Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)


Gość aga 76

Rekomendowane odpowiedzi

Marku, skoro chodziłeś do psychologa, to zapewne wiesz, ze wszystko zaczyna sie od naszych mysli, dlatego dla mnie najlepszą metodą jest odwracanie swojej uwagi od oddychania, nie myslenie o tym. chociaz czasami jest to tak piekielnie trudne, zwlaszcza, ze te problemy staly sie juz czescia mojego zycia. wiadomo, ze to nie zawsze skutkuje... wtedy oddycham 4/6, czyli tak jak napisałeś. i kiedy atak sie skonczy staram sie myslec w sposob 'bylo strasznie, ale nic wielkiego sie nie stalo, zyje'.

dzisiaj caly dzien sie z tym mecze, oprocz tych trudnosci z oddychaniem, mam jeszcze problem, ze musze ciagle kontrolowac oddech, co tez jest strasznie meczace... kiedys zaczelam liczyc ile razy dziennie mysle o tym, ze musze oddychac lub po prostu otrzymuje bodziec, przez ktory zaczynam kontrolowac oddech i czasem wynik byl nawet 120... teraz juz jest o tyle lepiej ze dzienne wyniki nie przekraczaja 70, ale i tak nie jest dobrze... wazne, zeby sie nie poddawac. chociaz ciezko jest myslec pozytywnie, zwlaszcza, kiedy ma sie depresje... no, ale damy rade! pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie bardzo mam sie do kogo zwrocic, a czytajac Wasze posty widze wlasciwie swoja historie ciesze sie ze trafilam na to forum bo zobaczylam ze inni tez maja takie problemy jak ja.

Zaczelo sie niedawno(wszystko zaczelo sie od tego ze zrobilo mi sie slabo w sklepie) a ja juz mam powoli dosc. Wydaje mi sie ze trudno mi sie oddycha, ze sie zaraz udusze albo ze cos mi sie stanie, zaraz robi mi sie niedobrze.Panikuje. Momentalnie zaczynam kontrolowac jak oddycham, po kilka razy sprawdzam czy moje serce na pewno bije.Mam wrazenie ze serce ma moment sie zatrzymyje albo bije nierówno. Albo na odmiane calu czas mam wrazenie ze cos jest nie tak z moim oddechem. Jeszcze niedawno zdarzalo sie to rzadko, tylko w nocy a od jakis 3 dni rowniez w dzien. Mama od razu powiedziala mi ze to na pewno ma podloze nerwowe i aplikuje mi syropek na uspokojenie i magnez. Czy to mi jakos pomoze? Wiem ze innym zdarzaja sie o wiele gorsze ataki, ale dla mnie te sa okropne. Boje sie wyjsc z domu bo wydaje mi sie ze na pewno zemdleje albo cos sie stanie. Ledwo doszlam wczoraj na badania krwi. Szlam i caly czas myslalam ze zemdleje albo cos.Sama mysl o tym ze musze wyjsc z domu wystarczy zebym momentalnie zaczela sie bac. Co powinnam zrobic? czy to nerwica? Dziekuje za kazda pomoc :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!! wcześniej nie widziałam tego tematu, ale czytam wasze posty i ja mam wszystko tak samo!! duszności mam od 8 dni non stop, wcześniej miałam czasami, zawsze wydaje mi się ze oddycham na max 50% mozliwości, i ciągle mi się wydaje zę jestem niedotleniona i zaraz zemdleje:( jak wyjde z domu to już wogóle, od razu się przyduszam i to jest chyba motorem całej mojej nerwicy... jak jest już tak bardzo źle, to cała się trzęse i masakra, to jest okropne uczucie:( zawsze tak mam w autobusie:( i staram sie wtedy uspokoić oddech, równomiernie oddychać najlepiej przeponą:( no mi wmawiam sobie że i tak się nie uduszę bo na nerwice się nie umiera, ale jakie to jest uczucie to mam nadizeje ze mnie rozumiecie:( w dzieciństwie miałam astme niby, ale robiłam sobie już dwa razy spirometrie i wyszło mi że jestem zdrowa jak koń:/ poza tym mam leki na astme (których zazwyczaj nie zażywam) ale one na to i tak nie działają, heh, nie wiem co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrupka, ja też ledwo co wychodze z domu, kręci mi sie w głowie i sie strasznie boje, ale od tego się nie umiera ani nie można się udusic, czyli po prostu trzeba to rpzezwyciężyć, myślami;> a zazywanie magnezu to bardzo dobry pomysł, dzisiaj trafiłam na taką stronkę http://www.nerwica.vegie.pl/ myślę że ktoś kto to pisał ma dużo racji, ja tez chyba zaczne po prostu zażywać magnez, zdrowo się odżywiać, i uprawiać jakiś sport. Może to cociaż mi jakoś nastrój poprawi, bo już jestem z deczka przygnębiona :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrupka, ja też ledwo co wychodze z domu, kręci mi sie w głowie i sie strasznie boje, ale od tego się nie umiera ani nie można się udusic, czyli po prostu trzeba to rpzezwyciężyć, myślami;> a zazywanie magnezu to bardzo dobry pomysł, dzisiaj trafiłam na taką stronkę http://www.nerwica.vegie.pl/ myślę że ktoś kto to pisał ma dużo racji, ja tez chyba zaczne po prostu zażywać magnez, zdrowo się odżywiać, i uprawiać jakiś sport. Może to cociaż mi jakoś nastrój poprawi, bo już jestem z deczka przygnębiona :-|

 

Dziekuje, przejrzalam strone o ktorej napisalas- duzo mi wyjasnila. Moze poprostu mam za malo magnezu a reszte sobie sama dopowiadam. zawsze mialam sklonnosc do wymyslania sobie roznych dolegliwosci :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, w sumie u lekarza nie byłam, ale kilka osób mi już mówiło, zę te objawy co mam są na tle nerwicowym, pierwszą osobą była moja koleżanka któa studiuje medycyne, i radziła mi iśc do jakiegoś specjalisty, ale ja troche to wtedy olałam i dokładnie rok później znowu sie to odezwało tylko ze zdwojona siłą;> ale po przeczytaniu tej strony troszkę mam więcej nadziei, zę może to naprawde jest kwestia odżywiania się i niedoborów, ja na pewno najpierw spróbuję tego, a później pewnie pójde na jakąś terapie jeśli dalej będzie źle.

 

a tak a propos mam pytanie (troche nie na temat ale nie wiem gdzie napisać;>) mierzyłam sobie przed chwila ciśnienie i wyszło mi 90 na 50:/ strasznie niskie, czy wy też tak mieliście?? ja od rana cały czas nie moge normalnie oddychać:( czy to moze mieć jakiś związek z uspokajającymi ziółkami które pije??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Elemelku, z pewnoscia zioła obnizają cisnienie, przy tak niskim, moga tez wystapic dodatkowe objawy tj zawroty głowy, osłabienie i ogólnie złe samopoczucie co przy nerwicy odrazu nas nakreca dodatkowo, jest ci słabo bo zbyt mało tlenu w organiźmie i mózgu, jezeli dodatkowo łykasz jakies leki które sa uspokające z pewnosci to cisnienie obnizasz jeszcze bardziej, - skontroluj to cisnienie z lekarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam u lekarza, babka mi powiedziała, ze "niektórzy tak mają i już":/ naprawde, czasami rady lekarzy są cudowne:/ narazie rzeczywiście kręci mi się troche w głowie i jestem słaba, ale wmawiam sobie że to przez niskie ciśnienie itp. i jak siedze w domu to jest nawet spokój... teraz się boje wychodzić z domu bo mi sie wydaje ze w takim stanie zaraz zemdleje:/ ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra tez leczy sie na nerwice, niedawno wyszła ze szpitala z nerologii bo kreciło jej sie w głowie, miała zawsze niskie ciśnienie, zdiagnozowali po wszystkich badaniach włacznie z rezonansem ze zaroty głowy sa na tle lekowo-nerwowym, - i co z nami moze zrobic nerwica? szok!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam u lekarza, babka mi powiedziała, ze "niektórzy tak mają i już":/ naprawde, czasami rady lekarzy są cudowne:/ narazie rzeczywiście kręci mi się troche w głowie i jestem słaba, ale wmawiam sobie że to przez niskie ciśnienie itp. i jak siedze w domu to jest nawet spokój... teraz się boje wychodzić z domu bo mi sie wydaje ze w takim stanie zaraz zemdleje:/ ech...

 

Jakbym siebie widziała. Jesli juz zdecyduje sie gdzies pojsc to koniecznie samochodem. Moge zapomniec o np. zakupach... teraz to jeszcze jakos jest bo sa wakacje ale jak sie zacznie szkola to ja nie wiem co bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak siedze w domu to jest nawet spokój... teraz się boje wychodzić z domu bo mi sie wydaje ze w takim stanie zaraz zemdleje:/ ech...

 

Jakbym siebie widziała. Jesli juz zdecyduje sie gdzies pojsc to koniecznie samochodem. Moge zapomniec o np. zakupach... teraz to jeszcze jakos jest bo sa wakacje ale jak sie zacznie szkola to ja nie wiem co bedzie...

 

ja miałam dokładnie tak samo i w koncu z tego wszystkiego wpadłam dodatkowo w depresje i poszłam do psychiatry, bo juz nie wiedziałam kompletnie co mam zrobic- nie dałam rady chodzic do pracy, wogóle bałam sie z domu wychodzić... dopiero po leczeniu farmakologicznym + terapia grupowa sie poprawiło. wiec moze warto podejsc do psychologa lub psychiatry- mi pomoglo. skonczyły sie problemy z oddychaniem, kołatanie serca, nudnosci, uczucie ciezaru na klatce piersiowej...nie mowie ze wyleczyłam sie do konca, bo to pewnie jeszcze dlugo potrwa ale przynajmniej moge normalnie funkcjonowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SŁUCHAJCIE JA MAM ASTME I NERWICE, TYCH OBJAWOWO NERWICY JEST TYSIACE ALE NIE ONE SA WAZNE, ONE SA TYLKO OBJAWEM CZEGOŚ, CO SIE DZIEJE W ZYCIU, WIEC JESLI CHODZI O DUSZNOSCI TO POWIEM WAM JEDNO, ODDYCHYCHAJCIE TYLKO PRZEZ NOS NORMALNIE, NIE ZA GLEBOKO, NAWET JAK WAM DUSZNO, ALE MOWIE OCZYWISCIE O NERWICY NIE ASTMIE, PRZY ASTMIE USLSZEC MOZNA ŚWISTY, A TO CO INNEGO. WAZNE JEST WLASNIE PRZY NAPADACH DUSZNOSCI ZEBY ODDYCHAC PRZEZ NOS!!!, JA MAM DUSZNOSC OD 2 MS. NERWICE OD 4 LAT, OCZYWISCIE ZADEN LECKARZ PACAN WAM NIE POWIEM TEEGO ZE JAK ODDYCHACIE USTAMI, TO WTEDY ZACZYNA WAM SIE W GLOWACH KRĘCIĆ I WPADA SIE W PANIKE, BO ONI TEGO SAMI NIE WIEDZA, A WYSTARCZY TROCHE POCZYTAĆ.PRZEZ 1SZY TYDZIEN PRZY KAZDEJ DUSZNOSCI, A MIALAM ICHH Z 5 RAZY DZIENIIE, PO 3 GODZINY TRWAŁY, ODDYCHALAM ZAWSZE TYLKO PRZEZ NOS, I OD TEGO MOEMNTU NIE MAM DUSZNOSSC, W GLOWIE SIE NIE KRĘCI...TO JEST NIESAMOWITE, NIE UDUSICIE SIE,JESLI NIE MOWIEMY O ASTMIE OCZYWSCIE, JA BYLAM NA POGOTOWIU Z TYM RAZ, I CO SIE OKAZALO ZE TO NA TLE EMOCJONALNYM A JA MYSLALAM ZE SIE UDUSZE ZARAZ CALA SIE TRZESLAM, LEKARKA POW. MI ZE NIC MI NIE JEST I DALA COS NA USPOKOJENIE.SWIIADOMOSC TEGO ZE NIE MOZNA SIE WTEDY UDUSIC, STRASZNIE MI POOMOGLA,.

JAK SIE DUSZE ODDYCHAM PRZEZ NOS, W NORMALNYM TEMPIE, MIMO ZE SIE WTEDY CIEZKO ODDYCHA. NIE UMIE ZNALESC LINKA DO STR. W KTOREJ TO JEST WSZYSTKO WYJASNIONE:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też uż o tym słyszałam i rzeczywiście pomaga, nawet jak miałam duszności to oddychałam przez nos, i starałam się uspokoić oddech, no ale niestety, panika i tak była;> ale o tym że wtedy się w głowie nie kręci, tego nie słsyzałam, trzeba będzie zaobserwować;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio kłopoty z oddychaniem,dzisiaj normalnie co chwile brakowalo mi powietrza,a w pewnym momencie byłem blisko uduszenia sie:(tak jakby oskrzela mi się takie ciężkie zrobiły:(i teraz też sacięzkie tylko mnie już aż tak bardzo nie dusi...boje sie

Boje się ze mam raka płuc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RACZEJ NIE MAASZ RAKA, BO PŁUCA NIE BOLĄ, NAWT JAK SA CHORE, TO RACZEJ ASTMA, ALBO NERWICA, JEZELI SLYSZYSZ SWISTY PRZY ODYCHANIU TO MOZE BYC ASTMA, JA JUZ BYLAM NA POGOTOWIU, OCZYWISCIE, UMIERALAM, ALE JAK SIE DPWIEDZIALAM ZE TO NA TLE NERWICOYM TO 1SZE CO ROBIE, TO MOWIE SOBIE, NIE RÓB SOBIE TEGO GŁUPOLU, USPOKUJ SIE I TAK SIE NIE UDUSISZ, WIEC PO CO CI TO I ODDYCHAM \W NORMALNYM TEPIE PRZEZ NOS I ROBIE SWOJE, POMAGA ZAWSZE, BRON BOZE PRZEZ USTA, WTEDY W GLOWIE SIE KRECI.NERWICA TO WEWNĘTRZNE KONFLIKTY, JA ZAWSZE JAK CZEKA MNIE JAKAS ZMIANA W ZYCIU, REAGUJE NERWICĄ, ALE NAJWAZNIJ\EJSZY JEST WTEDY WEWNETRZNY DIALOG,NP.JAK CHODZILAM NA PSYCHOTERAPIE TEGO TAM WLASNIE MNIE UCZYLI, BAŁAM SIE CZESTO WYJSC DO SKLEPU, LUB CZEGOKOLWIEK, WTEDY ROZMAWIASZ Z SAMY SOBĄ, NIE KRYTYKUJĄC SIE TYLKO BEDAC DLA SIEBIE WYROZUMIAŁAYM, NP. ....TO NORMALNE ZE SIE TERAZ DENERWUJESZ, KAZDY BY SIE DENERWOWAL W TAKIEJ SYTUACJI, OCZYWISCIE WYJSCIE DO SKLEPU BRZMI SMIESZNIE ALE BYL TO DAL MNIE PROBLEM, MI SIE DUSZNOSCI ZACZELY 2 MS TEMU JAK SIE DOWIEDZIAL ZE DOSTALAM PRACE, MOJA 2GĄ W ZYCIU, OD WRZESNIA , WIEC Z NERWÓW PRZED NIA ZACZELO SIE ZNOWU, TYLE ZE TYM RAZEM DUSZNOSCI, KIEDYS INNE OBJAWY...ALE TO SA TYLKO OBJWY, A SĘK W CZYM INNYM,NA POGOTOWIU PANIE LEKARZ NU NAPISAŁA:PLACZLIWA, NERWOWA, LĘK O WLASNE ZYCIE, WTEDY SOBIE USWIADOMILAM ZE TO BYLA TYLKO PANIKA, I SIE NIE UDUSZĘ,TO MI BARDZO POMOGLO, DAWNO MIALAM ISC JUZ TAM ZEBY TO USLYSZEC BO NA POCZATKU, MYSLALAM ZE TO ASTMA, ALE POTEM ZACZELAM SIE DOMYSLAC ZE TO NA TLE EMOCJONALNYM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK CZUJESZ UCISK NA KLATKĘ PIERSIOWĄ, I MASZ PŁYTKI ODDECH, TO WLASNIE JA TEZ TAK MIEWAŁAM....NIC PRZYJEMNEGO, SPROBUJ ODDYCHAC PRZEZ NOS, NORMALNIE-NIE SZYBO ANI GŁEBOKO, JA ZACZELAM, KIEDYS NIE SPALAM CAYMI NOCAMI BO MYSLALAM ZE SIE UDUSZE, NIE KLADALAM SIE TYLKO NA SIEDZĄCO LEZALAM OK 6 RANO MDALAM I ZASYPIAŁAM CHYBA, MOZESZ ISC DO LEKARZA TAKZE BO PRZYCZYN DUSZNOSCI TEZ MOZE BYC KILKA, NP OD ŻOŁĄDKA, ZGAGI ITP..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZY NERWICY LUDZIE ZAWSZE WYMYSLAJĄ SOBIE CHOROBY, BO SA ZALĘKNIENI, JA TEZ SOBIE WYMYSLAŁAM 4 LATA TEMU ZE MAM RAKA MOZGU ITP, CHORE SERECE, PO PSYCHOTERPAII DOWIDZIALAM SIE ZE TAKIE CIIAGLE MYSLENIE O CHOROBACH ODCIĄGA MNIE OD PRZEJSCIA W DOROSLE ZYCIE, A TYM SAMY STALAM W MIEJSCU, MAJAC 21 LAT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO I CO NAJWAZNIEJSZE NAJBARDZIEJ NA LĘKI, POMOGŁO MI PRZECZYTANIE KSIĄZKI :PT."OSWOIĆ LĘK", WLASNIE W TEN SPOSB UCZONO MNIE NA PSYCHOTERAPII ROZMAWIAC Z SOBĄ, BARDZO MI POMOGLO ZEBRANIE TEGO WSZYSTKIEGO DO KUPY PO 3 LATACH PSYCHOTERAPII, KTORA BYLA DLA MNIE NA MAXA NIEPRZYJEMNA I UCIĄZLIWA...BUUU..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem juzco myśleć....z jednej strony to moze byc nerwowe ale z drugiej to te problemy z oddychaniem stopniowo się nasilają,2 miesiące temu miałem takie lekkie zadyszki,czasami brakowało mi powietrza.i tak coraz częściej i coraz częsciej i coraz bardziej płuca mi się takie cieżkie robiły:(a poza tym oskrzela bolą :(a najgorzej jest wtedy kiedy się położe....wtedy 2 minuty mijają i juz mam problemy z oddychaniem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem katar sienny to też miałem straszne problemy z oddychaniem. Szczególnie w nocy. Loratadyna (laek na uczulenia) w pełni rozwiązała problem. W tym roku bałem się, że znów będzie uczulenie - lekarz mówił, że lepiej się odczulić zamin nadejdzie ta pora roku co wczesniej. Ale pomyślałem, że może samo przyszło, samo pójdzie. I prawie nic nie mam. W każdym razie leków prawie nie biorę. Z zapasów z zeszłego roku kilka razy wziąłem by sprawdzić.

 

W małych opakowaniach Loratadyna, Zyrtec czy Telfast są dostępne bez recepty. Ale zamiast testować wszystkie choroby pokoleii co to może być lepiej idź do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek nerwica, a może masz po prostu nerwobóle?? ja też tak często mam że już nie moge oddychać, bo czuje jak mi się tak zebra ściaskają i wogóle:P ale pani lekarka mi powiedziała, ze to nerwobóle, więc nie ma się czym martwić (nie to żebym nie mogła normalnie oddychać i cały czas mnie wsyzstko boli - ale nie ma się czym martwić :? ) i mam tak zawsze jak wstaje rano... troche przeszkadza, ale da się żyć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co można z takim nerwobólem zrobić ? Tzn. jak go unieszkodliwić ?

Kiedyś myślałam że mam problem z wątroba bo mnie strasznie bolało pod żebrami a badania nic nie wykazały..

Ja mam uczucie ze mam ściśnięte gardło ,trudno mi sie oddycha ,'czuje' oskrzela ,płuca.

Najczęściej tak mam gdy zażyje jakikolwiek lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×