Skocz do zawartości
Nerwica.com

jaki lek ..


Gość Julia - gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli brałeś już leki z grupy SSRI to przestawienie się na SNRI przechodzi bardzo łagodnie. Brałam fevarin (fluoksetyna) 100mg i zmieniłam to na Efectin. nie odczułam żadnych skutków ubocznych oprócz bólu głowy (ale to dlatego, że odstawiłam fevarin).

Tak więc nie ma się czego bać. a efectin jest napewno dwa razy lepszy od fluoksetyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...chodzi o to "tylko" - nie mogłem funkcjonować bez leków. Z tego co wyczytałem w leczeniu dystymii najważniejsze są leki i mają lepsze i trwalsze działanie niż psychoterapia. Z reszta ja sam nie wiem tak do końca co mi jest bo ostatnio lekarz mi mówił, że jednak to coś lękowego bardziej jest według niego. Chociaż ja doskonale pamiętam, że przed braniem leków miałem podły nastrój, a że miałem objawy takie jak kołatanie serca czy dolegliwości żołądkowe to już inna sprawa. Teraz biorę Efectin ER 75 (dopiero od kilku dni). Czuję się na chwilę obecną całkiem nieźle. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. Nie bede oryginalny i zaczne od tego , ze choruje na depresje (chyba). Dopadla mnie dwa tygodnie temu. chcialbym na razie samodzielnie sie podleczyc, bez pomocy psychologa. Ale za dwa miesiace mam mature i musze sie uczyc. zwiazku z tym mam pytanie: jakie leki sa skuteczne, a jednoczesnie nie obnizaja zdolnosci intelelektualne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz leczyc sie na depresje nie polecam robic tego na wlasna reke. Idz do jakiegos specjalisty psychiatry ktory najlepiej zna sie na farmakoterapii i bedzie potrafil Ci pomoc. Ja tez w tym roku pisze mature i biore leki: fluanxol i mirtazapine>>nie zmulaja i bardzo poprawiaja samopoczucie. Ale z cala pewnoscia jest jeszcze wiele skutecznych leków przeciwderesyjnych ktore nie oslabiaja koncentracji a nawet ja wzmacniaja tak jak to jest w moim przypadku. Pozdrawiam:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. Nie bede oryginalny i zaczne od tego , ze choruje na depresje (chyba). Dopadla mnie dwa tygodnie temu. chcialbym na razie samodzielnie sie podleczyc, bez pomocy psychologa. Ale za dwa miesiace mam mature i musze sie uczyc. zwiazku z tym mam pytanie: jakie leki sa skuteczne, a jednoczesnie nie obnizaja zdolnosci intelelektualne?

 

jak dla ciebie zadne leki , jesli juz to wez sobie tylko jakas lecytyne na mozg i tyle , a jesli chodzi o leki to tylko z lekarzem mozesz na ten temat porozmawiac nigdy nic nie bierz samemu.

Jesli to trwa 2 tyg to moze to nie jest depresja , moze to chandra ale nigdy nie wiadomo wiec po maturze wez sie za siebie i mam nadzieje ze to nie deprecha

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po ponad miesiącu brania Coaxilu i doraźnie Pramolanu praktycznie zaden efekt, a dzis lekarz przepisal mi Asentre czy jakos tak i wiecej pramolanu kazal jesc - i narazie czlek sie cieszy (jak wtedy gdu dostalem coaxil) ze pomoze moze i sama mysl juz cieszy ze moze pomoze a czy pomoze do sie zobaczy, ale naklania mnie lekarz na psychoterapie ...

zobaczymy jak leki podzialaja - ale w tym wsszystkim wkurza mie ze nie mozna obalic jakiegos procentowego czteropaka - a tesknie za tym jak jasna ch....

Pozdro dla wszystkich udreczonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×