Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem dzisiaj spytać lekarza,chociaż podobny wątek był chyba tu na forum.Jak jednego dnia skończe brać fluoksetyne,a drugiego zaczne brać 25 mg sertraliny przez pare dni to chyba sobie krzywdy nie zrobie ? Wiem że fluo zostaje długo w organiźmie,ale skoro niektórzy biorą po 2 ssri naraz to chyba sobie nie zaszkodze ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustlik mi się skończył Zortral i dostałem Sertagen i też znacznie lepiej się poczułem. Być może akurat zbiegło się z tym, że mija miesiąc od startu, ale odniosłem wrażenie że pomimo że to ta sama substancja Sertagen działa lepiej. Niedługo opiszę swoje odczucia związane z Sertraliną w każdym razie na pewne rzeczy zadziałała bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustlik mi się skończył Zortral i dostałem Sertagen i też znacznie lepiej się poczułem. Być może akurat zbiegło się z tym, że mija miesiąc od startu, ale odniosłem wrażenie że pomimo że to ta sama substancja Sertagen działa lepiej. Niedługo opiszę swoje odczucia związane z Sertraliną w każdym razie na pewne rzeczy zadziałała bardzo dobrze.

 

 

ja tam przerzucam sie na sertagen, choc to samo ale zoloft odkladam xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oplaca sie wejs na dawke 150mg zoloftu na myslowe natrectwa z wellbutrinem na najmniejszej dawce 150mg. Bo jestem na zolofcie 100 mg. I czuje sie przerazony I odczuwam lek jak by ktos mnie kontrolowal, I Zaraz jak by wszedl do pokoju I mnie zabil.

Statystycznie to opłaca. Choć w natręctwach nie tyle dawka pomiędzy 100 a 200mg robi różnicę co czas brania, ile bierzesz już czasu jednostajną dawkę 100mg ? A co do przerażenia i takich jazd lekowych to polecam odstawić wellbutrin - taki mix to może okazać się dobry dla ludzi z depresją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem bardzo lipny dzien w robocie... bolała mnie strasznie głowa w potylicy , do tej pory ciśnie jak skurczy byk... promieniuje na kark

 

troche panikowalem i mialem odczucie ze chce jak najszybciej do domu plus fazy ze nie dojade autem do domu ze cos sie stanie itp

 

przed wczoraj mialem maly melo, nie powiem bo troche browarkow wypilem... i nei bralem serty na wieczor... na drugi dzien jako taki kac ale czulem sie okej dzis dopiero taki dopiernicz... plus ostatnio brak sily w rekach cokolwiek zrobic wymaga ode mnie wielkiego wysilku jakby stawy czy miesnie, masakra... ktoś coś? czy to mzoe rpzez te browary? czy tez tak macie? obawiam sie jutra zdeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z wyższymi dawkami sertraliny,wyższa dawka bardziej pobudza ? czy bardziej uspokaja ? bo więcej serotoniny

 

Ciężko powiedzieć, przynajmniej u mnie, z jednej strony jestem bardziej ospała, z drugiej strony niespokojnie śpię w nocy i trochę mnie pobudza w dzień do ruchu, najgorzej z nogami, cały czas mam niespokojne i mnie to męczy, cały dzień ruszam stopami i w nocy. Biorę 200.

 

-- 16 lut 2015, 17:49 --

 

Ale ja jestem ogólnie dość wrażliwa na pobudzające działanie leków i na akatyzję, nie mogę brać kilku leków, które biorą normalnie inni (rispolept, sulpiryd, olanzapina).

 

-- 16 lut 2015, 17:54 --

 

Biorę do 200mg sertraliny 5mg olanzapiny. Od kiedy dodałem ten neuroleptyk stopniowo poprawia mi się koncentracja i nastrój poprawia. Niestety pojawia się zmęczenie fizyczne i bezsenność. Chce mi się spać jak ch.. a w nocy nie mogę zasnąć. Męczarnia straszna.

 

Z tego co zaobserwowałam, to ludzie na olanzapinie dobrze funkcjonują intelektualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore 31 dzien Sertraline i chyba cos powoli zaczyna dzialac- nie zapeszajac- zaczelam dostrzegac innych ludzi zamiast skupiac sie wylacznie na sobie ....

mam pytanie jesli biore teraz 50mg to czy zostanie mi teraz podniesiona dawka czy jest mozliwosc pozostania na tej dawce? pytam bo mam wizyte kontrolna u lekarza i nie wiem czego sie spodziewac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sertralinie na dawce 100mg jestem od trzech miesiecy. Lekarz, przepisal mi wellbutrin w dawce 150mg I nasila mi leki, trzesie sie moje cialo I rece, I mam po nim jakies jazdy halucyjne ze widze np ze moj klozet sie sam otwiera a do tego jestem wrazliwy na swiatlo po nim I boli mnie glowa. Czasem mam taki lek ze mysle sobie ze Zaraz ktos wyjdzie z klozetu I mnie zabije. Horror normalnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi powie w końcu co jest nie tak???

 

uciska mnie głowa ciągle zamulony jestem, że nawet ruszac m isie nie chce plus mega bóle stawów i mięśni, wychodzić do ludzi wychodze ale lipnie sie czuje, uczucie z

jakbym miał sie zaraz przewrócić, plus czasami uczucie 'rozsadzania' od środka.... a wory z rana pod oczami masakryczne...

 

 

o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi powie w końcu co jest nie tak???

 

uciska mnie głowa ciągle zamulony jestem, że nawet ruszac m isie nie chce plus mega bóle stawów i mięśni, wychodzić do ludzi wychodze ale lipnie sie czuje, uczucie z

jakbym miał sie zaraz przewrócić, plus czasami uczucie 'rozsadzania' od środka.... a wory z rana pod oczami masakryczne...

 

 

o co kaman?

 

To od sertraliny, rzuc to w pizdu, ja tez czulem sie podobnie po tym leku. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pyknie 8 miesięcy na sertralinie(z czego większość na 150-200mg). Czuję się świetnie, zapomniałem co to depresje i natręctwa- a jak sobie przypominam jak się z pewnymi zmagałem to mi się teraz śmiać chce. :D

Po jakim czasie zauważyłeś poprawę , że idzie to w dobrym kierunku i na jakiej byłeś wtedy dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pyknie 8 miesięcy na sertralinie(z czego większość na 150-200mg). Czuję się świetnie, zapomniałem co to depresje i natręctwa- a jak sobie przypominam jak się z pewnymi zmagałem to mi się teraz śmiać chce. :D

 

:great: fajnie czytać pozytywne wieści w tym wątku :) Sama po sobie wiem, że warto dać jej szansę-mi najlepiej leży 250mg i oby jak najdłużej się ten stan utrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×