Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Chaos w głowie, bolące gardło( coś jak kamień w gardle), niemiłe prądy w rękach, nierówne źrenice, 37 stopni temp. Suchość w gardle na przemian ze slinotokiem... 4 dzień setra 50mg. Miał ktoś podobnie? Jak brałem ostatnio

to takich akcji nie było. A może to coś innego i lecieć na pogotowie? dodatkowo czuje jakby lekkie palenie jelit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rendolfik najwcześniejszych reakcji setry spodziewaj się po 2 tygodniach, jedyne co teraz Ci się może dziać to reakcje uboczne, niegroźne i po jakimś czasie miną. trzeba przetrwać.

To o czym piszesz - to standardowe lęki i objawy nerwicowe :) Po prostu lek na nie jeszcze nie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow_down, mi piracetam,nic kompletnie nic nie dawał,brałam taka dawkę jak Ty dwa,albo trzy razy brałam pira dłuższy czas

Sertralina i senność,marzyłam o tym,żeby działała na lęki choć trochę,A mnie rozrywalo od lęku,nastrój ok,motywacja,mogę brać 50,nie więcej .150 to masakryczne pobudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy zmeczenie i takie przymulenie troche mija z czasem na tym leku?? Ile warto poczekac na efekty ??

 

Czekałem kilka lat i przymulenie i otępienie nie minęło nigdy. Dodatkowo bardzo źle reagowała sertralina z kofeiną.

 

-- 23 sty 2015, 12:53 --

 

Bylem dzisiaj u lekarza I do dawka zoloftu 100mg przypisal mi lek Wellbutrin 150mg. Ktos bral taki zestaw? Jak sie po nim czuliscie do tego biore Risperidone Trazadon na Noc a loraxepam biore dwa ray dziennie.

 

Wellzoft czy Welloft, bardzo popularny mix w USA, podobno skuteczny. Ja brałem wellbutrin schodząc z asertinu i przez 3 tygodnie czułem sie rewelacyjnie, potem brałem ów mix przez 2 tygodnie i było średnio, czułem sie jak na samej sertralinie, czyli przymulony i otępiały. Teraz myślę aby spróbować z fluoksetyną bo mam spory zapas wellbutrinu.

 

-- 23 sty 2015, 13:13 --

 

well-loft-sertralina-bupropion-t41416.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, biore ten zotral od wtorku czyli 4 dzien i poza suchoscia w jamie ustnej, dokucza mi brak apetytu, chodzę trochę jak na kacu, przymulona, mam wyraznie obnizony nastroj, co jeszcze.. brak koncentracji i zero kopa do dzialania... ale czekam jeszcze... w dzien spie na stojąco.. ziewanie dokuczalo mi najbardziej na początku, zaobserwowalam tez szczekoscisk, tzn takie napięcie.. no i tyle.. w nocy czasem plytko spie i nie pamiętam snow. Rano biore tez alprox ale tylko polowke, moze to tez ma jakis wplyw.. bylam wczoraj na pierwszej terapii, mam umowione kolejne 5... mam tez kontrole z ZUS lutego i to chyba sprawka pracodawcy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, biore ten zotral od wtorku czyli 4 dzien i poza suchoscia w jamie ustnej, dokucza mi brak apetytu, chodzę trochę jak na kacu, przymulona, mam wyraznie obnizony nastroj, co jeszcze.. brak koncentracji i zero kopa do dzialania... ale czekam jeszcze... w dzien spie na stojąco.. ziewanie dokuczalo mi najbardziej na początku, zaobserwowalam tez szczekoscisk, tzn takie napięcie.. no i tyle.. w nocy czasem plytko spie i nie pamiętam snow. Rano biore tez alprox ale tylko polowke, moze to tez ma jakis wplyw.. bylam wczoraj na pierwszej terapii, mam umowione kolejne 5... mam tez kontrole z ZUS lutego i to chyba sprawka pracodawcy.....

 

 

zmulenie i spanie na stojąco to norma...niestety... co do szczękościsku, tez mialem takie dziwne uczucie czasami, mnie się sdarza mieć tzw tiki nerwowe, czuje jak glowe sie ruszy sama od czasu do czasualbo cyk coś mnie sie ruszy nagle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, powinno minąć , ja już żrym sertre z 3lata bedzie na Wielkanoc :D Zamulony to jestem jak sie nie wyśpię, ale to i bez sertry było jak pamiętam i strzelam, że u każdego występuje :) Nic się nie dołuj i nie bluźnij :P - "zamulenie" to bys miała po preparatach na schizo czy ew. paro, albo anafranilu. Sertra i fluo - statystycznie lepszych SSRI pod tym wzgl. nie ma ;) Ale jak to mówią jest: prawda, gówno prawda i statystyka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pospać po sercie luuubie...

 

Ale Ci zazdroszczę :) Chciałbym sobie tak pospać po Sercie, niestety u mnie przeklęta bezsenność i mocne pobudzenie. To już moje czwarte podejście do Sertraliny (2 lata przerwy) i skutki uboczne na starcie dokładnie takie same czyli uporczywa bezsenność i pobudzenie - biorę dopiero 2 tygodnie.

 

Agi28 nie zniechęcaj się. U mnie np. zazwyczaj pozytywne działanie pojawiało się po 1,5 miesiąca. To dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, powinno minąć , ja już żrym sertre z 3lata bedzie na Wielkanoc :D Zamulony to jestem jak sie nie wyśpię, ale to i bez sertry było jak pamiętam i strzelam, że u każdego występuje :) Nic się nie dołuj i nie bluźnij :P - "zamulenie" to bys miała po preparatach na schizo czy ew. paro, albo anafranilu. Sertra i fluo - statystycznie lepszych SSRI pod tym wzgl. nie ma ;) Ale jak to mówią jest: prawda, gówno prawda i statystyka :D

 

Dzięki za odpowiedź. Lamotryginę akurat też biorę i ma to niestety swoje skutki, po sertalinie zwyczajnie bardzo chce mi się spać, na koncentrację chyba ona nie wpływa, choć już nie pamiętam, jak to jest normalnie. Dziś bez kawy bym zeszła, a pół dnia przespałam. Ale może będzie lepiej. Zresztą może już lepiej dużo spać albo pić kawę niż zdychać z depresji...Bo nastrój mam lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Lamotryginę akurat też biorę i ma to niestety swoje skutki, po sertalinie zwyczajnie bardzo chce mi się spać, na koncentrację chyba ona nie wpływa, choć już nie pamiętam, jak to jest normalnie. Dziś bez kawy bym zeszła, a pół dnia przespałam. Ale może będzie lepiej. Zresztą może już lepiej dużo spać albo pić kawę niż zdychać z depresji...Bo nastrój mam lepszy.

Lamo bym typował z 20x wiekszym prawdopodobieństwem na winowajce senności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lamo biorę już pół roku, a senność mi się teraz zwiększyła. Lamo nie usypia, tylko zaburza pamięć, ogar i inteligencję słowną.

Może w wyniku kombinacji obciążeń wywoływanych przez obydwa równolegle... tu nie dojdziesz :) Bierz, powinno minąć, a ile bierzesz już sertraline ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×