Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

Wróćmy do meritum. "za" uchodźcami przemawia humanitaryzm, natomiast przeciw nim jest wszystko inne. Może carlos ma racje,ponieważ Niemcy przewodzą stadem w UE, a sami mają kompleks zeszłych krzywd które wyrządzili, przez co tylko ktoś wypowie samogłoskę "i" od słowa imigrant i już Niemcy czują sie winni, dlatego taka otwartość na tych ludzi. Ja nie jestem przeciw imigrantom, jestem "za" nimi w rozsądnej skali, która nie spowoduje w przyszłości "kulturakampf-u". W sumie to lewaki byliby może zadowloleni z takiego rozwoju sytuacji,znając ich uprzedzenia do naszej kultury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech jest bardzo mały przyrost naturalny, więc tania młoda siła robocza się im przyda.

Natomiast Polsza z masa swoich problemów i brudów nie potrzebuje nastepnych rozrywek w postaci skrajnie obcej kultury do naszej .

Nie ukrywajmy , ale wiekszosc naszych rodakow ma skrajne poglady na temat obcych kultur religi.

 

No i przypadek z innej beczki rzesze cyganków romów , które opanowały Slowacje i zyja na pato osiedlach z socjalu, gdy ich rzad próbował skrócic im leserstwo to szybko zareagowali robiac rozpierduche i zamieszki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tu można jeszcze wskazać miejszości rosyjskie w Litwie czy na Lotwie, których jest tam znaczący odsetek a które o 360% inaczej oceniają poltyke rodzimego rządu, można powiedzieć, ze są oponentami rodzimej ludności. Hitler np. wykorzystywał takie mniejszości do wczynania wojen, tak jak to robi teraz Putin. Dla elo można wybaczyć krótkowzroczności, ona jako kobieta każdą istotę ludzką przytuliłaby i dała possać cycka, nie ważne czy ma za pazuchą zapalniki od bomby czy 0,5 metrowego majchra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla elo można wybaczyć krótkowzroczności, ona jako kobieta każdą istotę ludzką przytuliłaby i dała possać cycka, nie ważne czy ma za pazuchą zapalniki od bomby czy 0,5 metrowego majchra.

 

Patriarchat się odzywa. Kim wobec tego jest khaleesi? Tranzystorem? W jaki sposób odbije się to na waszych relacjach z nią/nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt ich nie potrzebuje, do Niemczech czy do Francji czy do Szwecji wielu z biedniejszych krajów ale też chrześcijańskich by wyjechało chętnie.

oni nie rozwijają tych krajów bardziej je obciążają socjalem.

 

odnośnie jeszcze tego co jest smutne, bo się nie doczekam pewnie rozwinięcia, dla mnie smutne jest to, że niszczona jest cywilizacja oparta na prawach człowieka, że kraje m.in. takie w których mógłbym pracować i mieszkać kilkanaście lat temu były tak bezpieczne, że ludzie drzwi nie zamykali, teraz ludzie zatrudniają tam ochroniarzy którzy pilnują domu jak Ci jadą na pogrzeb, bo jak w gazecie pojawia się wzmianka o pogrzebie to taki dom staje się celem (wiadomo, ze taki dom staje się pusty)/

także super Ci imigranci, celebryci twierdzą, że nas ubogacą kulturowo, oni tacy nowocześnie ci celebryci a tłum taki zacofany, dobrze, ze mamy tych celebrytów którzy nas ubogacają kulturowo szkoda tylko, że za pomocą kultury traktującej kobiety jak psy, robiącej zadymy, chcącej mordować w imie Allaha, gardzącej prawami człowieka.

ostatnio Anna Popek napisała na swoim facebooku ze uchodzcom trzeba pomagać, napisałem jej, ze ludzie chcą pomagać, ale się boją islamu i wkleiłem jej filmy o muzułmanach we francji, ludzie też i to tacy co ją lubili zdecydowanie się sprzeciwili, czy odpisała?

czy Karolak odppowiedział na argumenty? Czy Joanna Mucha odpowiedziała na argumenty czy Borys Szyc to zrobił?

nie, tacy ludzie nie używają argumentów, walą tylko puste slogany o ubogacaniu kulturowym i nie odpowiedzą na argumenty, jedynie co najwyżej kolejnym pustym sloganem w stylu "ale z was rasiści", obłudnicy sami stają po stronie barbarzyństwa, rasizmu itd., propagując tą truciznę, a zarzucają to tym którzy się temu sprzeciwiają.

Kim w ogóle oni są? czy aktorstwo, jakieś marne spektakle dają im poczucie autorytetów w sprawach imigrantów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, no a kim jesteś Ty? ;) Z faktu, że jakaś osoba publiczna wypowie się w jakimkolwiek temacie nic jeszcze nie wynika. To raczej z Twojego ich postrzegania biorą się uprzedzenia (bo niby to aktorzy i uważają się za autorytety). Nikt Tobie nie odpisał, bo jakby to ująć, nie jesteś pępkiem świata. Strony fb osób publicznych często nawet nie są przez nich prowadzone, a wszelkie kontrowersyjne tematy mają jedynie podnieść klikalność/rozpoznawalność aktora czy polityka.

 

Zrobiło się mniej bezpieczniej na świecie, bo jest coraz większa różnica między ludźmi bogatymi a biednymi. Tych ostatnich jest o wiele za dużo, a ci pierwsi mają majątki, które zupełnie nie przystają do tego, co sobą reprezentują, jak pracują, co potrafią. Ludzie to widzą i stąd bierze się niechęć czy nawet nienawiść, co prowadzi z czasem do przemocy i zatrudniania ochroniarzy, odgradzania się od innych itp.

 

Dlatego też problem uchodźców jest bardzo złożoną kwestią. Oni i tak będą, niezależnie od tego, czy jakiś kraj ich wpuści, czy nie. Pisałem już o tym, nie chce mi się powtarzać. Widać ile w tym wątku jest nienawiści do innych ludzi - a to zawsze rodzi przemoc i zło. Potem już nikt nie będzie nawet pamiętał, kto zaczął. Jeśli jesteśmy tacy cywilizowani, za jakich się uważamy, to kwestię napływu imigrantów trzeba rozwiązywać inaczej niż przez działania negatywne, bo mimo iż w krótszej perspektywie mogą się one okazać skuteczne (upragniony spokój), to za rok, dwa, dziesięć lat wybuchnie taka wojna, że nie będzie czego zbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, dajmy spokój elo, pogadajmy o celebrytkach, czy Joanna Mucha albo Anna Popek chcą dać imigrantom cycka? Nie, oni chcą dać im nasze cycki, to jest ten problem. Imigranci nie będą mieszkali na willowych osiedlach, nie będą ich sąsiadami.

W najbliższym czasie zajrze na facebooki Anny Muchy, Karolaka i Szyca i im to wszystko napiszę.

 

Kolejna sprawa, dlaczego zgromadzenie wyrażające sprzeciw wobec imigrantów zostało zabronione? czy nie mamy prawa wyrazić swojego zdania nawet kiedy czujemy się zagrożeni?

Znam ludzi, zagorzałych krytyków PISU którzy teraz po tej sprawie z uchodźcami właśnie będą głosowali na PIS, PO już jest skończone tą służalczością wobec uni, ludzie nie dadzą się aż tak opluwać, wszystko ma swoje granicę.

 

a ten temat nie jest smutny, napawa nadzieją sprzeciw wobec imigrantów.

i tak jak napisałem wcześniej chrześcijan uchodźców bym przyjął, a ci co chcą być muzułmanami, ich wybór, ale niech wiedzą, że muzułmanie pomocy nie dostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, ja jestem obywatelem który z przerażeniem patrzy na to co się wyprawia z europą.

a przede wszystkim ja mówię o faktach, nie rzucam pustych sloganów. Anna Popek nie odpisała tylko mi ale nikomu, zaczęła dyskusje swoimi ckliwymi tekstami, ale nawet w nią nie weszła, no tak posypały się argumenty to co miała napisać?

i nie relatywizujmy problemu, chrześcijanie też są biedni, też jest różnica między nimi a bogaczami a jakoś nie mordują i nie wszczynają zamieszek jak w strzelaninie zginie jakiś chrześcijanin diller, a jak ginie diller muzułmanin, to wychodzi dzicz na ulicę blokując ruch i krzycząc islamskie hasła.

więc problem jest strukturalnie wbudowany w islam, nie mydl mi tu oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ile w tym wątku jest nienawiści do innych ludzi - a to zawsze rodzi przemoc i zło. Potem już nikt nie będzie nawet pamiętał, kto zaczął. Jeśli jesteśmy tacy cywilizowani, za jakich się uważamy, to kwestię napływu imigrantów trzeba rozwiązywać inaczej niż przez działania negatywne, bo mimo iż w krótszej perspektywie mogą się one okazać skuteczne (upragniony spokój), to za rok, dwa, dziesięć lat wybuchnie taka wojna, że nie będzie czego zbierać.

 

Racja, to nienawiść nakręca nienawiść, nienawiść jest bardzo często motorem do działania, historia ludzi opiera się na nienawiści

Nie da się tego zlikwidować

Będzie tak jak mówisz, po przyjeździe imigrantów konflikt jeszcze bardziej się pogłębi

Nie bez powodu się mówi, że w szeregach Isis siedzą głównie dzieci imigrantów, wychowane w naszej kulturze

To właśnie poczucie wyobcowania, niechęci innych itd spowodowało jeszcze większą nienawiść w stosunku do nas

I właśnie dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy ich do siebie wpuszczać

 

Wojna była, jest i będzie. To nieuniknione, taka nasza natura

Chciałabym jednak aby nie wybuchła za mojego życia, do czego niestety się zmierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, też sie zdziwiłem, że nie można wypowiadać negatywnego zdania wobec migrantów. Społeczeństwo dodatkowo zastrasza prokuratura. Nie ulega wątpliwości, ze problem ten powinien zostac rozwiązany w ramach UE, dlatego w tek kwestii z PiS-em sie nie zgadzam. Natomiast UE powinna zacząć robić coś tam na miejscu, bo Kopacz najpierw mówiła o 2 tys a teraz mamy do przyjęcia 12 tys. a co bedzie w przyszłym roku?

 

bonsai to w ogole ma pomieszane poglądy, bo na forum od pół roku zwalcza pokojowy katolicyzm, przyjmując z otwrtymi rękoma funndamentalizm islamski, gdzie jest tu rozsądek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, głupoty piszesz :blabla:

są wyobcowani? mieszkałaś za granicą? sami się nie chcą asymilować, wolą ciągnąć socjal i plują na europejską kulturę

jakoś np. azjaci potrafią się zasymilować, są dobrymi obywatelami, nie robią burd...

w miejscu pracy jak ktoś zatrudni muzułmanina a ten się opieprza, to się boją go zwolnić bo zaraz padnie cyniczne oskarżenie o rasizm. Szwecja gdzie kobiety są gwałcone przez muzułmanów gdzie są zamieszki uznała, że ich narodową potrawą jest mięso halal, w szkołach nie dają wieprzowiny, kraje wyrzekają się własnej tożsamości by nie podpaść muzułmańskim mniejszościom, jak jeszcze bardziej można się podłożyć?

z tego co napisałaś, należy jeszcze bardziej się podłożyć, faktycznie tacy źli europejczycy tacy niesprawiedliwi wobec muzułmanów, normalnie przykre, weź się trochę zastanów.

 

to nie jest nienawiść, ludzie czują się zagrożeni, odpisz proszę na argumenty, dlaczego ci uchodźcy robią dym dlaczego wśród nich tak mało kobiet?

słucham. bo na razie to szerzysz puste slogany.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, nie pierwszy raz masz trudności z rozumieniem słowa pisanego, być może wynika to z "oświecenia", którego doznałeś, nie wiem. Jestem przeciwny każdej religii, a "pokojowy katolicyzm" brzmi wręcz absurdalnie. Doucz się najpierw, poczytaj trochę o historii tej pokojowej religii, a potem może zabieraj głos. Nigdzie też nie napisałem, że z otwartymi rękoma przyjmowałbym jakikolwiek fundamentalizm - zaznaczyłem tylko, że jest to bardzo trudna kwestia i żadne skrajne rozwiązania nie wydają mi się rozsądne, bo wzbudzą dodatkową nienawiść (u nich lub u nas). Nie wiem, po co Ci odpisuję, i tak nic nie zrozumiesz. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, zdziałamy, bo każdy post jest czytany kilkaset razy tu na forum (kiedyś to sprawdzałem) więc dużo ludzi czyta, którzy mogli się nie interesować, nie mają wyrobionego zdania, teraz mogą się zastanowić zapoznać z argumentami i również być przeciwni, oraz przekazać też komuś innemu, info poszerza kręgi, co przekłada się na konkretniejsze już działanie na wyborach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, zdziałamy, bo każdy post jest czytany kilkaset razy tu na forum (kiedyś to sprawdzałem) więc dużo ludzi czyta, którzy mogli się nie interesować, nie mają wyrobionego zdania, teraz mogą się zastanowić zapoznać z argumentami i również być przeciwni, oraz przekazać też komuś innemu, info poszerza kręgi, co przekłada się na konkretniejsze już działanie na wyborach.

 

Pomyślał każdy, kto nie miał zdania i was przeczytał i poszedł w świat spamować jeszcze bardziej internet.

 

Typowe dla ugrupowań spędzających dużo czasu ogólnie w sieci, nikomu nie chce się ruszyć dupy, więc szuka wymówki dla swojej misji. Po prostu zwyczajnie nic nie zdziałacie, żadnych głośnych manifestacji, żadnych sprzeciwów offline, tylko dyskusje o tym, że to złe i wam się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, trzeba odróżnić zwykłą tępą nienawiść, od uzasadnionego gniewu i sprzeciwu.

jak ktoś mnie uderzy w twarz, obrabuje to mam prawo czuć uzasadniony gniew, mam prawo do sprzeciwu i smutne jest tylko to, że są ludzie którzy chcą mi to prawo odebrać.

jak mamy walczyć z najeźdcami biorąc ich na listość? oni się nie litują, opluwają wyciągniętą rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×