Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIX do oceny :)


Gość wieloraki

Rekomendowane odpowiedzi

eovo, zgadzam się z Tobą .

Jeśli chodzi na przykład o KoenzymQ 10 to sam zapierniczam codziennie ( dla zdrowotności :lol: ) około 350 mg .

Czytałem ,że dawki powyżej 300mg w ogóle cokolwiek dobrego moga dać ,,, ale ja już mam ponad 46 lat , więc o serce muszę dbać potrójnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, 350mg? :shock:

 

zależy na co to się bierze bo q10 ma wiele zastosowań, ale w profilaktyce słyszałem o innych dawkach ;)

 

fakt, że są różne q10 ponoć ten z izomerem trans jest dobry pod względem wchłaniania, a cis syntetyczny, coś tam takiego czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życiowa porażka, ale są firmy które twierdzą że oczyszczają swój rybi olej z metali i innych takich, czemu im nie wierzysz?

 

równie dobrze to skąd mam wiedzieć, że te co sprzedają olej z kryla faktycznie kryla to jest? też mogę nie uwirzyć :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloraki, nie ma na rynku oleju rybiego w 100% wolnego od metali ciężkich. Wszystkie oleje rybie mają dopuszczalne stężenie tych metali. Łatwo sobie wyobrazić skutki długofalowego przyjmowani tego rodzaju produktów. Poza tym, żeby ten olej był w miarę czysty, oczyszcza się go chemią, której już obecność nie jest podawana. Kilka miesięcy temu pisałam do większych firm produkujących te wolne od zanieczyszczeń oleje rybie z prośbą o udostępnienie wyników. Odpowiedź była zawsze jedna: nie jesteśmy w stanie ich udostępnić na obecną chwilę. To mi dało do myślenia.

Zerknij na ten przypadek: http://biocardine.pl/pdf/BC_metale_ciezkie.pdf a tu są normy: isip.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20030370326&type=2 str. 4

Przeczytaj sobie (zresztą dawno już o tym wiedziałam, był nawet dokument na TVN): http://niepoprawnipolitycznie.com/sciek-w-pigulce-czyli-cos-o-tranie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEPAREGEN :

 

"Tymonacyk (timonacic):

 

Działanie

Kwas tiazolidynokarboksylowy jest w wątrobie metabolizowany do cysteiny, która dzięki obecności grupy tiolowej bierze udział w procesach detoksykacji etanolu, substancji pochodzenia bakteryjnego, wirusowego, metali ciężkich i pochodnych benzenu. Działa również żółciopędnie, a także zmniejsza stężenie lipidów w osoczu. Tymonacyk łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego, przenika w postaci niezmienionej do wątroby. W wątrobie ulega przemianie do N-formylocysteiny, która w swej cząsteczce zawiera wolną grupę –SH, niezbędną do powstawania wielu połączeń tiolowych, biorących udział w przemianach wątrobowych, m.in. w procesie detoksykacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plum i 1000mcg metylokobalaminy (najlepiej wchłanialnej wersji b12) wpadło do żołądka :)

 

ojej przecież to 50 000% dzinnego zapotrzebowania :P

 

ja na wątrobę i nerki osłonowo stosuje ostroset plamisty , co o tym myślicie? :)

 

 

Porażka, ok, no a ten kryl z tym antyutleniaczem na a, co pisałaś to ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory-lek-lepszy-pytania-w-tek-zbiorczy-t34486-406.html

 

jak już się tylu chemików zebrało w jednym miejscu to może ktoś luknie na moje pytanie w wolnej chwili?

 

ja słyszałem, że q10 dawka 10-30mg to jest profilaktycznie po 35 roku życia, na uzupełnienie niedoborów to 30mg 3razy dziennie, ale to tego dobrze wchłanialnego z drożdży a nie jakiś syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A L-karnityny 500mg coś da?

zdecydowanie tak .

 

Niestety nie toleruję tej supli :( Ktoś tak miał? Kilkanaście lat temu próbowałem piracetamu. W sumie wrażenia jeśli chodzi o efekty uboczne bardzo podobne. Splątanie, napięcie, stres i ... sraczka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×