Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć :)


Cumulus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wierzę w Wielką Brązową Szafę. Tak, wiara to wiara. Wiara nie może być nauką, bo jej przedmiotem jest rzeczywistość nieweryfikowalna empirycznie w sposób eksperymentalny. Jednak "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli". Dlatego jesteś głupi, bo ty nie chcesz wierzyć w coś, co ja wyciągnąłem sobie przed chwilą z dupy,

 

^ I taka jest zawsze rozmowa z wierzącymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jesteś głupi, bo ty nie chcesz wierzyć w coś, co ja wyciągnąłem sobie przed chwilą z dupy

Więc, wg. ciebie byłbym mądry, gdybym zaczął wierzyć w "coś, co wyciągnąłeś sobie przed chwilą z dupy". Gratuluję, mądry człowieku.

 

"Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli [w Boga]" Dla każdego, kto czytał w całości i ze zrozumieniem ten fragment Ewangelii jest chyba oczywiste, że chodzi o wiarę w Boga, a nie o wiarę w cokolwiek. Ale oczywiście łatwiej ci było zaatakować goły fragment bez odniesienia do kontekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no jednak Truchło nie powinienem Cie namawiać na tamte książki, to znaczy są wartościowe ale nie ma to jednak jak droga zwątpienia, bo kto nie wątpi na prawdę ten nie będzie miał prawdziwej pewności w niczym, z tego się rodzą fundamentalizmy, na wszelkim polu, nie tylko religijnym, z tego rodzi apatia.

oczywiście prawdziwy racjonalny sceptycyzm to nie jest to apatyczne zwątpienie, brak zainteresowania, brak sensu...

a czym jest? polecam książke (całkowicie niereligijną) z mojego podpisu jest dostępna w necie.

i już nic więcej nie polecam bo to dosyć niewdzięczna, krępująca rola :P

 

a propos tych katolików co klepią formułki, bo ksiądz tak mówił itd., to jest właśnie przykład wiary niezakraplanej wątpliwościami, takia wiara musi być płaska jak drzewo bez korzeni, choc drzewo bez korzeni nie jest plaskie ale nie przyszło mi do głowy żadne ciekawe porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×