Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pranobex inozyny (leczy depresję u myszy)


achino2017

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.nature.com/articles/srep04199.pdf/

 

Oral administration of inosine produces antidepressant-like effects in mice

 

Inosine, a breakdown product of adenosine, has recently been shown to exert immunomodulatory and

neuroprotective effects. We show here that the oral administration of inosine has antidepressant-like effects

in two animal models. Inosine significantly enhanced neurite outgrowth and viability of primary cultured

neocortical neurons, which was suppressed by adenosine A1 and A2A receptor agonists. Oral administration

of inosine to mice transiently increased its concentration in the brain and enhanced neuronal proliferation

in the dentate gyrus, accompanied by phosphorylation of mitogen-activated protein kinase and increase in

transcript level of brain-derived neurotrophic factor. In stress models, oral inosine prevented an increase in

immobility time in forced swim test after chronically unexpected stress and mitigated a reduction in sucrose

preference after chronic social defeat stress. These results indicate that oral administration of inosine has the

potential to prevent depressive disorder via adenosine receptors.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inozyny, produkt rozpadu adenozyny, ostatnio wykazano wywierać immunomodulujące i

działanie neuroprotekcyjne. Mamy tu widoczne, że doustne inozyny ma działanie typu przeciwdepresyjnego

w dwóch modelach zwierzęcych. Inozyny znacznie zwiększona neurytu i żywotność pierwotnych hodowlach

kory nowej neuronów, które zostało zniesione przez agonistów receptora adenozyny A1 i A2A. Podawanie doustne

inozyny myszom krótkotrwale zwiększone jej stężenie w mózgu i zwiększenie proliferacji neuronalnych

w zakręcie zębatym, towarzyszy fosforylację kinazy białkowej aktywowanej mitogenem oraz zwiększenie

poziomu transkryptu z mózgu czynnik neurotropowy pochodzenia. W modelach stresu, inozyna ustna zapobiegły wzrostowi

czas unieruchomienia w teście wymuszonego pływania po przewlekle niespodziewanym stresem i łagodzi redukcję sacharozy

preferencjami po przewlekłym stresem klęski społecznej. Wyniki te wskazują, że podawanie doustne inozyny ma

potencjał zapobiegania zaburzenia depresyjne za pośrednictwem receptorów adenozyny.

 

-- 01 sty 2017, 17:50 --

 

szczerze mówiąc to nie wiem Achino o co tym myśleć w mordę jeża . :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak można wrzucać teksty do translatora, toż to profanacja!

 

Ja tam, prostaczka, nie znam się, ale po pobieżnym przebiegnięciu wzrokiem wyczytałam, że to ma działanie neuroprotekcyjne i prowadzi do rozrostu aksonów. Mignęło mi też, że działa w hipokampie. Zapodałam tu, żeby może Grabarka się ucieszyła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×