Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odcięcie emocjonalne od ludzi


Khaine

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie, że niby dorośli ludzie nabierają się na takie dyrdymały jak romantyczne kochanie do grobowej deski tego jedynego/tej jedynej i przywiązują ogromną wagę do czego tak oczywistego jak związek, służący głównie do dalszego przekazywania swych genów i do transakcji między ludźmi.

Na szczęście z tego da się wyrosnąć. Wystarczy poczytać trochę literatury psychologicznej na ten temat...

 

Chcesz ich zniszczyć?

Ludzie muszą mieć przecież jakieś mechanizmy obronne :D

 

To byłoby strasznie nudne gdyby chodziło tylko o prokreacje. I smutne.

 

Sorry za dwa posty, zapomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłoby strasznie nudne gdyby chodziło tylko o prokreacje. I smutne.

Smutne jest przede wszystkim szukanie swej wartości w innym człowieku, jak to robi Ooak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale szkodliwe jest opieranie swej wartości na kimś innym w stylu: "jeżeli on mnie odrzucił, to już nikt mnie nie doceni", "straciłam sens życia" itp. związek raczej powinien być uzupełnieniem a nie celem per se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Raczej łatwiej by było tak założyć. Byłoby to wtedy naturalne, nic na sile.

 

Jednak rozumiem, ze można stracić sens życia.

 

A ze już nikt inny nie doceni to zupełna nieprawda. Bo ktoś inny doceni. Ale czy my go docenimy to jest problem. Trudno znaleźć, przynajmniej mi, kogoś kto naprawdę by mi się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja tam Was będę przekonywał, skoro sam mam problemy emocjonalne i sprawia mi ogromną trudność przekonanie się do własnej wartości i mimowolnie szukam jej u innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khaine - współczuję Ci tego, co przeżyłeś. Również miałam ciężko w życiu ( i nadal mam), ale dzięki marzeniom, posiadaniom własnych celów i słuchaniu się TYLKO dobrze życzących przyjaciół można zdziałać wiele. Ci, którzy źle życzą, są zawistni, sami sobie w życiu nie radzą i dlatego chcą, aby inni mieli również źle. Jeżeli potrzebujesz osoby, z którą chciałbyś popisać - możesz ze mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×