Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIX do oceny :)


Gość wieloraki

Rekomendowane odpowiedzi

dobra panie i panowie stworzyłem nowy mix, oto on:

 

 

olej kokosowy nierafinowany - 1/2 łyżki dziennie

NAC - 600mg dziennie

zestaw multiwitaminowy olimpu

preparat na oczy - luteina, zeaksatyna itp.

omega3 1g + witamina D3 2000 IU + K2 - 4000 IU

 

 

i to wszystko, koszt wynosi około 70zł na miesiąc dla jednej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinowałem kilka godzin żeby jeszcze bardziej udoskonalić mój mix oto cała suplementacja:

 

vitamin multiple sport

 

2 łyżki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia

 

preparat na oczy (luteina itp.)

 

koenzym q10

 

nac

 

d3+k2

 

omega 3 gram

 

koszt takiej suplementacji to około 70zł miesięcznie dla jednej osoby.

 

 

oprócz tego unikać cukru i mąki w pożywieniu, jeść ryby przynajmniej dwa razy w tygodniu.

 

 

widzę, że sobie żartujecie, ale żadnego argumentu przeciwko mojemu mixowi nie macie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że sobie żartujecie, ale żadnego argumentu przeciwko mojemu mixowi nie macie :)

żart żartami ,,, ale tak na serio dodałbym do Twojego mixu: SELEN ( co najmniej 200 mcg) , olej z wiesiołka )+ koniecznie (glicyne + inozytol + ornityna -ta trójka bardzo dobrze robi na łeb )Biorę z Myprotein- wychodzi tanio .

Będziesz umiał unikać cukru i mąki ??? Ja przynajmniej bym nie umiał .Jednak życzę Ci powodzenia . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, dodałem glicyne z tego co napisałeś.

 

Kontrast, kiedyś kupiłem n-acetyl - tyrozyne i jeszcze mam tego sporo, wydaje mi się ze pobudza, tego drugiego nie próbowałem, tylko, że mi chodzi głównie o aspekty zdrowotne.

 

mhrps,

 

teraz mój zestaw wygląda w ten sposób:

 

preparat na oczy - 15zł msc

zestaw multi-vitaminowy - 25zł msc

omega 3 z tranu - 10zł msc

q10 - 10zł msc

witamina k2 i d3 - 10zł msc

l-cysteina i glicyna to z 15 zł msc fakt, teraz to troche wiecej wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak to jest z tym kwasem foliowym, faktycznie jego forma syntetyczna trudno się metabolizuje i może to być groźne?

 

bo te aktywne formy, już zredukowane to są drogie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halucynka, jego niedobór jest groźny a trudno go dostarczyć z jedzeniem :)

ale właśnie zauważyłem, że preparaty dla kobiet w ciąży, znacznie częściej niż pozostałe zawierają łatwo wchłanialną jego formę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---często niedobór właśnie kwasu foliowego odpowiada za nieskuteczność leczenia lekami SSRI . Było to już Tu wałkowane tysiące razy .

Jak weżmiesz 1-2 gramy zwykłego kwasu foliowego to starczy , nie trzeba przepłacać za jakieś wynalazki .

Sa tabletki 15 gramowe( niby na receptę , ale jak dobrze ściemnisz aptekarce to dadzą bez recki ) , dzielisz taką tabletkę na 4 części i łykasz jedną część dziennie . Wystarczy .Nie przedawkujesz , nie ma obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, nie o to mi chodziło.

 

"W przeciwieństwie do folianów, kwas foliowy nie jest przekształcany w aktywną formę witaminy B9 w układzie trawiennym, ale głównie w wątrobie. Ten proces jest wolniejszy i mniej wydajny. Organizm potrzebuje więcej czasu, aby wytworzyć 5-MTHF i może mieć problem z całkowitym metabolizowaniem nawet niewielkich dawek związku (200-400 mcg).

 

W rezultacie kwas foliowy może odkładać się w organizmie, a jego zbyt wysoki poziom jest wiązany z problemami zdrowotnymi, jak np. ryzykiem wystąpienia raka i utajnianiem niedoboru witaminy B12".

 

https://portal.abczdrowie.pl/kwas-foliowy-czy-folian-jakie-sa-roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, a co myślisz o preparatach multiwitaminowych, jest sens je kupować czy lepiej pojedyncze konkretne witaminy, minerały i inne specyfiki.

 

przykładowo takie preparaty zawierają np. magnez i wapń w jednej tabletce więc siłą rzeczy bierze się je o tej samej porze, a tak być nie powinno, bo jedno z drugim się gryzie.

 

możesz wgl zdradzić swój mix suplementów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloraki,

-osobiście nie kupuję preparatów wielowitaminowych , wolę zdecydowanie osobno każdą witaminę / minerał . Jednak swego czasu brałem ten Mix z Olimpu .

możesz wgl zdradzić swój mix suplementów?

 

 

przestraszył byś ile tego jest ,,,i jakie cuda biorę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ten dla sportowców brałeś. te dla sportowców jako jedyne mają rozsądne dawki ponoć.

 

e tam nie przestraszyłbym się, ostatnio dużo czytam o tym na różnych blogach i jakby te wszystkie wymienione świetne substancje zebrać to wypłaty by nie starczyło.

 

trzeba selekcjonować.

 

 

jak się czułeś po tych olimpa, czemu już ich nie bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się czułeś po tych olimpa, czemu już ich nie bierzesz?

 

 

 

---czułem sie jak młody bóg ,wtedy zapierdzielałem we Francji przy zrywaniu winorośli aż sie kurzyło, w dodatku cały dzień w takim Słóncu ,aż pot lał sie z dupska . Na tyle dobrze zasuwałem,że Franki prosili ,żebym przyjechał za rok.

Inna sprawa to wiesz było to praktyczne wziążć zza granicę jedno opakowanie niż 10 mniejszych . I tak wziąłem całą reklamówke leków :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde to ja już nie wiem bo zamówiłem witaminy takie w ilości 6 opakowań, jeszcze mi ich nie wysłali a się waham.

 

zastanawiam się czy to od tych witamin się tak czułeś, może tylko jeden składnik tak zadziałał czy dwa którego wcześniej brakowało, a nie cały komplet i czemu w takim razie je odstawiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloraki, nie da się zjeść w suplach wszystkich potrzebnych składników odżywczych, od tego jest jedzenie.

Na przykład źródła selenu: orzechy brazylijskie, tuńczyk, nasiona słonecznika, wątroba, serce, nerki wieprzowe, wołowe i cielęce, owoce morza i ryby (szczególnie śledzie), czosnek i cebula, brązowy ryż, pieczywo razowe, kiełki pszenicy, otręby pszenne, ziarna kukurydzy, drób (spora ilość w jajach), drożdże.

Czyli walnij sobie śledzia z cebulą, akurat jest piątek i selen masz już dziś z głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×