Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Centrum terapii Promitis w Warszawie zaprasza:

- terapia w nurcie poznawczo - behawioralnym dla dzieci, młodzieży i dorosłych;

- w centrum przyjmuja również lekarze psychiatrzy; możliwość zamówienia wizyty domowej;

Zapisy oraz więcej informacji pod numerem telefonu 791 769 069

oraz na stronie internetowej www.centrum-terapii.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doswiadczenia z tym miejscem?.Chodzi mi dokladnie o psychoterapie pod kątem nerwicy natręctw.Zamierzam wybrać sie tam i zapisac bez znaczenia czy prywatnie czy nie.Prosiłbym o wszelakie wskazowki co do prowadzacych tam terapię lekarzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs

Depresja Dzieci i Młodzieży – diagnoza, terapia, praca z rodziną

 

Organizator

Centrum Doradztwa i Edukacji SUKCES

Warszawa 25 luty

 

Kurs adresowany jest do osób zajmujących się diagnozowaniem zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. Psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, wychowawców zajmujących się pomocą psychologiczną dzieciom i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi, oraz po urazach psychicznych.

Przedstawimy metody diagnozy i terapii, głównie mające zastosowanie w leczeniu u dzieci i młodzieży. Kurs składa się z części wykładowej i warsztatowej nad poszczególnymi przypadkami klinicznymi.

Szkolenie Poprowadzą:

Małgorzata Dworakowska – psycholog, trener, ukończony Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalność psychologia kliniczna; Szkoła Trenerów Ośrodka INTRA w Warszawie, Terapeuta Integracji sensorycznej II stopnia, PSTiS, aktualnie studiuje podyplomowo neuropsychologię; Od wielu lat pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gdzie zajmuje sie głównie diagnozą dzieci i młodzieży.

 

Rafał Milner - dr n. biol, neurofizjolog, neuroterapeuta Ukończył teoretyczny i praktyczny kurs I i II-go stopnia z zakresu terapii EEG-Biofeedback. Autor prac naukowych i doniesień konferencyjnych na temat neurofizjologicznych podstaw procesu uwagi. Członek Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.

Program

10:00 - 17:00

Część teoretyczna,

Część I (10:00 – 15:30)

- przyczyny depresji

- kryteria diagnostyczne

- mania, choroba afektywna dwubiegunowa,

- zaburzenia współwstępujace

- proces diagnozy

Część II (15:30 – 17:00)

- Zaburzenia i dysfunkcje neurologiczno-psychologiczne a terapia EEG Biofeedback

- Przeciwwskazania do terapii EEG Biofeedback

Część warsztatowa,

- rozpoznawanie niepokojących sygnałów u dzieci i młodzieży

- plan terapeutyczny

- studium przypadków – próby diagnozy

Podczas wykładu zaprezentowane zostaną również:

• Przykłady pomocy dydaktycznych

• Ćwiczenia praktyczne

• Materiały audio/video

• Zaprezentujemy urządzenia do terapii EEG Biofeedback

• Zapewniony pakiet materiałów do natychmiastowego zastosowania, uczestnicy w

materiałach dostają także omawiane narzędzia diagnostyczne

Miejsce:

Warszawa

Hotel Szkoleniowy "Ursynów"

ul. Roentgena 5, 02-781 Warszawa

Do hotelu można dojechać autobusem linii:

195, 504, 505, 136, 436,416, 715 lub metrem i autobusem (2 przystanki)

Opłaty

300 zł przy zgłoszeniu i wpłacie do 10 lutego 2010

350 zł przy zgłoszeniu i wpłacie po 10 lutego 2010

przy zgłoszeniu 3 osób z tej samej placówki koszt udziału:

pierwsza osoba – 300zł

każda następna osoba z tej samej placówki - 280zł

Kontakt i informacje dodatkowe

Adres e mail:

sukces.sukces@gmail.com

fax/tel. (22)251 69 25

tel. komórkowy: 696 806 539, 509 585 619

www.sukces-konferencje.pl

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

ZGŁOSZENIA za pomocą formularza zgłoszeniowego (formularz do pobrania na stronie: www.sukces-konferencje.pl) formularz prosimy przesłać drogą mailową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam pytanie o psychologa w Warszawie. Może ktoś z Was może polecić dobrą panią psycholog w Warszawie? Przyznam, że zwracam dużą uwagę na cenę-niestety wszystkie oferty jakie znalazłam, zaczynają się od 80zł... obawiam sie, ze na dłuższa metę nie dam sobie rady finansowo, jak to w życiu studenta bywa. A problem mam poważny i nie chcę (nie mogę) dłużej zwlekać...

będę wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest tu ktos kto korzysta z pomocy psychoterapii wlasnie pod katem nerwicy natrectw?.Chodzi mi o prywatnego psychoterapelte ,dodam ze z Warszawy

 

z gory dzieki:)

 

Oczywiscie celem mojego tematu jest znalezienie takiej osoby ktora ma dobre rekomendacje w tym co robi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebuje pilnie wizyty u psychiatry. Opisze swoj problem. Otoz jestem studentem Politechniki Warszawskiej. W wyniku nałożenia sie na siebie bardzo niemiłych spraw( zakonczenie dlugiego zwiazku partnerskiego, śmiertelna choroba dziadka) totalnie zawaliłem sesje i grozi mi wyrzucenie ze studiow. Podejrzewam u siebie lekka depresje, czyli apatia, brak checi do zycia,brak wiary we własną osobe jednak bez mysli samobojczych. Poszukuje takiego lekarza ktory za opłatą wystawilby mi takie zaswiadczenie, poniewaz tylko takie cos da mi spore szanse ze przejde na 2 semestr. Jezeli znacie takich psychiatrow to piszcie na gg 9590694 lun na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie to raczej tylko prywatnie, panstwowo sie czeka od 3 tygodni w gore (chyba ze mialbys szczescie). Mysle ze gwarancji ci nikt nie da co bedzie jak zaplacisz. Jesli masz depresje to jest dla wszystkich jasne ze ja masz. Z tym ze depresja jest stanem raczej dlugotrwalym, jesli miales nagle pogorszenie to moze sie tez nazywac "zalamanie nerwowe".

 

Ja chodzilam prywatnie do centrum Damiana na al. Niepodleglosci (abonament mam z pracy), obydwie panie byly ok, po prostu diagnoza to diagnoza. (u mnie brzmiala lek napadowy czyli rodzaj nerwicy). Ta sympatyczniejsza nazywa sie Beata Piekarska, pisalam o niej tu w watku. Ale moze ktos da ci jeszcze jakies namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja narzeczona choruje na depresje już od 4 lat. Na początku wydawało się że jest zaleczona ale teraz jej stan zaczyna się pogarszać. Nie ma siły wykonywać nawet prostych prac w domu. Wiem, że była u psychiatry kiedyś i stwierdził jej depresje. Ogólnie ma teraz strasznę lęki związane z przyszłością (niska samoocena). Niestety zraziła się też do psychologów. Proszę was o pomoc, potrzebuje kontakt do placówek (raczej darmowych bo nie mamy zbyt duzo pieniędzy żeby płacić 100 zł za 50 min.) w Warszawie (Ursynów, Mokotów, Centrum) ale tylko sprawdzonych. Nie chcę żeby kolejny raz trafiła na kogoś kto nie będzie potrafił jej pomóc.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam

http://www.ipin.edu.pl/0303.htm

Trzecia klinika ipin zajmuje się takimi problemami jak moje - psychotyczność, wycofanie społeczne i problemy z zaadoptowaniem się w środowisku. Zależy mi na razie na fachowej diagnozie nie na farmakoterapii, bo moja matkująca matka, zmieniała mi lekarzy 5ciokrotnie i każdy stawiał inną diagnozę. Wciskali mi leki które brałem prawie 10 lat i niczego one nie zmieniły, tylko mnie przetrzymały w moim stanie jestem starszy o 10 lat, a dale jestem w kropce. Szkoda że żaden z psychiatrów nie pytał mnie czy przypadkiem nie jestem z rodziny dysfunkcyjnej i czy moi rodzice przypadkiem nie mają problemów ze sobą. Środowisko ma przecież duży pływ na rozwój dziecka, które w nim dorasta. a nasze domowe środowisko nie dało szansy mnie i bratu usamodzielnić się, być całkowicie niezależnymi finansowo od rodziców, żeby nie mieszkać ze starymi w jedno pokojowym mieszkanku będąc człowiekiem zbliżającym się do 30stki, który po przemocy z przeszłości nie ma do dziś poczucia bezpieczeństwa, przyjaciół, dziewczyny/żony - kogoś bliskiego, bo najbliższa rodzina nakłania mnie do samobójstwa i jest tak samo daleka, jak obcy ludzi z drugiego końca polski, mimo że mieszkamy razem.

Jak można dostać się do tej kliniki w celu poddania się dokładnemu zdiagnozowaniu (zależy mi szczególnie na diagnozie psychologicznej) bo to jak żyję i jakie mam problemy ma związek z moją przeszłością, z kompleksem niższości, brakiem poczucia własnej wartości i brakiem poczucia bezpieczeństwa, wypaczaniem mnie przez rodziców... a brak asertywności też nie pozwala mi stawić czoła problemom, bo nawet miła pani potrafi wejść mi na głowę, wciskając ulotki kościelne (którymi nie jestem zainteresowany). a co zrobiliby ze mnie dresiarze, wolę nie myśleć? Jestem sfrustrowany, samotny i dobity z powodu takiego życie jakim żyję i żadne leki mnie nie oszukają że jest dobrze - nie będę się szczerzył na lekach, oszukując siebie ze wszystko jest ok, bo nie jest i moja ocena takiego życia jest prawidłowa.

Słyszałem że można podpisać w tej klinice kontrakt na samo diagnozowanie - diagnozowanie osoby która nie jest na prochach, tylko jest sobą, dzięki temu można oceniać stan zdrowia człowieka, a nie efekty uboczne leków (jestem nadwrażliwy na składniki leków) które mogą mylić diagnostę.

http://www.ipin.edu.pl/0303.htm

Ten oddział wydaje się do tego bardzo odpowiedni. ale nie mogę znaleźć informacji na jakich zasadach można zostać tam przyjętym, na jak długo, ile się czeka na przyjęcie. Czy ktoś już tam był i może opisać jak to mniej więcej wygląda?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, bo gdzie indziej się leczę (też w Wawie). Najlepiej do nich zadzwoń i się zapisz na wizytę w ramach nfz, z tego co wiem nie ma rejonizacji czyli możesz się zapisać do dowolnej kliniki. A jak będziesz szedł, to weź ze sobą dowód osobisty plus dowód ubezpieczenia (RMUA lub podstemplowana książeczka ubezpieczeniowa).

Nie ukrywam że chętnie bym się u nich leczyła bo jest to największy w Warszawie zakład od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum od jakiegoś czasu już ale może niezbyt często "gadam"

 

Do rzeczy wracając... mam kłopoty lokalowe w zeszłym roku było ok dopóty nie napadnięto mnie w poprzednim mieszkaniu....wyjechałam ze stolicy myślałam że nie dam rady by wracać

Wróciłam i nie jako wpadłam jak śliwka w kompot...

Z "POMOCĄ"--- należy się podwójny cudzysłów...bo wg mnie to nie pomoc to coś ale jak to określić brak słów---wyszedł były chłopak z którym rozstałam się 5 lat temu, zaoferował wspólne mieszkanie w 1 pokoju na wzgląd minionych lat--uleczonych ran po zdradzie się zgodziłam ...błąd

wstępnie miałam płacić400 zł potem jednak okazało się że 500

Do tego doszło krzyczenie na mnie i do szarpaniny chodzi naburmuszony i robi wiele przykrości a ja nie mam sił na takie zachowania...

 

Może ktoś wie coś o możliwości najmu pokoju w Warszawie...

Proszę o znaki i namiary ewentualne na priv plus koszt najmu

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. W Warszawie organizują DARMOWĄ psychoterapię grupową dla osób, które doznały (nawet wiele lat temu) przemocy w rodzinie. Będzie to 5 weekendowych spotkań. Organizatorem jest fundacja prowadząca telefon zaufania dla osób doświadczających przemocy. KORZYSTAJCIE!!!

 

Cena - 0 złotych

Termin - 7-28.03, 24-25.04, 22-23.05, 26-27.06, 25-26.09.

Miejsce: Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” PTP ul. Korotyńskiego 13,

Godziny - 9.00 - 14.00

 

Więcej wiadomości pod telefonami: (22)-8239664, (22)-8242501;

 

Załączam link ze szczegółami: http://www.niebieskalinia.pl/newsy.php?id=2622

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze jakieś refleksje na temat Kliniki Nerwic? poczekam w kolejce pewnie kupę czasu, ale chciałabym być dobrze przygotowana.

Po pierwsze- psychoterapia grupowa, jakieś prace w parach , pantomima? :shock: obowiązkowe?

przecież ja się wstydzę iść do sklepu a co dopiero pracować w grupie ludzi?

wstydzę się innych pacjentów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rimbaud

 

Nie wiem jak jest teraz , bo ja byłam już wiele lat temu. wtedy oczywiście wszystkie zajęcia były obowiązkowe. Ale dasz radę, zapewne nie Ty jedna będziesz tam z takimi problemami.

 

Dodam do dyskusji ,że Klinika moim zdaniem to rewelacyjne miejsce i nigdy nie żałowałam ,że tam byłam. Oczywiście ,że nie ma cudów i nie ma się co spodziewać ,że po pobycie człowiek wychodzi cudownie uzdrowiony, bo takich cudów po prostu nie ma i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola a nie mogłabyś napisać trochę więcej na temat pobytu? może na pw jeśli nie chcesz tutaj. Np ilu osobowe są pokoje, czy to jakaś sala większa, ile osób na terapii grupowej, jak personel, ile godzin dziennie trwają zajęcia i co potem, czas wolny? można mieć np komórkę, laptopa, swoje książki? o której trzeba wstawać? byłabym baaaardzo wdzięczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×