Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ewgf, mi podnosi puls lekarz mi dziś powiedział ze u niektórych właśnie powoduje przyspieszenie pulsu.

Dziś po dwóch miesiącach na 50mg zaczelam brać 100mg. Mogą być znów skutki uboczne po zwiększeniu dawki? Strasznie meczyla mnie bezsenność. Nie chce powtórki z rozrywki...

Od paru tygodni asentra 50mg tak jakby przestała działać . Odstawilem i to był mega błąd. Zaliczyłem całą gamę skutków odstawienia. Wróciłem do 50mg i zastanawiam sie nad zwiększeniem do 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rendolfik, a na ile czasu odstawiles? Ja odstawilam na 3 dni na czas trwania grypy żołądkowej... Bo i tak wszystko zwracalam. Przez ten czas miałam zawroty głowy nie wiem czy od choroby czy z odstawienia...

3-4 dni temu... czytałem gdzieś że wystarczy 24 godziny i już możesz się spodziewać objawów. A potem potrzebne jest kolejne 24 godziny po zażyciu żeby przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o odpowiedź : Witam :) od 4 marca biorę Miravil 50 mg wieczorem. Od dzisiaj mam brać rano Miravil, a wieczorem Orizon 0,5 mg. Bardzo się przejmuje, ponieważ w Orizon jest napisane że można przbyrać na wadze, dwa razy albo trzy to wymienili.. :( czy ktoś może coś powedzieć na ten temat ? Dopiero zaczynam przygodę z lekami.. Zaczynam również w piątek jazdy ( zdaje prawko ) i też pisali że może to źle wpłynąć, a już zapłaciłam całą sumę :( . Poza tym, czy można te leki łączyć z alerteciem, aviomarinem, revalidem, panadolem na bóle miesiączkowe oraz venalex ? Pozdrawiam :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megwal8, wpisz w google osoz interakcje leków to strona ogólnopolskiego systemu ochrony zdrowia i tam można sprawdzać interakcje wszystkich dostępnych na rynku leków. Polecam się zaznajomic przed łączeniem czegokolwiek. Raczej takie dawki nie powinny wpłynąć na zdolność prowadzenia ile osób bierze leki i prowadzi może chodzi o pierwsze tyg gdy organizm dopiero się przyzwyczaja. Jednak nie przejmowalabym się tym zbytnio. Więcej może stres zaszkodzić... A co do wagi to sprawa indywidualna. Niektórzy po lekach tracą apetyt przez pierwsze tygodnie jak np ja. Ale ja biorę sertraline nie zauwazylam po okresie 3 miesięcy brania różnicy w wadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym dał by mnie zahibernowano na 14 dni podając sertraline, skutki uboczne na początku są u mnie bardzo uciążliwe,

nawet gdy zaczynam od dawki 12,5mg. Lek czasami mi pomagał, dobrze aktywizował, ale aktualnie nie mam już cierpliwości

do tych skutków ubocznych na początku, szczególnie żołądek, migreny, rzyganie i dodatkowo fatalny nastrój.

Do tego nie można żadnymi lekami tego stłumić.

 

A chętnie bym wrócił na jakieś 3-4 miesiące (lato) do sertraliny by dała mi kopa na rower i do biegania (by zrzucić parę kilo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, cos w tym jest ze benzo wbrew pozorom jest najzdrowsze.

tak naprawde niczego nie zaburza a daje taką specyficzną normalność.

minusem jest wzrost tolerancji.

benzo jest dla ludzi ktorzy potrafia z niego korzystac.

a znacie cos lepszego niz setra po czym sie nic nie czuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, cos w tym jest ze benzo wbrew pozorom jest najzdrowsze.

tak naprawde niczego nie zaburza a daje taką specyficzną normalność.

minusem jest wzrost tolerancji.

benzo jest dla ludzi ktorzy potrafia z niego korzystac.

a znacie cos lepszego niz setra po czym sie nic nie czuje?

 

o to chodzi benzo tak naprawdę szkody na mózgu wywołuję małe(podobnie jak alkohol) ,inna sprawa jest uzależnienie,także jedzmy benzo na zdrowie ale z głową . najmocniej nic nie czuję się po paroksetynie :D 40 mg u mnie powodowało tryb zombie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, paroksetyna to werbutin?

 

nie, ja chcę mieć emocję i coś czuć , dlatego biorę wella i jest znaczna poprawa . Paroksetyna to SSRI .

 

-- 24 mar 2015, 21:21 --

 

benzowiec84, paroksetyna to werbutin?

 

-- 24 mar 2015, 21:20 --

 

szczerze mowiac za normalnosc moge zaplacic nawet uzaleznieniem, ale w przypadku benzo to sie nie oplaca, bo nie wyrobilabym na tabsy.

 

nic nie czucie to nie jest normalność :D bo pisałaś że chcesz nic nie czuć , zmniejszy się wrażliwość na bodźce smutne ale i na bodźce pozytywne.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, a ja nie chce zadnych emocji, zadnego czucia tylko stabilnosc. nie mam juz do tego wszystkiego siły.

nie rozumiem czemu do wszystkiego musze dochodzic ciezka praca podczas gdy inni maja łatwiej.

 

bo takie jest życie , jeden ma szczęście a drugi ma pecha , jeden stracił 2 nogi w wieku 18 lat i żyję na wózku podczas gdy inni mąją piekne laski i piękne życie , smutne ale prawdziwe , ja też jestem chory ,psychicznie i fizycznie. mam dopiero 31 lat.

skoro nie chcesz żadnych emocji to sprobuj paroksetyny 40 mg , ew w skrajnych przypadkach możesz zwiększyć do 60 mg.

Ale jak dostaniesz Anhedonii to potem nie mów że już chcesz coś czuć . Dlatego należy ssri wypośrodkować nie za dużo nie za mało , ewentualnie jakiś mix , nic nie czucie ci nic nie da , bedziesz cierpieć że nic cie nie ciekawi i że nie wstaje z łużka bo po co jak i tak nic nie czuję. nie bedziesz się smucić ale nie bedziesz się też cieszyć. emocję muszą być , to motor napędowy i muszą być i te złe(bo czegoś nas uczą) i te dobre bo sprawiają nam radość. droga do nic nie czucia(Anhedonii) to przejscie z jednego bagna do drugiego. Uwierz mi że tak naprawdę to nie chcesz nic nie czuć.

 

wiem co mówie bo przerabiałem to , kiedyś na hypperalu pisałem że chcę być emocjonalnym cyborgiem , dawno temu , i nic nie czułem . teraz zaleczam skutki tego , i idę w drugą stronę , chce wreszcie coś czuć,z serotoninowego zalewu w noradrenalinowo dopaminowy. osobowość przestawiam o 180% , mam nadzieje że to mi wyjdzie na dobre.

Moja depresja ze smutkami,dołami ,płaczem,cierpieniem , przerodziła się w depresję z apatia i anhedonia - która gorsza nie wiem.

 

Dlatego napisz że chcesz się poczuć normalnie,zdrowo a nie że nie chcesz nic czuć :)

 

-- 24 mar 2015, 21:40 --

 

może zwiększ dawkę trazodonu do 150 mg + bo od tylu zalecana dawka antydepresyjna i zmień sertaline na paroksetyne , powinno trochę pomóc w twoim wypadku . jak źle się czujesz , to po co dalej bierzesz sertaline . idz do lekarza niech ci zmieni . możesz też dać paroksetyne + mianseryne,mirtazepine - to dobry mix na depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Dopiero zaczynam przygodę z sertaliną. Lekarz przypisał mi 100 mg rano. Zaczęłam od dawki 25 mg, następnie zwiększyłam do 50 mg i tu zaczyna się mój problem. Przy 50 dotyka mnie masa skutków ubocznych zaczynając od drżenia całego ciała, bardzo szybkiego pulsu, pogłębionej depresji, spadku nastroju, dekoncentracji, problemów z pamięcią itd. O mdłościach, swędzącej skórze, bólu głowy, gardła itp. to już nawet szkoda pisać. Historia powtarza się przy innych lekach np. seroxacie, venlectinie, ketrelu. Rispolept totalnie mnie zrobotyzował. Przytyłam chyba 12 kilo, więc przestałam brać. Jestem już na skraju wyczerpania nerwowego. Nie wiem jak sobie pomóc. Czy to są normalne reakcje? Też mieliście takie doświadczenia? Sertagen biorę trzeci tydzień i nie wiem co mam dalej robić. Nie mogę pracować i w miarę normalnie funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rumianek800, niestety tak. Takie są skutki uboczne antydepresantów. Mam bardzo podobne reakcje zwłaszcza przy wprowadzeniu i zwiększaniu dawki: pogorszenie nastroju, nasilenie lęków, dekoncentracji, suchości w ustach, swędzącej skórze, bólu gardła, pisk w uszach, poszerzone źrenice, ziewanie, nadmierne pocenie. Benzo na niektóre z nich powinny pomóc. Większość z nich powinna przejść do miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×