Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIX do oceny :)


Gość wieloraki

Rekomendowane odpowiedzi

to za mało :/ Często siusiam (przez 2 mm kamień nerkowy?) i dużo wydalam tych minerałów więc potrzebuję dobrych preparatów. Mam Katelin (chlorek potasu ponoć nie jest najlepszą postacią) i MagvitB6, który ma tylko 48 mg jonów Mg i AŻ 5 mg B6. Żeby przyjąć dzienną dawkę Mg przekracza się daawkę wit. B6 kilkukrotnie. Wkurza mnie to i zmienię na inny preparat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też sobie zrobie takie badanie :)

 

ja używam Magne B6 jest zarejestrowany jako lek, ma dokładnie te same wartości, jest to mleczan magnezu. tak powinno być, że tylko kilkadziesiąt jonów i kilka razy bo lepiej sie wchlania niż wszystko naraz, a jeśli chodzi o witamine B6 no cóż, te dawki RDS to słyszałem, że są zaniżone i realne optimum to około 25mg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 30 mg B6 to nie przesada? Bo ja już sobie wkręcam różne scenariusze :/

Myślę o chela mag b6 forte i chela potas. W tym pierwszym dawki Mg są 2 razy większe... Chociaż ponoć jednorazowo dobrze się wchłania maks. 50 mg jonów :/ Sama już nie wiem, czy wymieniać na inne ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magvit B6 ma ok.50 mg Mg i 5 mg B6. Żeby przyjąć mniej więcej 100% dziennego zapotrzebowania na Mg trzeba przyjąć 6 tabletek preparatu, co jednocześnie zwiększa ilość wit. B6 do 30 mg, której norma to 2 mg.

 

No to kup inny preparat

 

A report of neurotoxicity in 2 patients who had taken 24 mg and 40 mg of vitamin B6 per day respectively

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhrps, jaki masz super preparat? :D

 

 

ja mam tabletetki b6 malutkie nie do podzielenia - 50mg sztuka, a b1 25mg były na receptę.

wiem, że dobre marki dają śmiało powyżej 2mg tu masz np. multiwitamine dla kobiet NOW Foods Eve Women's Multivitamin wysoko ocenianą w rankingu multivitamin,

b6 ma tam 25mg dzienną porcję.

 

https://labdoor.com/review/now-foods-eve-womens-multivitamin

 

ale oczywiście nikogo nie namawiam do takich 25mg dawek piszę tylko za siebie, że ja się takich dawek nie b6 nie boję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam z du.py. Bardzo dobry miks energetyczny. Ja sobie chwalę.

 

Przyjmowanie wielu witamin i minerałów w 1 tabletce nie ma sensu, bo tylko niewielka część z nich się wchłonie. Poszczególne witaminy, pierwiastki i minerały wchlaniaja sie w obecności jednych, a w obecności innych tego wchlaniania w ogóle nie ma, dlatego przyjmuje sie je w różnych porach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×