystko..choćby nie wiem ile razy próbowała być bardziej kobieca i nauczyć się tego wszystkiego co kobity potrafią to nigdy nie wychodzi. A zawsze kończy się tak samo. Wyciem, jaka jestem beznadziejna, paskudna, niezadbana i jak nic nie umiem zrobić. :| Tylko że tu nie chodzi jak to stwierdził chłopak o to że "pozwalam by głupie malowanie paznokci " popsuło mi nastrój a o coś więcej..właśnie o tą głupią samoocenę.. :-|

A sama próbowałaś czy jakaś inna kobieta Ci w tym pomagała? Bo nie wszystko wychodzi jak sami próbujemy.

 

-- 03 lis 2012, 14:33 --

 

Czasem po prostu wszystko człowieka przerasta a do tego jak się nie wierzy w siebie to już wszystko do bani. Ja też paznokci nie umiem malować.

ja też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, mama...:( Doszłyśmy już do tego na terapii z psycholog...Choć mama głównie naciskała na super błysk w mieszkaniu..

Pewnie masz rację...Nie wiem skąd to poczucie, że muszę wszystko..i wszystko perfekcyjnie..

 

bittersweet, czytanie ze zrozumienie się kłania. Nie chodzi o sam fakt malowania paznokci specjalne to podkreśliłam...

 

-- 03 lis 2012, 14:35 --

 

Mushroom, sama, nie mam nikogo kto by mi pomógł niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominiko92, Ty nie musisz próbować być bardziej kobieca, bo po prostu jesteś. Twoja subtelna uroda nie potrzebuje poprawek, uwierz mi :!::!:

Młodość też Cię zdobi pięknie... :!:

Te wszystkie powody Twojej niskiej samooceny są bezzasadne.

Naprawdę żałuję, że nie możesz mnie odwiedzić...bo to temat do dłuższego pogadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw, ja nie uważam się za brzydką..ja uważam się za niezadbaną i niedouczoną :( Nie chcę, żeby było, że jestem próżna i chodzi mi o wygląd, bo daleko mi do tego..ale nie jest też tajemnicą, że człowiek jak zrobi coś w okół siebie to od razu lepiej się czuje niż z zarośniętymi brwiami, zapuszczonymi włosami, w dresie i rozciągniętej koszulce. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z brakiem samooceny każdy powód jest dobry by się biczować..Zacznie się od paznokci a potem wychodzą wszystkie porażki jakie kiedykolwiek były :|

Skąd ja to znam. Mam tak samo. Zawsze się coś znajdzie co utwierdza mnie w przekonaniu że jestem beznadziejna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mushroom, nie mam. Co jest kolejnym powodem mojej niskiej samooceny. Nie pracowałam. Moje problemy zaczęły się w gimnazjum i wtedy wszyscy się ode mnie odwrócili bo mimo, że miałam sporo nieobecności przez nerwicę nadal się dobrze uczyłam i miałam dobre oceny. Poznałam kiedyś kogoś przez forum. Osoba ta odwróciła się ode mnie jak zaczęło jej być lepiej i jak pogodziła się ze swoją starą przyjaciółką. :/

 

-- 03 lis 2012, 14:41 --

 

bittersweet, czytanie ze zrozumienie się kłania.

Spokojnie, dużo tu emocji negatywny. Szkoda jakby się w kłócenie przerodziły.

 

tak wyszło. niespecjalnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominika92, nie to miałam na myśli, tylko fakt, że młoda, ładna dziewczyna nie musi wykonywać jakichś specjalnych, dodatkowych zabiegów, by wyglądać dobrze.

 

A tak naprawdę, nawet z zarośniętymi brwiami, zapuszczonymi włosami, w dresie i rozciągniętej koszulce. , można wyglądać dobrze, gdy serce gorące i dusza życzliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z brakiem samooceny każdy powód jest dobry by się biczować..Zacznie się od paznokci a potem wychodzą wszystkie porażki jakie kiedykolwiek były :|

Skąd ja to znam. Mam tak samo. Zawsze się coś znajdzie co utwierdza mnie w przekonaniu że jestem beznadziejna.

też tak mam, psycholog do której chodziłem kiedyś mówiła mi np. nie jesteś takim zerem skończyłeś studia a ja na to że to beznadziejne i łatwe studia nic nie warte, albo pracowałeś 4 lata w jednej firmie a ja na to bo potrzebowali frajerów którzy robią za pół przeciętnej stawki i można bez obawy się na nich powyżywać itd, itd. te moje rzekome osiągnięcia życiowe są nic nie warte, zawsze widzę tylko negatywne aspekty wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×