Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica czy coś innego?


antola30

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Latami leczyłam nerwice, z dobrym skutkiem. Zapominałam co to natręctwa na paroksetynie...

Jednak od pół roku z powodu ciąży jej nie przyjmuje więc czytanie o chorobach stało się znowu rytualem i pozornym uśpieniem lęku.

W odpowiedzi na to dostałam od lekarza przyzwolenie na jedyny lek - sertraline. Mam wrażenie, że po niej stało się coś jeszcze gorszego... Czy to nasilona nerwica, czy już inna choroba?

Mianowicie, analizuje. Po zwykłym uderzeniu się - analizuje w jaki sposób powstaje siniak, myślę o tym całe dnie, czytam, dochodzę do skomplikowanych spraw związanych z fizjologia krzepnięcia krwi, w pewnym momencie przestaje to rozumieć, robi się temat zbyt trudny dla laika i dopada mnie potworny lęk, że tego nie rozumiem! W efekcie myślę intensywniej, czytam więcej, próbując zrozumieć zagadnienie i lęk nasila się z każdym niezrozumiałym dla mnie medycznym zagadnieniem... Normalny człowiek odpuściłby temat na etapie początkowym, ja - jak nie zrozumiem od początku, wraz z systemem ukrwienia człowieka w tym przypadku i wszelkimi szczegółami popadam w paranoję i nie mogę funkcjonować, dopóki nie zrozumiem. Nie daj Bóg dochodzi liczenie, a jestem w tym kiepska... Wtedy myślę, liczę i analizuje 24/h i i tak nie dochodząc do wyniku - coraz bardziej odczuwam stres. A to tylko przyklad...

Czy to nerwica? Czy ten cudowny lek mógł mi ją w ten sposób zaostrzyć? Biorę go dwa i pół miesiąca, chce to badziewie odstawić bo wykończenia swoją głowę...

Normalny człowiek czegoś nie rozumie to odpuszcza, ja jak nie rozumiem to analizuje całe dnie bo mi to kurde - potwornie spokoju nie daje!

Pozdrawiam. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×