Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja czy schizofrenia?


hxx

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

znam to forum chyba juz 10 lat. Nie pamietam poprzednich nickow, ale w zlych okresach sama sie tutaj duzo udzielalam.

Moja sytuacja jest na razie stabilna, mam normalne zycie, ale mam problem z bratem.
Moj brat kilka lat temu wycofal sie z zycia, nie wychodzi z domu, siedzi tylko przed komputerem. W dziecinstwie stracilismy ojca (depresja). Moj brat juz jako dziecko wycofal sie z zycia, ale mial nauczanie indywidualne, chodzil na psychoterapie

(nie bral lekow) i po roku, dwoch zachowywal sie jeszcze lepiej jak przed leczeniem ;). Niestety, po 2-3 latach wszystko worcilo i moj brat zamknal sie w domu.

Nie chce sie leczyc, na poczatku probowalismy na rozne sposoby, ale caly czas odwolywal wizyty, leki przestawal brac po kilku dniach. Ja tak nigdy nie mialam - zawsze wiedzialam, ze jestem chora i chcialam sie leczyc. On niby chce, ale szybko rezygnuje.

Zawsze myslalam, ze to silna nerwica + depresja, tak ja u mnie, ale ostatnio lekarz (domowa wizyta psychiatry) wpisal podejrzenie schizofrenii paranoidalnej.
Bardzo mnie to zszokowala, poniewaz nie bralam tego w ogole pod uwage. U mnie kiedys tez bylo tak zle, ze nie wychodzilam pol roku z domu (silne stany lekowe), ale on nie wychodzi juz od 3 lat :( 

Nigdy nie "odwalil" nic glupiego, nie mowil do siebie, nie zauwazylismy omamow itd.
Lekarzowi powiedzial, ze zle sie czuje ale nie ma omamow i halucyjnacji. To jest dziwne, poniewaz osoby chore na schizofrenie podobno nie dopuszczaja do siebie, ze sa chore, z drugiej strony - nie chce sie leczyc.

Objawy, o ktorych wiemy:

- nie wychodzi z domu od kilku lat (czasem wyjdzie z psem, ale jak jest juz ciemno),

- siedzi cale dnie przed komputerem,

- malo mowi,

- mama mu gotuje, sam nic nie zrobi,

- zachowuje sie jakby nic go nie ochodzilo,

- idzie sie myc itd. jak mu mama powie ze ma isc,

- nie jest agresywny, zdarzalo sie zdenerwowac i krzyknac, ale nigdy nie zrobil nikomu krzywdy.

Czy zna ktos podobny poczatek schizofrenii? Zawsze myslalam, ze schizo zaczyna sie nagle i postepuje szybko. Mysle albo chce myslec, ze to silne lęki i depresja.

Ma 21 lat, rzucil szkole srednia, nie bral nigdy narko itd.

Czy to jest mozliwe? Czy to jednak bardziej wskazuje na schizofrenie? Dostal leki, ale po kilku dniach - to samo - nie chce juz brac, chce ulotke itd.

 

Przepraszam za brak polskich znakow.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×