Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
marlow

HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

111 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      73
    • Nie
      49
    • Zaszkodziła
      3

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od organizmu...Na mnie Hydro działa już w dawce 10 mg co wydawałoby się śmieszne(może dlatego,że biorę bardzo rzadko).Delikatnie uspakaja,nieznacznie(ale odczuwalnie) działa przeciwlękowo. Ogólnie dobra rzecz dla ludzi ,którzy boją się benzo itp a chcą mieć coś, co w razie czego przyniesie im ulgę.W cięższych przypadkach raczej mało skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Jest osobny wątek dotyczący tego leku, ale wspomnę tu, że osobom, na które nie działa Hydroksyzyna, polecam spróbować Propranolol. Bezskutecznie stosowałam Hydroksyzynę, aż w końcu odkryłam zalety tego leku. U mnie blokuje nie tylko lęk, ale większość objawów somatycznych. Niektórzy niezaburzeni stosują go przed prezentacjami publicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, somatycznie uspokaja organizm. Ja na fevarinie mam dolegliwosci zoladkowe, mdlosci, a dzisiaj tego nie mam po zazyciu 25 mg hydro na noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Jakbym funkcjonował w szkole po wzięciu 50 mg? Muszę zabić tępy lęk, a na lekcji i tak się nie skupię, a więc tym się nie przejmuję .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie hydro dobrze usypia, ale rano czuję się jak bym wstał na kacu. Jestem chyba strasznie wrażliwy na leki, skoro nawet śmiesznie niska dawka 10 mg tak na mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co będzie lepsze na spanie i relaks i zeby nie miec kaca na drugi dzien. Hydroksyzna czy Xanax.

Pamietam że po hydro na drugi dzien byłem jak dętka. Ale znowu xanax to nie cukierki. Jak to widzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli pomaga ci Hydro to nawet nie bierz się za xanax bo po co...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Jeśli pomaga ci Hydro to nawet nie bierz się za xanax bo po co...

Popieram, hydro jest o wiele bezpieczniejsze i jeśli Ci pomaga, to nie rzucaj się na xanax, ponieważ uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku to hydroxyzyna jedynie na katar się nadaje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Apek, mnie usypia dosyć dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jakich dawkach? Nie pamiętam za bardzo ile brałem, ale coś chyba po 50-100mg i nic nie czułem. Na pewno w szpitalu 25mg na sen dostałem i usnąłem dopiero po 3 w nocy, jakieś 3 godziny od wzięcia piguły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Apek, wystarcza mi zazwyczaj 20mg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Apek, wystarcza mi zazwyczaj 20mg.

To super :) Ja mam problemy ze snem, ale pomaga mi w tym Mirtazapina :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie akurat odwrotnie. Od kiedy ją stosuję non stop zaciągam kinolem. Ewentualnie może być to jeszcze efekt abstynencji alkoholowej.

Jem tak:

15mg-15mg-50mg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie akurat odwrotnie. Od kiedy ją stosuję non stop zaciągam kinolem. Ewentualnie może być to jeszcze efekt abstynencji alkoholowej.

Jem tak:

15mg-15mg-50mg

Możesz mieć polipy w nosie. To paskudne schorzenie. Właśnie się wtedy ma non stop katar.

Hydroksyzyna może, ale nie musi pomóc.

Może zmień dawkowanie. Ja pojedynczej dawki 25mg nawet nie odczuwam. W sumie nie mam ochoty na testowanie tego leku za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czy ten lek jest dobry na schizofrenie?

hejka :papa:

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, gdyż nie mam schizofreni, ale skoro ten lek działa uspokajająco i wyciszająco, to uważam, że Tobie również powinien pomóc.

A powiedz mi jakie masz w ogóle objawy?

Ja biorę go w tej chwili, gdyż zeszłam z ssri i mam spore doły (chyba depresja), wizytę u nowego lekarza mam dopiero we wtorek i cóż, człowiek musi się jakoś wspomóc :time: u poprzedniej Pani dr leczyłam się 11 lat i tak mi pomogła, że tylko coraz to nowsze leki dawała :bezradny:

-- 12 kwi 2018, 12:23 --

W jakich dawkach? Nie pamiętam za bardzo ile brałem, ale coś chyba po 50-100mg i nic nie czułem. Na pewno w szpitalu 25mg na sen dostałem i usnąłem dopiero po 3 w nocy, jakieś 3 godziny od wzięcia piguły.

Ja mam w domu tabletki po 10 mg. Na ataki paniki nic nie dają, muszę wtedy wziąć 2 x 10mg i jest ok. Ale już na uczucie porządnego doła spokojnie 10 daje rade.

Wszystko zależy chyba od organizmu. Ja też znam osoby, którym 50 mg nic nie daje, a ja po 25 czułam się fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.04.2018 o 13:00, ozesek napisał:

hejka :papa:

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, gdyż nie mam schizofreni, ale skoro ten lek działa uspokajająco i wyciszająco, to uważam, że Tobie również powinien pomóc.

A powiedz mi jakie masz w ogóle objawy?

Ja biorę go w tej chwili, gdyż zeszłam z ssri i mam spore doły (chyba depresja), wizytę u nowego lekarza mam dopiero we wtorek i cóż, człowiek musi się jakoś wspomóc :time: u poprzedniej Pani dr leczyłam się 11 lat i tak mi pomogła, że tylko coraz to nowsze leki dawała :bezradny:

-- 12 kwi 2018, 12:23 --

Ja mam w domu tabletki po 10 mg. Na ataki paniki nic nie dają, muszę wtedy wziąć 2 x 10mg i jest ok. Ale już na uczucie porządnego doła spokojnie 10 daje rade.

Wszystko zależy chyba od organizmu. Ja też znam osoby, którym 50 mg nic nie daje, a ja po 25 czułam się fatalnie.

Teraz dopiero zauważyłem że napisałeś

Moje objawy to urojenia, obniżony nastrój, manie, pobudzenie, Choruje na schizofrenie prostą

Biorę 150-200 mg hydroksyzyny naraz ;/ trochę za dużo, do tego benzo, muszę ograniczyć to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem kto ci dał Hydro na schize, ale to musi być niezły dzban. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.12.2018 o 07:11, joker27 napisał:

Nie wiem kto ci dał Hydro na schize, ale to musi być niezły dzban. 

No ogólnie sporo leków biorę olanzapinę, kwetiapinę, amisulpryd, hydroksyzyne, lorazepam, agomelatyne, bupropion, klonazepam 😜

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Carica Milica napisał:

@Mbleble1990, jaką masz efkę, skoro bierzesz tyle leków? oO

Efkę czyli diagnozę? ;) nie kumam, ale jeśli o to chodzi to schizofrenia prosta. Chyba, że chodzi Ci efkę jako coś pobudzającego jak bupropion czy efedryna, to biorę 300 mg, brałem już 459 mg nawet ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Carica Milica napisał:

@Mbleble1990, jaką masz efkę, skoro bierzesz tyle leków? oO

No okej to dobrze myślałem, ogólnie problemem są tzw negatywne objawy, chociaż pozytywne typu urojenia też mam ;/ leki nie działają na nic u mnie, ale jakoś się trzymam, ostatni dni mam stany pobudzenia z urojeniami ksobnymi, obniżonym nastrojem. Mówię sobie zawsze będzie co będzie, po co się przejmować jak i tak będzie co będzie, taka obojętność mi pomaga ;) pozdrawiam, bo z tego co widzę też masz ciężko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Czy na kogoś hydroksyzyna zadziałała jednak w sposób odwrotny? Wczoraj dostałam ataku z którym wiedziałam, że sobie nie poradzę. Zazylam hydro 10mg. Po 20 min dostałam strasznych kolatan serca, wysokie ciśnienie, czułam jakbym się miała udusić i jak zaciska mi się gardło. Do tego straszna suchość w ustach. Nie obyło się bez pogotowia. Jestem w szpitalu na badaniach. Przeszło dopiero po ok 2h. Ja już nie wiem, czy to był tak silny atak czy co😔 ekg i badania krwi narazie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

10 mg to bardzo mała dawka. Wątpię żeby mogła aż tak zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi