Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnie 3 dniu czuje sie jak kupa, nic mnie sie nie chce... bole miesni, nie chce wyjsc z domu bo po co? pogoda do dupy cisnienie niskie bym spal ciagle... ale staram sie jakos aby to bylo...do przodu

 

 

z 2 mańki troche mnie 'rozsadza', czuje jakbym cos chcial ale nie wiem co... ;/

 

 

plus kosmiczne zawroty glowy i kark sztywny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 6 dzien na sertranorm-ie ,2 dzien na dawce 50mg, objawy uboczne pierwsze dni lekkie mdlosci ,mrowienie i ziewanie, po zwiekszeniu dawki dwa dni temu do 50mg nie mam juz zadnych objawow ubocznych czy to normalne ?

 

Poza ziewaniem.

 

Co dziwne juz po dwoch dawkach po 25mg praktycznie zupelnie odcielo mi lęki/stres, niestety na lepszy humor i wieksze "otwarcie" na ludzi nadal czekam, pewnie zatrybi w okolicach 4-5 tygodnia ... dziwi mnie tylko ze na te lęki tak szybko to zadzialalo a nie jest to efekt placebo, nie spodziewalem sie tego zupelnie tak szybko, zanim poszedlem do lekarza przeczytalem mnostwo materialow na temat setraliny i wiem ze jak kazdy SSRI ma bardzo opozniony zaplon tym bardziej dziwi mnie ten efekt no i wogole ze praktycznie nie mam zadnych objawow ubocznych, czy ktos tak mial ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne juz po dwoch dawkach po 25mg praktycznie zupelnie odcielo mi lęki/stres

No to gratuluje też bym tak chciał fluo to robi u mnie ale bardzo subtelnie.Zazwyczaj tak jest że pierwszy dzień,pierwsze pare dni na leku jest super,później jest długi zjazd w dół,następnie przychodzi ustąpienie objawów,mniejszy zjazd,ustąpienie objawów i stabilizacja.Tak to wygląda u mnie ale u wielu innych tez tak myśle ze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 6 dzien na sertranorm-ie ,2 dzien na dawce 50mg, objawy uboczne pierwsze dni lekkie mdlosci ,mrowienie i ziewanie, po zwiekszeniu dawki dwa dni temu do 50mg nie mam juz zadnych objawow ubocznych czy to normalne ?

 

Poza ziewaniem.

 

Co dziwne juz po dwoch dawkach po 25mg praktycznie zupelnie odcielo mi lęki/stres, niestety na lepszy humor i wieksze "otwarcie" na ludzi nadal czekam, pewnie zatrybi w okolicach 4-5 tygodnia ... dziwi mnie tylko ze na te lęki tak szybko to zadzialalo a nie jest to efekt placebo, nie spodziewalem sie tego zupelnie tak szybko, zanim poszedlem do lekarza przeczytalem mnostwo materialow na temat setraliny i wiem ze jak kazdy SSRI ma bardzo opozniony zaplon tym bardziej dziwi mnie ten efekt no i wogole ze praktycznie nie mam zadnych objawow ubocznych, czy ktos tak mial ?

 

 

czyli jednak znalazła sie jakaś osoba ktorej serta pomogła.. jakby nie patrząc ona daje rade tylko działa na co niektórych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mogę wrócić bo już nie działa :) brałem 5 lat . 60 mg to dla mnie cukierki już. No pewność siebie można porównać tak jak piszesz. A najlepszy mix to pić na paroksetynie :)

 

a piwo też już na Ciebie nie działa ?

 

wypijesz 2 -3 piwa i nic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiącach na ESCI jestem zmuszony wrócić do sertraliny, mimo że gorzej ją toleruję jak ESCI,

co sprawia że będę zmuszony brać 25mg przez conajmniej miesiąc, co dziwne 50mg zwalało mnie z nóg,

dlatego muszę być ostrożny, by zachować równowagę między spokojem a pobudzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija równy miesiąc od kiedy przeszłam z paro (xetanor 40mg) na asertin (150mg) . I szczerze? nie wiem czy jest sens dalej go łykać. Zmiany żadnej nie czuje, no może poza tym, że stałam się bardziej kłótliwa i mam jakby to określić "przywidzenia". Czasem po prostu wydaje mi się, że coś zobaczę, ponownie się upewniam oraz zaraz w duchu mówię sobie "tam nic nie ma". Oczywiście nie mam tak cały czas tylko od czasu do czasu. Ogólnie przy tym asertinie mam wrażenie, że wariuję. Przez lata xetanoru takich objawów nie miałam, niby w ulotce w skutkach ubocznych napisano o tym ale... chyba czas wrócić do starej dobrej paroksetyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija równy miesiąc od kiedy przeszłam z paro (xetanor 40mg) na asertin (150mg) . I szczerze? nie wiem czy jest sens dalej go łykać. Zmiany żadnej nie czuje, no może poza tym, że stałam się bardziej kłótliwa i mam jakby to określić "przywidzenia". Czasem po prostu wydaje mi się, że coś zobaczę, ponownie się upewniam oraz zaraz w duchu mówię sobie "tam nic nie ma". Oczywiście nie mam tak cały czas tylko od czasu do czasu. Ogólnie przy tym asertinie mam wrażenie, że wariuję. Przez lata xetanoru takich objawów nie miałam, niby w ulotce w skutkach ubocznych napisano o tym ale... chyba czas wrócić do starej dobrej paroksetyny...

 

Skoro masz takie objawy to nieciekawie, przy 150mg jest już dosyć spore działanie na dopaminę co

może wzmagać agresję i ogólny niepokój, ja po wyższych dawkach miałem podobne objawy.

W dawkach do 50mg było ok.

 

Wspomagaj się benzodiazepinami kiedy łapie Cię ta agresja a po drugie to zmniejsz dawkę do 100mg

i ciągnij ją jeszcze z miesiąc, bo moim zdaniem za szybko weszłaś na 150mg.

Ale to już Ty musisz zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz takie objawy to nieciekawie, przy 150mg jest już dosyć spore działanie na dopaminę co

może wzmagać agresję i ogólny niepokój, ja po wyższych dawkach miałem podobne objawy.

W dawkach do 50mg było ok.

 

Wspomagaj się benzodiazepinami kiedy łapie Cię ta agresja a po drugie to zmniejsz dawkę do 100mg

i ciągnij ją jeszcze z miesiąc, bo moim zdaniem za szybko weszłaś na 150mg.

Ale to już Ty musisz zdecydować.

 

Tak zrobię, zejdę na 100mg a za miesiąc mam wizytę u mojego lekarza. Jak objawy nie miną wracam na paro i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzien na 50mg to jakas masakra, moglbym spać na stojaco, czy ta sennosc kiedys przechodzi ?

Spalem dzis 11 godzin, zwykle spie po 6 i jestem wykończony na maksa, po prostu oczy mi sie same zamykaja

 

Nie przechodzi . Na tym sie nie da żyć. Przeszedłem na fluo , dziś 4 dzień ale już powoli odżywam , chyba dlatego że sertalina wyleciała już z mojego organizmu , nie śpie po 14 godzin , i nie jestem senny.

 

-- 15 sty 2015, 21:59 --

 

Gustlik, Nie zamierzasz odstawić serty ,albo przejść na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Od niemal 3,5 tygodnia biorę Sertagen, ale efektów brak... tak jak bym nic nie brała. :( Ile jeszcze mam czekać? Przecież powinien zacząć działać po 2 tygodniach. Może powinnam odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niemal 3,5 tygodnia biorę Sertagen, ale efektów brak... tak jak bym nic nie brała. :( Ile jeszcze mam czekać? Przecież powinien zacząć działać po 2 tygodniach. Może powinnam odstawić?

Możesz poczekać do 5 tygodnia jak nie będzie efektów to odstaw , bo zmarnujesz 9 tygodni tak jak ja na czekanie.

sertalina się najszybciej wkręca.

 

-- 18 sty 2015, 21:30 --

 

SmutnaTęcza, ale nic nie czujesz nawet skutków ubocznych ??? nie jesteś senna,przymulona??

 

ja biore fluoksetyne i czuję jak mi w głowie prądy chodzą :)

po sertalinie za to byłem żywym trupem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niemal 3,5 tygodnia biorę Sertagen, ale efektów brak... tak jak bym nic nie brała. :( Ile jeszcze mam czekać? Przecież powinien zacząć działać po 2 tygodniach. Może powinnam odstawić?

 

Setralina stabilizuje się w organiźmie około 2 tygodnie i dopiero jak się ustabilizuje - to zaczyna działać i to może potrwać nawet 3 miesiące. To nie jest tak, że po dwóch tygodniach już jest wszystko super ok - to proces - te leki nie działają jak aspiryna - one potrzebują czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasmina88, ale ja w ogóle nic nie czuję - nawet żadnych skutków ubocznych, tak jak bym wcale nic nie brała.

ja tak samo. Biorę obecnie 200mg

 

kurcze , kobitki nic nie czują i takie dawki biorą a ja zawsze czuję że coś we łbie się dzieje:) przy sercie mnie zmulało i nic nie pomogło , ale czułem mega zmulenie i senność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niemal 3,5 tygodnia biorę Sertagen, ale efektów brak... tak jak bym nic nie brała. :( Ile jeszcze mam czekać? Przecież powinien zacząć działać po 2 tygodniach. Może powinnam odstawić?

 

Setralina stabilizuje się w organiźmie około 2 tygodnie i dopiero jak się ustabilizuje - to zaczyna działać i to może potrwać nawet 3 miesiące. To nie jest tak, że po dwóch tygodniach już jest wszystko super ok - to proces - te leki nie działają jak aspiryna - one potrzebują czasu.

 

Czasu ale nie 3 miesiące nie gadaj głupot , to fluo już w moim przypadku działa od 5 tygodnia , działało , a najdłużej się wkręca. Nie kłam dziewczynie bo będzie czekać 3 miesiące i zmarnuje czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×