Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

deoodeoo, U mnie działa dobrze, silnie przeciwlękowo. Większość ludzi jednak na lęki poleca częściej paroksetynę niż sertralinę. Na mnie np. paroksetyna źle działała. Ja ze swojej strony polecam sertralinę, ale musisz sam/a przetestować na sobie bo być może należysz do grupy tych osób u których lepiej działa paroksetyna. Na lęki można jeszcze rozważyć wenlafaksynę, która dodatkowo może Ciebie nakręcić i spowodować więcej sił fizycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec co lepsze biore klompiramine i wlasnie jest ostatnio lipnie nie dziala u mnie na leki niewiem czy zepsulem dzialanie piciem wiec pytam co lepsze paro czy sertra co wziasc od lekarza?

 

-- 24 paź 2015, 16:18 --

 

wlasnie paro tez bralem ale na natrectwa nie dzialala zabardzo a na leki sam niewiem moze ? i co tu zrobic ;d najlepiej jak by dolaczyl paro i serte ahah ;d tak bralem i nic nie bylo mi ;d

 

-- 24 paź 2015, 16:19 --

 

nawet 100mg serty walilem przy 150 anafranilu i 20 paro ;d moze byc takie polaczenie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deoodeoo, Czytałeś to co do Ciebie napisałem? NIE wolno bez wiedzy lekarza dawkować ani łączyć ze sobą leków. To nie są cukierki. Możesz spytać swojego lekarza. Poza tym SSRI chyba nie łączy się ze sobą. Natomiast o połączeniu SSRI+TLPD słyszałem. A dlaczego upierasz się przy tym Anafranilu skoro pisałeś/aś, że nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem czy dziala przerwe mialem i znowu biore i czuje sie jakos inaczej kiedys bylem pelen energi szczescia i to minelo wraz z piciem wiec mysle zeby dodac serte skoro wczesniej bralem i nic nie bylo i wydaje mi sie ze pewnosc siebie zwiekszala mi ;d albo wiesz co mozna dodac na pewnosc siebie zeby zwiekszyc o duzy procent ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deoodeoo, U mnie sertralina zwiększyła pewność siebie. Kiedyś też zrobiła to wenlafaksyna. Wydaje mi się, że tutaj rozchodzi się chyba o to, że kiedy dany lek wyzwoli nas od niepokoju, lęków i natrętnych myśli, wtedy automatycznie stajemy się pewniejszymi siebie. Napiszę raz jeszcze. Nie staraj się łączyć samodzielnie żadnych leków. To naprawdę nierozsądne działanie. Może tylko przysporzyć Ci niepotrzebnych kłopotów. Zdrowie ma się tylko jedno. Najlepiej będzie jak o swoich wątpliwościach porozmawiasz z lekarzem. To on ustala Twoje leki. Forum to nie jest lekarz. Nikt tutaj nie ma prawa zmieniać Twojego leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszajac ze soba 3 leki serotoninowe (zwlaszcza silne) ryzykujesz ZS. Jezeli sie o niego otrzesz, to mozesz winic tylko siebie. I tak, piciem jak najbardziej mogles zepsuc dzialanie przeciwlękowe tych lekow.

Jezeli te leki nie sprawdzaja sie u Ciebie, pomysl moze o czyms innym? Np. mirtazapina lub tianeptyna, choc raczej nie sa az tak silne jako anksjolityki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deoodeoo, przede wszystkim przestan mieszac leczenie z rekreacja, w dodatku w tak glupi sposob. Taki miks tez moze sie zadzialac, aczkolwiek ja trazodonu potrzebuje by spac, ma tez dodatkowo dzialac antydepresyjnie.

 

Wazne tez jest, jak dlugo lek brales, zanim oceniles jego skutecznosc. Te leki wymagaja czasu (8-12tygodni) by moc w pelni ocenic ich dzialanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no anafranil jak by powiedziec ju biore gdzies 3 miechy wiec dodam moze sertaline i trazadon da mi lekarz normalnie ?

 

Po kiego wała tyle leków serotoninowych, chłopie po co ci to, załatw sobie coś na dopamine, albo mianseryne lub mirte, trazadon to lipny lek,

choć czasem na niektórych działa, klomipromina+sertralina to jeszcze ujdzie, ale 3 lek na serotonine to już jest przegięcie,

ja kiedyś połączyłem paro 40 mg + wenlafaksyna 150mg i miałem coś w stylu ZS trzymało mnie kilka godzin, wziąłem 2 mg alpry i trochę zeszło,

ale bałem się już o swoje życie. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd... co po niektórzy pomylili chyba fora. To jest forum nerwica, a nie hyperreal, tu ludzie starają się leczyć, normalnie funkcjonować, choć czasami też nie są bez winy, a nie tylko bezrefleksyjnie się naćpać. Jak poszukujesz haju to kup sobie w monopolowym 0,7 i do tego masz fetę albo MDMA. Leki typu SSRI, TLPD (e.g. klomipramina), mianseryna/mirtazapina nie mają potencjału ćpalnego. A jeżeli już musisz uskuteczniać jakieś nieracjonalne, tworzone samodzielnie mixy przepijając je połówką i nie da się Ciebie od tego odwieść to przynajmniej rób to z głową, a nie na pałę jak husaria z szabelką na Panzerkampfwagen VI Tiger. Sam nie jestem zwolennikiem straszenia na każdym kroku mitycznym zespołem serotoninowym, bo wbrew pozorom wcale o niego nie tak łatwo, ale w tym wypadku chłopaki mają rację. Bo to jednak fakt. W 2013 chociażby był przypadek kobiety, który zażywała na stałe fluoksetynę, trazodon i w ciągu dnia przesadziła nieco z Gripexem Max (jednym ze składników jest dekstrometorfan- co oznacza, że wszystkie trzy substancje jakie brała były inhibitorami wychwytu zwrt. serotoniny [m.in.])- wylądowała w szpitalu z pełnoobjawowym zespołem serotoninowym.

 

i na co tera zmienic tianeptyne wlasnie bralem tez i dzialala chcialo mi sie cos robic ale naduzylem phenibutu i znowu leki sie zaczely na co zmieniac?

 

Czemu mnie to nie dziwi... Tyle razy można pisać, że jest to potężny środek wspomagający walkę z lękami, ale jeżeli używa się go doraźnie i z głową, a zawsze znajdzie się jakiś Józek-kosmonauta, który i tak zaraz po otrzymaniu paczki rzuci się na worek strunowy jak świnia do koryta i wpier.doli na pierwszy raz +10g. Przez takich właśnie cymbałów użyteczne substancje, które pomagają normalnym ludziom są wpisywane na wykaz środków odurzających przy każdej nowelizacji. Nie zazdroszczę kaca, objawów odstawiennych i nasilenia lęków.

 

RICAH dobre polaczenie sertalina i trazadon moze to bym wzial ? :D

 

Jak nie wiesz co wziąć, to weź młotek i porządnie pier.dolnij się nim w łeb. Jak zobaczysz gwiazdy to przemyśl swoje życie, i skończ z waleniem dzień w dzień "piwka", "seteczki", "klonika" i mixów z du.py typu "150 wenli 150 anafrana 30 mirty 60 miansy" albo skończ trollować. A jak tego nie zrobisz to przewiduję, że za MAX 10 lat będziesz stałym klientem na cmentarzu komunalnym. No ale jak to mówią- nie mój cyrk, nie moje małpy. Selekcja naturalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×