Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to może być depresja?


kejla

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam 20 lat. Od dawna odczuwam  jakbym miała dziurę w głowie, problem z pamięcią niesamowity i brak koncentracji, nie potrafię się skupić gdy ktoś coś do mnie mówi. Nie potrafię i boję się okazać uczucia na przykład ze się rozpłacze przy kimś i wyjdę na idiotke. Nie potrafię nikogo pokochać i nigdy nie kochałam. Najchętniej siedziała bym w pokoju i nic nie robiła. Każda czynność sprawia mi coraz większy problem, czuję się taka ciężka. Nie mam checi do rozmów i w domu z nikim nie rozmawiam ale z drugiej strony czuję że muszę z kimś porozmawiać. Czuję że mojego życie nie ma sensu, jest nudne i wszystko co robię wydaje mi się że robię źle. Jak ktos mi powie w pracy ze zrobiłam coś fajnie to ciężko mi w to wierzyć. Przestaje mnie wiele rzeczy cieszyć. Czasem nie wiem czy coś się dzieje naprawde czy też nie. Nie wiem już nic, codziennie pełna głowa myśli ktore do niczego nie prowadzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Nie mam checi do rozmów i w domu z nikim nie rozmawiam ale z drugiej strony czuję że muszę z kimś porozmawiać." - trochę mam wrażenie, jakbym o sobie czytała.

Dodatkowo w Twoim przypadku wydaje mi się, że 20 lat to najbardziej przełomowy wiek w życiu młodego człowieka, taki symboliczny koniec dzieciństwa. Wkraczanie w dorosłość, dużo zmian - stąd mogły się wziąć tego typu objawy. Ja w wieku 20 lat nie zaczęłam psychoterapii i do dziś żałuję. Wydawało mi się, że ze wszystkimi problemami poradzę sobie sama, ale czas pokazał, że niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może bo nie mam pojecia co ze swoim życiem zrobić. Może to być powód. Ale to trwa i trwa i mam dość, nie potrafię żyć jak normalny człowiek. Ale by udać sie do lekarza jest mi trudno, nie wyobrażam sobie tego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×