Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mizofonia 2.0 - Nadwrażliwość na dźwięk


nw_kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, odświeżam temat mizofonii:) fajnie byłoby wymienić się z kimś nieprzyjemnymi doświadczeniami związanymi z tą przypadłością. W poprzednim poście na ten temat wiele osób podkreślało że denerwuje ich mlaskanie,chrapanie,siorbanie i wszelkie pochodne - czyli odgłosy które raczej bardzo rzadko występują w przyrodzie, a przynajmniej wydają się łatwe do uniknięcia. Mi natomiast przeszkadzają takie dźwięki jak: sąsiad z kosiarką/piłą/młotem, obca muzyka z głośnym basem, hałas za ścianą jak telewizor, głośne rozmowy, zjawisko meteo: burza, głośno dudniący deszcz, petardy i wszelkiego typu eksplozje. Reakcją na te nieprzyjemne dźwięki jest mocny dyskomfort w okolicy żeber(to może zwiastun neuralgii międzyżebrowej) oraz podenerwowanie i ucieczka. Od kiedy wykształciło się to we mnie, zawsze nosze przy sobie stopery i unikam wszelkich głośnych miejsc. Myślę teraz o zakupie słuchawek z aktywną redukcją szumu, ale to tylko półśrodki. Czy jestem odosobnionym przypadkiem czy może podziela ktoś jeszcze nienawiść do tych dźwięków? jeżeli tak to jak sobie z tym radzicie na co dzień?

 

PS często chciałbym wyciszyć całkowicie świat, być dosłownie głuchym

 

Kamil / Małopolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam niechęc do wielu dźwięków (ale muzy lubię słuchac na full).

 

W praktyce niechęć protezowaną przez:

 

- wytłumianie wnętrza chaty

- wyklejanie parapetów taśmą dekarską (bo deszcz jesienny stuka smutnie)

- rolety odcinające balkon od podwórka (mimo, że wysoko)

- mieszkanie wybrane w relatywnie cichym miejscu

- wentylacja mechaniczna z klimą (coby okna mogły pozostawać zamknięte)

 

Właściwie powyższe likwiduje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie podszedles do tematu, sam sie z tym uporales czy zleciles wszystko? Co mozesz mi poradzic odnosnie tlumienia wnetrza i klimatyzacji, bo to tematy ktore bede musial zglebic. Czy sa jakies prostsze,przenosne konstrukcje klimy czy zawsze to musi byc instalacja z odprowadzaniem skroplin? ktora technike tlumienia wnetrza wybrales? i czy jestes zadowolony z efektu? Napisz mi jeszcze tak z ciekawkosci ktore dzwieki tobie najbardziej przeszkadzaja i jak na nie reagujesz.Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×