Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nawrót depresji


xxyyzz123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na forum raczej nowa, to mój pierwszy wątek. Mam depresję, choruje na nią od pięciu lat, a ja sama mam 17. Niektórzy mogą powiedzieć że to być może niemożliwe żebym zachorowała jak miałam 12 lat ale wtedy się to wszystko zaczęło. Przez ten cały czas się strasznie męczyłam, okaleczałam, a 14 sierpnia 2017 roku miałam próbę samobójczą. Było ze mną już tak źle, że nawet lekarz rodzinny zauważył mój stan i wypisał skierowanie do psychiatry. Pierwszy raz byłam 7 lipca 2017 i to wtedy lekarz przepisał mi Asentre 50mg i Atarax 50mg. To właśnie tą Asentrą próbowałam się zabić w sierpniu. Kiedy wypłukano mi żołądek i spędziłam noc w szpitalu, przewieziono mnie do psychiatry dyzurujacego, który proponował mi oddział ale się nie zgodziłam. Kilka dni później znowu byłam u psychiatry, tym razem innego niż tego który przepisał mi leki i od około 24 sierpnia systematycznie zażywam Asentre 50mg co wieczór, ponieważ mnie za bardzo usypiała i doraźnie Perazin 25mg, jak mam stany lękowe i boję się iść do szkoły. Mam pytanie do kogoś kto też chorował i być może, pomoże mi ktos odpowiedzieć czy możliwy jest nawrót depresji po wyleczeniu? Czy takie nawroty atakują z większą siłą? Czy są gorsze od pierwotnego zachorowania? Nie chce znowu przez to przechodzić, boję się że jeżeli to wróci to coś komu zrobię lub sobie. Aktualnie mój stan jest w miarę możliwości dobry, nie okaleczam się ani nie mam myśli samobójczych. Po prostu żyje jak normalny człowiek, chodzę do szkoły i próbuje z tego wyjść ale strasznie boję się nawrotu. Dziękuję od razu za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto też chorował i być może, pomoże mi ktos odpowiedzieć czy możliwy jest nawrót depresji po wyleczeniu? Czy takie nawroty atakują z większą siłą?

 

Niestety, depresja wraca. Ale jeśli uda Ci się ją uspokoić i wiesz już z czym masz do czynienia, to późniejsze nawroty łatwiej jest znieść. Podczas nawrotów najlepiej jest zacisnąć zęby i to przeczekać. Depresja bardzo "wykrzywia" sposób widzenia rzeczy i ludzi - o tym trzeba pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×