Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

Evia, przeszłość to jednak przeszłość, realia się zmieniły.

 

Truchło co zrobią te mini-manifestacje czego nie zrobią wybory?

 

Jakbyście wszyscy nagle wyleźli ze swoich nor i postanowili coś zrobić, to zrobiłoby to COKOLWIEK, a to już o COKOLWIEK więcej niż wybory. Serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, ale to jest nic tylko wg Ciebie, poszerzanie świadomości problemu w społeczeństwie, wybór partii na taką która te problemy respektuje to jest wg Ciebie nic, a mini-manifestacje wszystko, dziwny punkt widzenia, ja takiego nie przyjmuje.

poza tym ja się źle czuje w tłumie, skręca mnie w żołądku i kręci mi się w głowie, każdy niech robi coś na miare predyspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, znowu trollujesz, cienka ta prowo. Jak bede chciała coś zrobic to zrobie, nie potrzebuej Twojego pozwolenia i zachety, szczególnie ze sam sie asekurujesz "mi tam wszystko jedno"

 

"Znowu trollujesz" Tak ci łatwiej wytłumaczyć swoją intencjonalną bezsilność? Przykro wam, bo ktoś przyszedł i wytknął błędy? Moja postawa nie wynika z tego, że jestem internetowym krzykaczem, który zabiera głos we wszystkim i jawnie deklaruje się po danej stronie, a potem robi dokładnie nic, żeby swe poglądy przeforsować. Ja naprawdę mam tę całą sytuację gdzieś, a mam ochotę wam powytykać.

 

Żył bym w Warszawie to bym poszedł w marszu przeciw imigrantom. Nie mam zamiaru robić tego siłą. I tak Pani prezydent HGW zakazała takowych marszów. A prokuratorzy straszą ciupą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, dobre sobie, a co robisz mój drogi oprócz pisania w necie, czyli tego, co Ci sie nie podoba ? jakie sa Twoje działania ?

po drugie, nie mam prawa wyrazić swojego zdania w jakims temacie, od kieidy to obowiazuje cenzura ? mam sie przed Toba tłumaczyc moze, co robie a co nie w realu ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, ale to jest nic tylko wg Ciebie, poszerzanie świadomości problemu w społeczeństwie, wybór partii na taką która te problemy respektuje to jest wg Ciebie nic, a mini-manifestacje wszystko, dziwny punkt widzenia, ja takiego nie przyjmuje.

poza tym ja się źle czuje w tłumie, skręca mnie w żołądku i kręci mi się w głowie, każdy niech robi coś na miare predyspozycji.

 

Wybór partii? Już pisałem, będzie opozycja, będą restrykcje. Przecież jak wygra ten nieszczęsny PiS to nie będzie "Dobra Europo, żegnamy" i problem rozwiązany, lol. Najprawdopodobniej chvja się stanie.

Nie pisałem, że wszystko zrobią manify, tylko że zrobią cokolwiek.

 

"Każdy niech robi coś na miarę predyspozycji" Pomyślał każdy kto krzyczy w internecie.

 

Korzystam z tych samych argumentów przez cały czas. Te "poszerzanie świadomości" to naprawdę jest schemat, oczywiste zachowanie pewnych ugrupowań. Będziecie tak pierdzieć i czekać na wybory, które nic nie zmienią, aż w końcu zaleje was fala imigrantów i będzie płacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem islamofobem już ponad 15 lat 10 lat temu byłem nawet większym niż teraz choć wtedy interesowało to garstkę osób, a dziś widzę w necie na fejsie miliony nie chce tej zarazy w Europie

 

Wcześniej nie było specjalnych powodów, żeby o tym gadać, dlatego też osób o podobnych poglądach mogło być więcej

w 2000 roku mało kto wiedział cokolwiek o islamie uważano ją i jej wyznawców za taką samą religie jak np Chrześcijaństwo, choć Talibowie w Afganistanie już pokazali co potrafią a później tylko inni się na nich wzorowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, napisz co to jest cokolwiek?

opozycje będą ale słabe bo coraz więcej ludzi nie daje im głosu.

a na pewno nie będzie takiej sytuacji jak wpuszczanie 12 000 najeźdźców bo jakiś Juncker tak pierdnął.

jak to nie jest realna różnica, bo nie będzie doskonale, to jednak robisz z logiki już nie powiem co :]

 

wiec to, że nie będzie idealnie to znaczy, że nie będzie różnicy, taka jest Twoja argumentacja, słaba to argumentacja :]

przy czym już sobie za chwile zaprzeczasz, bo wiadomo, że manify też nie spowodują że będzie idealnie.

 

jak powiedziałem popieram manify, ale ja nie wychodzę prawie z domu bo wśród ludzi źle się czuję, działam sobie na miarę moich predyspozycji i jest to też realne działanie co uzasadniłem.

 

w ogóle to daj mi spokój, czego Ty chcesz ode mnie, na manify będzie mnie tu wysyłał :]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzeciw w internecie = nic

sprzeciw przed urzędami, instytucjami, na zwykłych ulicach = coś

 

Ja się naprawdę nie martwię, za to wy powinniście. Nie przyszedłem tu karmić się atencją i emocjami, tylko przepowiadać wam przyszłość (XD). Tylu ludzi w całej Europie pisze takie ładne komentarze o tym, że uchodźcy to zło, a powstrzymanie ich to zło konieczne, a zatrzymać wściekłej dziczy nie ma kto. Dlaczego? Bo się nie chce, bo się ma wymówki. Przykro mi.

 

Wiesz może jak działają wybory, jak funkcjonuje rząd, jak wiele jest stref, w których polityka nie ma nic do gadania, ile jest nadrzędnych spraw? Czekanie na wybory. Dalej się z tego śmieję.

 

Cytując pytę: "Czy pisda nam wolność?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2000 roku mało kto wiedział cokolwiek o islamie uważano ją i jej wyznawców za taką samą religie jak np Chrześcijaństwo, choć Talibowie w Afganistanie już pokazali co potrafią a później tylko inni się na nich wzorowali.

 

 

 

Wydaje mi się, że jakieś 10-15 lat temu literatura dotycząca krzywd kobiet w takich krajach, była bardzo popularna, więc ludzie musieli wiedzieć z czym się wiąże islam

Nie sądzę abym kiedykolwiek była tego nieświadoma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truchło czyli uniknąłeś mojego pytania i argumentu powtarzając to samo, w dodatku przekłamując bo napisałem, że nie o sam sprzeciw w internecie chodzi, a o uświadamianie problemu i wybory rządu który podejmie realne działania.

Ty nie masz wolności, bo wyrzeczenie się wszystkiego i taki brak przywiązania to żadna wolność, jak Ci uchodźca da w łeb na ulicy to się o tym przekonasz, że jednak nie jesteś taki obojętny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, może się zmieni, może nie, może setki lat pod jarzmem ludzi traktujących niemuzułmaninów jak niewierne psy to jednak trochę kiepska perspektywa.

 

Dawniej chrześcijanie byli prześladowani, kiedy jednak tylko zaczęli rosnąć w siłę to postanowili opanować cały świat (w większości przypadków opierało się to na przemocy)

Kiedy w końcu osiągnęli znaczącą większość to zaczęli się uspokajać

Teraz tą samą drogą kroczy islam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2000 roku mało kto wiedział cokolwiek o islamie uważano ją i jej wyznawców za taką samą religie jak np Chrześcijaństwo, choć Talibowie w Afganistanie już pokazali co potrafią a później tylko inni się na nich wzorowali.

 

 

 

Wydaje mi się, że jakieś 10-15 lat temu literatura dotycząca krzywd kobiet w takich krajach, była bardzo popularna, więc ludzie musieli wiedzieć z czym się wiąże islam

Nie sądzę abym kiedykolwiek była tego nieświadoma...

No ale ile osób taką literaturę przeczytało, skoro 60% Polaków nie czyta w ogóle :mrgreen: Ale jakby oglądać tylko reżimowa TVP, TVN i czytać wyborczą, Newsweeki to by wszyscy byli za przyjeciem tych biednych prześladowanych uchodźców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co pisać, sami się przekonacie.

Mam bardzo dużo wolności, jestem wolny od problemów społecznych, problemów, które zaistnieją w przyszłości. Stoję sobie z boku i się nabijam. Co ty tam mówiłeś o predyspozycjach? Możesz założyć, że ja mam takowe do nabijania się z ludzi, szkoda że rezultatu, jakim mogłoby być ogarnięcie się wcale nie widać.

Mi wystarczy czekać. Przekonasz się sam, ile warte są wybory. Swoją drogą nie sądziłem, że akurat ty wierzyłbyś w takie bajki.

A uchodźca mi nie da w łeb, bo byłbym pierwszy, to samo z faszystami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ile osób taką literaturę przeczytało, skoro 60% Polaków nie czyta w ogóle :mrgreen: Ale jakby oglądać tylko reżimowa TVP, TVN i czytać wyborczą, Newsweeki to by wszyscy byli za przyjeciem tych biednych prześladowanych uchodźców.

 

 

Dane dotyczące czytania zapewne są z aktualnych lat, kiedyś może było bardziej rozpowszechnione

W każdym razie te książki w moim otoczeniu czytali prawie wszyscy, nawet ci którzy za czytaniem nie przepadali

Metoda "szokowa" jest czasem dobrą metodą na bestseller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TruchłoBoga, wszystko musi mieć ręce i nogi, pierwszą drogą są legalne działania, ja uważam, ,że odpowiedni rząd może więcej zdziałać niż mini-manify jak to określiłeś. Ty uważasz inaczej, ale to tylko Twój pogląd, wytykać coś mógłbyś faktami a nie czymś takim, bo tego to przynajmniej ja nie biorę na poważnie, nie stanowi to dla mnie wytknięcia :]

Ja w dodatku uważam, że nie musi być albo albo, że może być i manifa i wybory, że wybory to też coś i ktoś kto nie robi nic, nie ważne czy jest obojętny czy jaki postępuje o wiele gorzej niż ten co robi coś :]

 

Może inaczej jeszcze raz zapytam, konkretny przykład (zauważyłem że unikasz konkretów)

czy zrobienie mini manify spowodowałoby teraz, że kopacz nie przyjmie uchodźców muzułmańskich?

a widzisz a inny rząd który by wyraźnie powiedział nie, by ich nie przyjął.

masz tu konkretny przykład, że wybory to jednak coś.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poczekamy, zobaczymy. Najpierw na wynik, potem na pierwsze działania, potem na końcowe. Oczywiście gdyby miało z tego nic nie wyniknąć, to jeszcze nie będzie za późno, ale wtedy pewnie znajdziecie sobie nową nadzieję, coś pomiędzy "poszerzaniem świadomości" a stawianiem krzyżyków.

 

Konkretów nie mam, ale znam mechanizmy. Ty też nie podajesz konkretów, tylko jakieś hipotetyczne sytuacje. Jaki europejski rząd nie zgodził się na uchodźców? Może o czymś nie wiem. Nie ma? To pewnie dlatego, że to RZĄDY i WYBORY i tak dalej, zwykłe puste słówka.

 

((jeny, nawet użyłeś BY i INNY, gdzie konkrety? hipokryzja stary

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie te książki w moim otoczeniu czytali prawie wszyscy, nawet ci którzy za czytaniem nie przepadali
w moim otoczeniu przynajmniej w pracy nie czyta prawie nikt a uchodźców nie chcą bo Polacy są biedni i nie mają pracy a tu obcym mamy dawać i tak patrzą na to tzw prości ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, ale kiedys opowiesci o oblewaniu kwasem kobiet albo paleniu ich zywcem to były historie z egzotycznych krajów, a za chwile mozemy miec je live u sąsiada.

 

To prawda, dobrze coś czułam, że nie przeżyję życia za czasów sielanki

 

W końcu i tak już długo przeżyliśmy bez jawnych konfliktów

 

Rozpoczyna się normalka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co pisać, sami się przekonacie.

Mam bardzo dużo wolności, jestem wolny od problemów społecznych, problemów, które zaistnieją w przyszłości. Stoję sobie z boku i się nabijam. Co ty tam mówiłeś o predyspozycjach? Możesz założyć, że ja mam takowe do nabijania się z ludzi, szkoda że rezultatu, jakim mogłoby być ogarnięcie się wcale nie widać.

Mi wystarczy czekać. Przekonasz się sam, ile warte są wybory. Swoją drogą nie sądziłem, że akurat ty wierzyłbyś w takie bajki.

A uchodźca mi nie da w łeb, bo byłbym pierwszy, to samo z faszystami.

Drogie Truchło, czyli sam nie robisz nic, oprócz szydery w necie "bo inni nic nie robią w sprawie tylko piszą" :bezradny: słabe to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a uchodźców nie chcą bo Polacy są biedni i nie mają pracy a tu obcym mamy dawać i tak patrzą na to tzw prości ludzie.

 

 

Hah, również znam takie gadania

Nawet pamiętam jak kiedyś moja mama się bulwersowała widząc w telewizji jakichś uchodźców, tym że zabierają nam pracę i dostają socjal

 

Jeśli to wszystko zależałoby tylko od kasy, to pal go licho

Może nie jesteśmy za bardzo bogatym krajem, ale i nie najbiedniejszym

W Polsce chyba nikt nie głoduje

Jednak jeśli moje bezpieczeństwo ma na tym wszystkim ucierpieć to zupełnie zmienia postać rzeczy

 

Swoją drogą to nie miałabym nic przeciwko uchodźcom o podobnych "klimatach" do naszych.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×